Windows 7

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ти неможеш да најдеш :)

А има и RC1 7106
7106 е иста со 7077 (бета верзија) бидејќи беше кандидат за РЦ ја поделиле во две верзии.
7100 e oфицијално РЦ
И тие што пишаа, да ја има на торент и 32 и 64 јаки торенти. Поз
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Windows XP во Седмица

Софтверскиот гигант Microsoft планира во рамките на Windows 7 да понуди и интересен Windows XP мод, со што би се подобрила компатибилноста со старите апликации и програми.
Наведената функционалност досега не беше вметната во бета верзијата, но би требала да се појави во новиот Release Candidate. За разлика од Vista, која има одредени проблеми со компатибилноста со постарите апликации, Windows XP модот во Windows 7 се потпира на визуелизацијата во која се извршуваат постарите апликации. Според Microsoft, оваа можност се развива посебно за малите претпријатија, а целта е олеснето преминување на Windows 7.
Windows XP модот ќе се извршува внатре во Windows Virtual PC виртуелната машина, но нема да биде достапен во финалната верзија на Windows 7. Споменатиот програм ќе биде бесплатен и достапен за корисниците на Professional и Ultimate верзијата на оперативниот систем. Како што и претходно јавивме, Windows 7 RC за пошироките маси ќе биде достапен од 5-ти мај.



извор
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Windows XP во Седмица

Софтверскиот гигант Microsoft планира во рамките на Windows 7 да понуди и интересен Windows XP мод, со што би се подобрила компатибилноста со старите апликации и програми.
Наведената функционалност досега не беше вметната во бета верзијата, но би требала да се појави во новиот Release Candidate. За разлика од Vista, која има одредени проблеми со компатибилноста со постарите апликации, Windows XP модот во Windows 7 се потпира на визуелизацијата во која се извршуваат постарите апликации. Според Microsoft, оваа можност се развива посебно за малите претпријатија, а целта е олеснето преминување на Windows 7.
Windows XP модот ќе се извршува внатре во Windows Virtual PC виртуелната машина, но нема да биде достапен во финалната верзија на Windows 7. Споменатиот програм ќе биде бесплатен и достапен за корисниците на Professional и Ultimate верзијата на оперативниот систем. Како што и претходно јавивме, Windows 7 RC за пошироките маси ќе биде достапен од 5-ти мај.



извор
Па и вака и така можеш да си инсталираш Virtual PC или VMWare па да си ставиш кој сакаш оперативен систем :toe:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Нема врска ова. Што ќе ти е ЏП па не ми е јасно треба да имаш ептен пентиум двојка за да не можеш да користиш 7.
Едноставно ЏП е веќе застарена ствар Мајкрософт се откажа иднината е Windows 7. Thats it.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Што конфигурација бара седмицава?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
238
Поени од реакции
4
Што конфигурација бара седмицава?
1 GHz 32-bit or 64-bit processor

1 GB of system memory

16 GB of available disk space

Support for DirectX 9 graphics with 128 MB memory (in order to enable Aero theme)

DVD-R/W Drive

Internet access
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Се прашувам...:toe:
Дали да ја тргнам Вистава, и да ставам Windows 7 Beta ???
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Се прашувам...:toe:
Дали да ја тргнам Вистава, и да ставам Windows 7 Beta ???
Не е бета, пред да прашаш прочитај неколку поста погоре. RC (7100) верзија е и ако ме прашуваш мене, да, да си ставиш, од Виста нема леб. Јас фурам 3 месеци страва е.
Поздрав
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Вака инсталирав кај еден другар Windows 7 заради игрите подобро дека работат ..... е сега другаров нема интернет и не можам да ја активирам.... :toe:
Дали знае некој како да го активирам Windows 7 (да не биди само 30 дена во употреба) без да е потребен интернет ?
 
P

Princ

Гостин
Веројатно не може да се активира без да си поврзан на нет.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Вака инсталирав кај еден другар Windows 7 заради игрите подобро дека работат ..... е сега другаров нема интернет и не можам да ја активирам.... :toe:
Дали знае некој како да го активирам Windows 7 (да не биди само 30 дена во употреба) без да е потребен интернет ?
Не сум сигурен. За бета верзииве можеше во инсталација да се вметне клуч. Но јас кога инсталирав одев преку нет со кликање од пропертис во my computer.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Вака инсталирав кај еден другар Windows 7 заради игрите подобро дека работат ..... е сега другаров нема интернет и не можам да ја активирам.... :toe:
Дали знае некој како да го активирам Windows 7 (да не биди само 30 дена во употреба) без да е потребен интернет ?
Се уште не сум сретнал офлајн „активатор’’
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вака инсталирав кај еден другар Windows 7 заради игрите подобро дека работат ..... е сега другаров нема интернет и не можам да ја активирам.... :toe:
Дали знае некој како да го активирам Windows 7 (да не биди само 30 дена во употреба) без да е потребен интернет ?
Земи го компјутерот до кај тебе и активирајте го.

А на другар ти кажи му да си стави интернет, срамота е да е без интернет :)
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Ако најди некој офлајн „активатор’’ нека ми прати по ПП
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
P4 2,4GHz, 1GD DDR, ќе плива? Или ќе потоне? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom