Windows 7

Член од
14 јуни 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Mettalhammer imas reputacija od mene za ova. Nekolku strani ponazat problemot shto go pisav konecno denes go resiv i so tvojava verzija konecno i staviv kraj na makite so Vistata (iako bese licencirana) ali sedmicava fuce, primetuvam na igri online BFH na podobra grafika mi ide bez lag.
PS. samo ja instalirav 7-cata i vo System and Security mi javuva deka e Windows is activated, dali toa znaci deka e licencirana. Vo action centar vo delot za update windows namestiv Never Chek for Updates (NOT recommended) nekade procitav deka moze da se ponisti licencata so updejtot pa dal je moguce,:) ili so drugi zborovi sovet da trae sedmicava podolgo licencirana.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Дали доволно има заштита Microsoft Security Essentials го има ли некој испробано ?
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Имав XP и инсталирав Windows 7. Инсталацијата одеше добро, ама на крајот кога се рестартира ми се појави знакчето на мајкрософт и црн екран. Глуфчето можам да го мрдам, но не можам ништо друго да правам. Пробав со Safe Mode, но не можеше да се уклучи, пеобав Repair и тоа не можеше. Ве молам за помош...
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
Дали доволно има заштита Microsoft Security Essentials го има ли некој испробано ?
Го користам на работа и дома, веќ година време. Немам никакви проблеми, го тестирав со усб со разни вируси, ги фаќа и брише. Пробај го, вреди како за бесплатен во склоп со 7.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Дали доволно има заштита Microsoft Security Essentials го има ли некој испробано ?
Можеби најдобриот анти вирус во моментов, ништо не сум закачил веќе добри 10 месеци, Стај го ич не се мисли.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Дали доволно има заштита Microsoft Security Essentials го има ли некој испробано ?
мене ми го инсталираа пред некое време(околу 1 месец) кога ми го реинсталираа windows-от и сум презадоволна, супер функционира :)
инсталирај без размислување
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ја имам проблем со ова Essentials... ми покажува дека имам genuine windows, а на инсталација на почетокот кога проверува дали е genuine ми вика дека не е и неможам да инсталирам. Знае некој решение?
 
T

Tetro

Гостин
Mettalhammer imas reputacija od mene za ova. Nekolku strani ponazat problemot shto go pisav konecno denes go resiv i so tvojava verzija konecno i staviv kraj na makite so Vistata (iako bese licencirana) ali sedmicava fuce, primetuvam na igri online BFH na podobra grafika mi ide bez lag.
PS. samo ja instalirav 7-cata i vo System and Security mi javuva deka e Windows is activated, dali toa znaci deka e licencirana. Vo action centar vo delot za update windows namestiv Never Chek for Updates (NOT recommended) nekade procitav deka moze da se ponisti licencata so updejtot pa dal je moguce,:) ili so drugi zborovi sovet da trae sedmicava podolgo licencirana.
фала чедо, иако не се замарам со репутации

activated - значи дека ти е активирана, и ќе си работи без маки. А за лиценцирана мора да се плати.
Never Check Updates - и кај мене исто, пошто со некои апдејти може да ти ја тргне активацијата, па после да чукаш глава од ѕид.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
фала чедо, иако не се замарам со репутации

activated - значи дека ти е активирана, и ќе си работи без маки. А за лиценцирана мора да се плати.
Never Check Updates - и кај мене исто, пошто со некои апдејти може да ти ја тргне активацијата, па после да чукаш глава од ѕид.
Подеси на!
Chech for updates but let me choose whether to download and install them

и ќе немаш никаков проблем затоа што сам ќе бираш и одобруваш што ќе се симне и инсталира!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.733
Поени од реакции
11.191
Здраво, имам проблем со лаптопот, т.е. инсталирав 7ца entertainment (ваљда така беше), си опнав wat 2.0, арно ама машинава, на секое стартување на win се рестартира сама...чат пат ќе ми отвори десктоп и толку...и пак ми излегува порака дека не ми е оригинал и ми сере, сере и сере цело време...116 пати пробав со restоre/remove wat, џабе, пак ме јебе :/
Ако некој нешто знае, фала однапред и гратис гушка!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Можеби најдобриот анти вирус во моментов, ништо не сум закачил веќе добри 10 месеци, Стај го ич не се мисли.
Најдобро оптимизиран со Windows 7 нема грешка. Работи перфектно до сега други програми имале пропусти со Win 7.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Најдобро оптимизиран со Windows 7 нема грешка. Работи перфектно до сега други програми имале пропусти со Win 7.
Точно, Win7 64 имам :)

Ако ти се верува но си Malwarebytes Anti - Malware ништо не фаќам иако работат на друг принцип, одличен антивирус, пред тоа имав Авира и Аваст, далеку се од овој најмногу заради тоа што од самите Микрософт никој не знае како да направи заштита подобро нели, они се целта најмногу искуство имаат :pos:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Точно, Win7 64 имам :)

Ако ти се верува но си Malwarebytes Anti - Malware ништо не фаќам иако работат на друг принцип, одличен антивирус, пред тоа имав Авира и Аваст, далеку се од овој најмногу заради тоа што од самите Микрософт никој не знае како да направи заштита подобро нели, они се целта најмногу искуство имаат :pos:
Malwarebytes вријааа false positives ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom