Windows 7

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
И напомена ова не е проблем со оперативниот за тие што не се упатени, не се грижете ако имате Виста веднаш мигрирајте на 7. :helou:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Најлесно е да инсталираш ПРВО ХР на една партиција, па после да ставиш Win 7 на друга партиција, така ќе ги имаш 2та OS да си ги бираш при стартување.
абе знам сум го правел тоа милион пати ама сега како во бутлоадерот на 7 да го додадам хр пошто не ми се форматира сега имам миљон работи на пц
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
абе знам сум го правел тоа милион пати ама сега како во бутлоадерот на 7 да го додадам хр пошто не ми се форматира сега имам миљон работи на пц

Симни си EasyBCD или UBCD (Ultimate Boot CD)

Јас со EasyBCD поправав вакви проблеми.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
имав инсталирано Win7 . сега на друга партиција инсталирав Win ХР. и сега палам компјутер бутира право WinХР..како да праам Dual BOOT и Win7 и WinXP пробав со EasyBCD нејќе .. ај некое решение ако знае некој..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
имав инсталирано Win7 . сега на друга партиција инсталирав Win ХР. и сега палам компјутер бутира право WinХР..како да праам Dual BOOT и Win7 и WinXP пробав со EasyBCD нејќе .. ај некое решение ако знае некој..
Стави го Windows 7 цедето, бутирај преку него, оди на REPAIR и таму имаш REPAIR BOOT или нешто слично, одма го прави.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Конечно РЦ верзијата е достапна за симнување!
Сите што сакаат линк за даунлоад нека пишат на профил.
ПС. За разлика од претходните бета верзии каде се одеше со апгрејд од една во друга, сега е морално да се направи clean install бидејќи претставува една од верзиите кандидати за целосна верзија. (Release Candidate).
Јас ќе ја инсталирам деновиве па ќе споделам дополнителни информации.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Конечно РЦ верзијата е достапна за симнување!
Сите што сакаат линк за даунлоад нека пишат на профил.
ПС. За разлика од претходните бета верзии каде се одеше со апгрејд од една во друга, сега е морално да се направи clean install бидејќи претставува една од верзиите кандидати за целосна верзија. (Release Candidate).
Јас ќе ја инсталирам деновиве па ќе споделам дополнителни информации.
Види кој Build ти е таа верзија: 7100 или 7106?
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Абе луѓе РЦ1 7100 нема 32-битна верзија или јас не можам да ја најдам на торент?! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom