Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ах кога би бил Галијани не е свесен колку пари би дал за да го земеме Серхио Рамос и еден лев бек добар како Абидал на пример.

Средина би го вратил Гуркуф без размислување, а за напад би купил едно младо бразилче и Адриано или Бензема.

Адриано има проблеми во Интер, многу пати сум приметил дека Галијани и Берлу го бендисуваат тој е перфектен играч за нашата тактика.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Колку ми недостасуваат деновите кога во вторници или среди со нетрпение очекував да гледам фудбал т.е. да го гледам Милан
вака некако ми е безвеза

имам годинава изгубено интерес за ЛШ и дури заборавам дека се игра, денес ми спомнаа пред половина саат дека вечерва имало фудбал инаку немаше да ми текне.
Не дај боже ваква сезона да се повтори без натпревари во ЛШ.
а замислетеси колку коментари ќе имаше на нашава тема вечерва или утре доколку игравме...

извинете вака за постов ама некако ме фати тага, може да се рече и депресивно ми изделува кога си правеа муабет за ЛШ кај мене на улица сите за своите тимови а јас како посматрач глупо се осеќав па морав овде да ви пишам да се олеснам на душава...

ајде до година и повторно на врвот

форца Милан!

Едит: Честито победа во неделата заборавив да пишам пошто бев малку зафатен тие денови :smir:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Кака ке го носел бројот 5 на дресот во реал:pos:Пред неколку лета требаше мислам 19 а сеа 5
ај нека му е честито:pos:

Ке имаме ли раат барем неколку месеци кога нема да прочитам "Кака ке потпише за Реал","Неверојатна сума пари понудена за Кака"," Берлускони изјави: Кака не напушта летово","Кака се скара со одборот на Милан и сигурно заминува"...

:uvo:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
За бркање прв ми е Јанкуловски, не ми е јасно како се успеа да се исшлепа толку години во Милан, две дербиња ни упропасти кога го гледам стискам боксови несвесно, а од недопирливите мислам дека Сидорф треба да се летне, доста стои на патот на развојот Абате Горкуф или било кој подобро би одиграле од него гарантирам. Човекот е исфрустриран од позициите што му се мењаат во зависност од тоа дали Роналдињо игра и некако ја кочи играта. Секој пас му е пресечен а и дриблинзите му се некако прочитани.
Па Јанкуловску беше ѕвер до пред две сезони. :):)

Па би можело......во размена со Есиен.:helou:


Јанкуловски гледам викате да замине, да али само ако се земе играч на таа позиција, кјаер или Клиши, иначе немамо адекватна замена за позицијата лев бек :nenene:


А Албертраци и Ди Џенаро не верувам дека некогаш ќе заиграат за Милан

едит: Кај е Пеце бе ???
Кјаер е централен дефанзивец.

Хахахха, Албертаци немало да заигра за Милан, што има врска ако бил 18 години? Па и Роналдињо имал 18 години, Хитлер, Берлускони...упс:):) Албертаци е еден од најталентираните Италијанци на централно бековската позиција, за џабе нема играно во сите младински кондуренции и за џабе не го викаат новиот Малдини.


Пеце уер ар ју...:nesum:

Ах кога би бил Галијани не е свесен колку пари би дал за да го земеме Серхио Рамос и еден лев бек добар како Абидал на пример.
Заебаваш, така?:kesa:


ПС дај не постирајте шпекулации дека Кака ќе си одел, не за друго, ама не ми се читаат проштални постови и тн..:):)



Ќе го фатат ли некогаш?
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Ах кога би бил Галијани не е свесен колку пари би дал за да го земеме Серхио Рамос и еден лев бек добар како Абидал на пример.
Абидал добар лев бек?????? Ај што не е нешто посебно ама и 29 години има.
Јанкуловски доктор е за овај...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Marca не се за слушање затоа што тоа е весник платен од управата на Реал.Таму пишува дека сите ќе одат во Реал.
Марка е контролирана од Перез, не од управата на Реал, која во моментов е блиску до непостоечка.

Ова е посериозно од лани, лани беше Калдерон, што сите го дупеа како сакаат. Перез е нешто друго, се надевам свесни сте како Фиго дојде во Реал.

Ќе има уште вакви работи, особено што идат избори во Реал, така да навикнете се :)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Марка е контролирана од Перез, не од управата на Реал, која во моментов е блиску до непостоечка.

Ова е посериозно од лани, лани беше Калдерон, што сите го дупеа како сакаат. Перез е нешто друго, се надевам свесни сте како Фиго дојде во Реал.

Ќе има уште вакви работи, особено што идат избори во Реал, така да навикнете се :)
Така да Кака одби 200милиони и можност да биде најбогат фудбалер на планетава и за 60 милиони не верувам дека ке прифати:smir:

аи Реал е еден од најсмотаните тимови кај што може да отиде
таму не го даваме!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Така да Кака одби 200милиони и можност да биде најбогат фудбалер на планетава и за 60 милиони не верувам дека ке прифати:smir:

аи Реал е еден од најсмотаните тимови кај што може да отиде
таму не го даваме!
Тие 200 не беа за него, како и овие 60. За Милан беа, а и како што се сеќавам, се беше готово со трансферот, Берлускони спаси работа.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Тие 200 не беа за него, како и овие 60. За Милан беа, а и како што се сеќавам, се беше готово со трансферот, Берлускони спаси работа.
Не се сеќаваш ич:icon_roll
Кака т.е фановите негови што протестираа пред неговата куќа го спасија трансферот:)
Ако пак сакаат да го продадат нема да има протести пред куќата на Кака и пред Сан Сиро туку атентат брз Берлускони и Галијани:icon_lol:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не се сеќаваш ич:icon_roll
Кака т.е фановите негови што протестираа пред неговата куќа го спасија трансферот:)
Ако пак сакаат да го продадат нема да има протести пред куќата на Кака и пред Сан Сиро туку атентат брз Берлускони и Галијани:icon_lol:
Наивно, али ајде, нека биде така.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.650
Наивно, али ајде, нека биде така.
пе би рекол патетично, толкави години да бркаш некој играч со подмукли методи стварно не личи на големината на Реал, тие Марка и АС се нешто ко Свет и Скандал кога се работи за Кака .Од монтажи до тешко дебилни прикаски
Татко му на Кака гледал шпанса телевизија-готово
Кака влегов во авобусот на Реал-готово
Некој си блазилец од Реал сака да игра со Кака-готово
Кака рекол дека Зидан е најдобар-готово сака да го замени.
За Кристијано па да не почнувам тоа беше приказна јадна за пратење. :\
Ова е бате патетика, не знам дали Кака ќе си иде некаде, ама за инат во Реал нема да го дадат.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
пе би рекол патетично, толкави години да бркаш некој играч со подмукли методи стварно не личи на големината на Реал, тие Марка и АС се нешто ко Свет и Скандал кога се работи за Кака .Од монтажи до тешко дебилни прикаски
Татко му на Кака гледал шпанса телевизија-готово
Кака влегов во авобусот на Реал-готово
Некој си блазилец од Реал сака да игра со Кака-готово
Кака рекол дека Зидан е најдобар-готово сака да го замени.
За Кристијано па да не почнувам тоа беше приказна јадна за пратење. :\
Ова е бате патетика, не знам дали Кака ќе си иде некаде, ама за инат во Реал нема да го дадат.
Весник другар, како иначе би се продавал ?
Тие два весника немаат врска со Реал, освен Марка со Перез. Токму тие весници го избркаа Калдерон така да, патетично или не, целта ги оправдува средствата. Перез е моќен човек, така да се што беше пред ова, не е ништо во споредба со тоа што ќе биде.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Абидал добар лев бек?????? Ај што не е нешто посебно ама и 29 години има.
Јанкуловски доктор е за овај...
Не ме сфативте не мислев Абидал да го земеме туку некој во неговиот стил, кој што не е премногу офанзивен и е добар во дефанзива. Јебига не ми текнува некое има ко за лев бек моментално добар па затоа го спомнав Абидал:)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Кака, К. Роналдо, Ето, Рибери, Чак Норис... Кој само не го спомнаа како следно засилување на Реал. Станува Перез сабајле и од тепка си кажува играч и се јавува во Марка да напишат вест дека ке дојде во Реал. Галактикос жими големиов газ што ке биде. Има многу екипи сеа кои се побогати и постабилно од Реал.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Кака, К. Роналдо, Ето, Рибери, Чак Норис... Кој само не го спомнаа како следно засилување на Реал. Станува Перез сабајле и од тепка си кажува играч и се јавува во Марка да напишат вест дека ке дојде во Реал. Галактикос жими големиов газ што ке биде. Има многу екипи сеа кои се побогати и постабилно од Реал.
Сега за сега нема таква екипа верувај.
Ако Реал тргне по Кака со сите сили ке го земе верувајте.Ако понуди многу пари,како што направија Сити ке оди во Реал.Сепак Реал е голем клуб,со реноме и со историја.Сите фудбалери сакаат да играат за Реал.Незнам зашто така али сите фудбалери Реал го гледаат како врв во нивната кариера.Дали сме сакале ние тоа да биде така или не,тоа е така.Али кога ке видиме има и позитивност во тоа.Кака премногу се повредува.Секој фудбалер што ке го поебе еднаш коленото никогаш неможе да се врати како што треба.А за него ке земеме многу пари,значи ке се земе некаква замена и плус кеш ке остане.Али ако веќе дојде до тоа да се разбереме....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom