Кошарка

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Obozavam kosarka da igram so prijateli..:smir:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.984
Поени од реакции
12.544
Тренирам кошарка,супер спорт е. И надвор од тренинзите играм на спортски понекогаш,ако се собериме женско друштво ( ова ептен ретко,пошо се страмет некој женски,као демек само ние таму женски ќе играме :tapp: ) . А со машки не играм, ептен груби се и плус не знает да игрет :baeh:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Тренирам кошарка,супер спорт е. И надвор од тренинзите играм на спортски понекогаш,ако се собериме женско друштво ( ова ептен ретко,пошо се страмет некој женски,као демек само ние таму женски ќе играме :tapp: ) . А со машки не играм, ептен груби се и плус не знает да игрет :baeh:
:pos2::pos2:Ај тек тек?:back:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
аааххххххх кошарка, баскет:'(
ТренираФ едно време до пред некоиси 7-8 месеци...и и и кичмава, мајката нејзина се зезна....едвај шо се вика се кревам на шут:(
И демек ми забранија....ама кој ги слуша докторите често си мавам баскетче(бар еднаш неделно на физичко или ако се собереме со друштво а у)
Може да се собереме некој ден да мавнеме некоја партија:D
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
утре конечно кошарче јееееееееееееееее :vozbud::vozbud: немам играно 100 години ќефој сум .... а порано шо дете си бев секој втор ден (ако не и секој ден) си мавав баскетче .... можи ќе се вратат старите времиња :pipi:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
утре конечно кошарче јееееееееееееееее :vozbud::vozbud: немам играно 100 години ќефој сум .... а порано шо дете си бев секој втор ден (ако не и секој ден) си мавав баскетче .... можи ќе се вратат старите времиња :pipi:
Ехеее за мене више почна сезоната кошарка. :):)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Дај бе да се ставиме на баскет некој ден,да се договориме.
Има заинтересирани?????
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Уфф денес ама си изигравме убаво кошарка како се разиграв да не се стемни лошо им се пишуваше на противниците:vozbud::vozbud:
 

Fama

Bombin' thru the speakaz
Член од
10 февруари 2009
Мислења
518
Поени од реакции
19
Едвај чекам да затопли времево за да можам да се вратам во форма. Немам играно 4-5 месеци.. али кај и да е за недела или две ќе можам да почнам со посета на спортскиот центар..
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Ехеее за мене више почна сезоната кошарка. :):)
мислиш на стит баскет ? :)
инаку денес шибам в сала , малце демек „професионално„ :vozbud: ... имаме од факултет бесплатни термини во спортска сала :pipi:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Јас неможам да замислам во текот на наделата да не играм баскет.Сега пошто е ладно мора само во сала и тоа по три пати неделно само играме.Поради повреди се откажав од редовни тренинзи али онака нема шанси да се откажам.Кошарката е мојот живот:vozbud:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
мислиш на стит баскет ? :)
инаку денес шибам в сала , малце демек „професионално„ :vozbud: ... имаме од факултет бесплатни термини во спортска сала :pipi:
Да на стрит мислев :) Иначе блазе си ви за салата :smir:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Да на стрит мислев :) Иначе блазе си ви за салата :smir:
абе блазе си ни ама не заебаја денес ... имаше некоја прослава во салата па пропаднаја планојте :tapp:

Јас неможам да замислам во текот на наделата да не играм баскет.Сега пошто е ладно мора само во сала и тоа по три пати неделно само играме.Поради повреди се откажав од редовни тренинзи али онака нема шанси да се откажам.Кошарката е мојот живот:vozbud:
Тренирам кошарка,супер спорт е. И надвор од тренинзите играм на спортски понекогаш,ако се собериме женско друштво ( ова ептен ретко,пошо се страмет некој женски,као демек само ние таму женски ќе играме :tapp: ) . А со машки не играм, ептен груби се и плус не знает да игрет :baeh:
а вие двете мн позитивно ме изненадивте :bravo::vozbud::vozbud::vozbud: ... можи да напрајме некогаш мешани екипи :zlo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom