Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
сега едниот вели дека Милан ги тепале јунајтед кога они биле со послаб состав, а другиов ни го спомнува поразот од челзи од 5-0 кој патем беше пријателски, а Милан играше со шеста постава. Патетични сте... ние не се кренавме во облаци откако ве победивме, туку вие не кренавте со тоа што не нарекувавте пензионери и незнам што како, па како да не ве заебаваме кога сте изгубиле од тие што вие ги нарекувате пензионери? Чекајте си шанса за одмазда, ама ако мислите дека на пријателска ќе ни се одмаздите тогаш стварно ви имаме набиено комплекси, ај сега кулирајте си и молете се да ви се паднеме во ЛШ
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
сега едниот вели дека Милан ги тепале јунајтед кога они биле со послаб состав, а другиов ни го спомнува поразот од челзи од 5-0 кој патем беше пријателски, а Милан играше со шеста постава. Патетични сте... ние не се кренавме во облаци откако ве победивме, туку вие не кренавте со тоа што не нарекувавте пензионери и незнам што како, па како да не ве заебаваме кога сте изгубиле од тие што вие ги нарекувате пензионери? Чекајте си шанса за одмазда, ама ако мислите дека на пријателска ќе ни се одмаздите тогаш стварно ви имаме набиено комплекси, ај сега кулирајте си и молете се да ви се паднеме во ЛШ

Лошо ако се паднат на последната утакмица со нас на Сан Сиро за време на цели 90 минути имаа еден шут на гол:toe:
 
G

Gray Foxx

Гостин
сега едниот вели дека Милан ги тепале јунајтед кога они биле со послаб состав, а другиов ни го спомнува поразот од челзи од 5-0 кој патем беше пријателски, а Милан играше со шеста постава. Патетични сте... ние не се кренавме во облаци откако ве победивме, туку вие не кренавте со тоа што не нарекувавте пензионери и незнам што како, па како да не ве заебаваме кога сте изгубиле од тие што вие ги нарекувате пензионери? Чекајте си шанса за одмазда, ама ако мислите дека на пријателска ќе ни се одмаздите тогаш стварно ви имаме набиено комплекси, ај сега кулирајте си и молете се да ви се паднеме во ЛШ
Лошо е што гледаш поврзаност од мојот пост до неговиот, од ЛШ до пријателска. Не можеш да зборуваш за сите, кога знаеш какви ги има во фан клубов. Може ти не си се кревал во облаци, али другите wannabeKaka'sgirlfriend имаа кафенко на гаќите.
И јас исто се надевам дека ке се сретнеме до година.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Лошо е што гледаш поврзаност од мојот пост до неговиот, од ЛШ до пријателска. Не можеш да зборуваш за сите, кога знаеш какви ги има во фан клубов. Може ти не си се кревал во облаци, али другите wannabeKaka'sgirlfriend имаа кафенко на гаќите.
И јас исто се надевам дека ке се сретнеме до година.
Вие па немате никакво право на збор,два пати ве изофцавме во ЛШ и што уште сакате?ај мрш од тука
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.501
Поени од реакции
5.482
Баталитеги Гајчестер бе не смо ние криви што уште ги боли, Кака е крив...

Него ова ми се свиѓа, зверојте изгледа се враќаат - барем некој од нив да биде подготвен за завршетокот на сезоната кога ги имаме најтешките утакмици за играње.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
Лошо е што гледаш поврзаност од мојот пост до неговиот, од ЛШ до пријателска. Не можеш да зборуваш за сите, кога знаеш какви ги има во фан клубов. Може ти не си се кревал во облаци, али другите wannabeKaka'sgirlfriend имаа кафенко на гаќите.
И јас исто се надевам дека ке се сретнеме до година.

освен видич кој ви е добар другите женски од Манчестер за нишо не ги бива

нити имаат повеке титули од милан у ЛШ
мислам дека немаат повеке титули од Милан у ниедна категорија ....

+ испаднаа повеке пати од Милан у ЛШ
еве спомени од тој натпревар

кошмари на Манчестер

 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Абе позитив ти па ги погоди со таа најлошата,дај нешто поскромничко.
Ви текнува на Хернан Креспо и неговите летечки удари со глава:)?
 
G

Gray Foxx

Гостин
Добра е другарчиња, нека не ви се навлажнуваат газињата толку. Нигде не спомнав дека Јунајтед има повеќе титули од Милан, туку дека не немате тепано во полн состав и дека сме далеку подобри од 2007 и од таму ми доаѓа желбата за плескање на Милан следнава сезона во ЛШ.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
А што ти е тоа полн состав? Тимот има над 18-20 играчи.И сите тие заедно се Манчестер Јунајтед! И не сме ви ние криви што ви фалеле тогаш битни играчи.
Во последниве години Милан е поуспешен тим од Манчестер и во меѓусебните дуели,а и надвор,севкупно во ЛШ.
А муабети од типот:оваа година сме појаки од вас,АКО игравме ЌЕ ве тепавме,ти се муабети од типот ШТА БИ БИЛО КАД БИ БИЛО?! Тоа никогаш нема да дознаеме.
Затоа уживајте во ЛШ додека не ви се појавиме! :wink:
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
кога го видов клипов ми се исполни срцево хехехее, се потсетив што правеше Кака и сите останати, а посебно ми остави впечаток Сидорф со тоа што секој чекор му беше на право место во-најзрела форма. не само на манчестер туку на цела европа ќе ги потсетиме кои сме и што можеме :wink: со мали корекции на состав и тактика
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
кога го видов клипов ми се исполни срцево хехехее, се потсетив што правеше Кака и сите останати, а посебно ми остави впечаток Сидорф со тоа што секој чекор му беше на право место во-најзрела форма. не само на манчестер туку на цела европа ќе ги потсетиме кои сме и што можеме :wink: со мали корекции на состав и тактика

И на мене,мислам дека пак ке се вратиме во таа форма.Многу ми е жал што си замина Џиларидњо играше добро но кога е така,така ке си е :toe:
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
И на мене,мислам дека пак ке се вратиме во таа форма.Многу ми е жал што си замина Џиларидњо играше добро но кога е така,така ке си е :toe:
така батка. кога јас викав дека џила е звер, сите другариве ми се смееја поготово тој што е за интер најдобриот другар. и знаев дека пак во прандели во фиорентина ќе прави лом. но тоа е да гледаме во иднина
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.501
Поени од реакции
5.482
така батка. кога јас викав дека џила е звер, сите другариве ми се смееја поготово тој што е за интер најдобриот другар. и знаев дека пак во прандели во фиорентина ќе прави лом. но тоа е да гледаме во иднина
Абе остајго ти него, циган е он ништо не се разбира :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom