Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Хахахахах, каков ѕвер Џила, бе :pos2:
Нема дадено гол 2131243214353 дена у Фиорентина, башка и полеви голови дава од Инзаги.
Јас би го сакал Пацини:back:
Абе остајго ти него, циган е он ништо не се разбира :)
Ц ц ц ц...расист :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Какво одње бе, Анчелоти ќе си остане у Милан и ќе му дојде паметот!


Ц ц ц ц ц, оној Дунга, Пато не го пушта, ми игра некои играчи како Луис Фабијано кои се три класи подоле од Пато, ц ц ц:tapp::tapp:
Уште Адриано фали да го стави пред Пато, како минатиот пат:nesvest:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.262
Ehh sega.. gubite od nas.. i za chelsea ke navivate a ?
не навиваме за никој.велите дека само на пријателски ви можеме,зборот ми беше како да не играат истите играчи .силата на тимовие се гледа без разлика во која категорија се натпреваруваат па дури и на пријателски. :smir:

И не биди гзолижач...
цело време се умилкуваш на темава сеа кога спомнавмо Манчестер мрсиш муда...
ако баш сакаш да знаеш милан ми е една од поомилените екипи но манчестер ми е на прво место.не дека не ме боли кога губиме од милан,но не е исто да кога губиме со ливерпул,арсенал или некој друг :smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
не навиваме за никој.велите дека само на пријателски ви можеме,зборот ми беше како да не играат истите играчи .силата на тимовие се гледа без разлика во која категорија се натпреваруваат па дури и на пријателски. :smir:
Да, да, токму на пријателските се гледа силата, ех стручњаче, стручњаче, кои бисерчиња ги има у тебе.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ц ц ц ц ц, оној Дунга, Пато не го пушта, ми игра некои играчи како Луис Фабијано кои се три класи подоле од Пато, ц ц ц:tapp::tapp:
Уште Адриано фали да го стави пред Пато, како минатиот пат:nesvest:
Подобро нека не игра за да не му се задеси повреда некоја без везе.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.891
Поени од реакции
23.266
Три пати не тепавте. Иначе тогаш Милан беше во врвна форма со Креспо и компанија а нас ни бранеше Рој Керол. Тогаш Јунајтед беше во слична состојба како Милан сега, уште еден интересен факт покрај тој дека не немате тепано во полн состав.
Арно ама сега се свртија работите, се споија коцките кај нас. Вас полека полека старците ви се распаѓаат и ке биде мн алармантно ако не се заменат со помлади.
Штета што игравте Куп на Уефа, да ве отворевме како пауни пред парење.

ХМ кога ве исплескавме 3-0 бранеше Ван дер Сар или не сум видел добро:toe:
Шрек не се состае со топката, Гејналдо 90 минута трчаше со Гатузо заедно во неговото џепче од шорцојте, Видиќ го болеше кичмата малце, у праву си не сте играле со полн состав, ви фалеше Флечер :pos2:


а на пријателски натпревари кога губите не ве боли?а кога изгубивте од челзи 5-0? :smir:
:tapp::tapp: до овој ли степен дојдовте бе пациентела ?


Лошо ако се паднат на последната утакмица со нас на Сан Сиро за време на цели 90 минути имаа еден шут на гол:toe:
Немој бе ти таке, им бил крив дождот на тим од АНГЛИЈА кај што врне 320 дена у година, и тој патлиџанот на клупа шо им е вика " изгубивмо заради дождот"

Нареден пут кој ќе играмо ќе ги однесемо гејчињата у сала да не се истопат греота :pos2:
 
G

Gray Foxx

Гостин
ХМ кога ве исплескавме 3-0 бранеше Ван дер Сар или не сум видел добро:toe:
Шрек не се состае со топката, Гејналдо 90 минута трчаше со Гатузо заедно во неговото џепче од шорцојте, Видиќ го болеше кичмата малце, у праву си не сте играле со полн состав, ви фалеше Флечер :pos2:
Немој бе ти таке, им бил крив дождот на тим од АНГЛИЈА кај што врне 320 дена у година, и тој патлиџанот на клупа шо им е вика " изгубивмо заради дождот"

Нареден пут кој ќе играмо ќе ги однесемо гејчињата у сала да не се истопат греота :pos2:
Дај бе немој со ретардираниве постови бе, зар толку не знаеш да напишеш нешто конструктивно што не е базирано на Гатузо и неговото џебче???
Толку ли брзо заборавате дека Милан се спремаше за таа утакмица 4 недели? Ради шансите кои ги имавте за Сериа А Кака не играше две-три утакмици за да биде свеж, Гатузо си го обновуеше џебчето на кројач за да може да го стаи Роналдо у него кој играше на два дена утакмици. Друго е да се бориш на три фронта како нас таа сезона, друго е кога се бориш за 4 место. И да не спомнувам тоа што Видич беше прерано вратен од повреда, Фердинанд, Невил и Евра не играа.
Али ако. Памти Ферги, па евентуално ако се сретнеме во ЛШ идната сезона(ако се квалификувате де) ќе ве испратиме во Милано да плачете на рамото на Берлускони.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Дај бе немој со ретардираниве постови бе, зар толку не знаеш да напишеш нешто конструктивно што не е базирано на Гатузо и неговото џебче???
Толку ли брзо заборавате дека Милан се спремаше за таа утакмица 4 недели? Ради шансите кои ги имавте за Сериа А Кака не играше две-три утакмици за да биде свеж, Гатузо си го обновуеше џебчето на кројач за да може да го стаи Роналдо у него кој играше на два дена утакмици. Друго е да се бориш на три фронта како нас таа сезона, друго е кога се бориш за 4 место. И да не спомнувам тоа што Видич беше прерано вратен од повреда, Фердинанд, Невил и Евра не играа.
Али ако. Памти Ферги, па евентуално ако се сретнеме во ЛШ идната сезона(ако се квалификувате де) ќе ве испратиме во Милано да плачете на рамото на Берлускони.
Ај кажими кога сте не пратиле во милано со плачење? 2 пати кога ја освои Милан л.ш. вие ни бевте пациенти... тоа ти што го зборуваш е научна фантастика :smir:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Али ако. Памти Ферги, па евентуално ако се сретнеме во ЛШ идната сезона(ако се квалификувате де) ќе ве испратиме во Милано да плачете на рамото на Берлускони.
И баба ми да имаше стап ке беше дедо. Доста муабети ако-ако. Последниот пат ве победивме а следниот натпревар ке видиме.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Дено, што не ти иде тука, не ти иде, враќај си се у фан клуб:Ливерпул...

Long Live AC Milan
Glory Glory AC Milan
AC Milan is religion
Stand up for AC Milan


 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
aj be se raspravate za gluposti mancester realno gledano sega se tri pati podobri od nas jes da i nie ne sme slabi ama oni se podobri taka da dzabe go pravite muabetov a i ke go pravime do godina koga ke igrame vo liga na sampioni
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Какито е во Бразил на рехабилитација





Ке ни се врати набрзо уште подобар од предходно:pipi:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Се повеќе се шпекулира дека Нејмар, "новиот Пеле" ќе заигра за нас.

Исто така има и шпекулации дека сме заинтересирани за играчот на Сао Паоло, Хернанес.

Еве клипчиња од двајцата.







Добра вест за нас е што Абиати има успешна операција, се очекува да се врати за околу 6 месеци.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Многу Бразилци поврзуваат со Милан. Незнам ако го донесат од УЕФА новите закон за играчи од младински школи следниве сезони дали ке ни се исплати да трошиме пари за играчи кои после сигурно ке ги продадеме поевтино.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom