Windows 7

Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Па според мене подобар оперативен систем дефинитивно не постои. Иако е РЦ, нема никакви багови, сите програми се поддржани, како што споменав поради фактот што архитектурата е слична на Виста.
Користи малку рам меморија, се стартува за неверојатни 30 секунди, после толку инсталации воопшто ми нема закочено. Го користам нормално дефинитивно нема подобра варијанта.
Линк повели http://www.mininova.org/tor/2373692
Јак торент.
А можеш да ми дадеш линк од 32-битна верзија?!
Бидејќи оваа која сега ја имам е 32-битна (7000ка) и сакам само да и направам апгрејд, а не да морам да го форматирам цел ХД па пак да преинсталирам Виндоуз.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А можеш да ми дадеш линк од 32-битна верзија?!
Бидејќи оваа која сега ја имам е 32-битна (7000ка) и сакам само да и направам апгрејд, а не да морам да го форматирам цел ХД па пак да преинсталирам Виндоуз.
Па симни си Win 7 (x86) Build 7057 RC1 и напрај си upgrade на веќе постоечкиот без формат.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Па симни си Win 7 (x86) Build 7057 RC1 и напрај си upgrade на веќе постоечкиот без формат.
Може од 32-битна да се направи апгрејд со 64/86-битна?!
Јас мислев дека може само со 32-битна, затоа и барав токму таква верзија. :)
Чим не мора, ондак супер. Фала КОРУНе. :)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
x86 ти е 32 битен нема 86 битен процесор а со тоа и таков виндос
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Може од 32-битна да се направи апгрејд со 64/86-битна?!
Јас мислев дека може само со 32-битна, затоа и барав токму таква верзија. :)
Чим не мора, ондак супер. Фала КОРУНе. :)
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Microsoft извади 86 битен Windows??? :pos:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
x86 ти е 32 битен нема 86 битен процесор а со тоа и таков виндос
Аха океј, сфаќам. :) Ај те молам ако можеш најди ми торент (асален) и прати ми го по пп за да не симнам некоја глупост или вирус. :)

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Microsoft извади 86 битен Windows??? :pos:
Хехе океј де не се разбирам до толку во оперативни системи. :) Не мора одма ремет да ми удараш. :)
:helou:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Значи изрежајте го 7057 на DVD-RW и кога ќе излезе нова РЦ верзија само симнете го торентот. Потоа режајте го исото, и преку бутирање се одбира апгрејд при што се инсталираат само новите фунцкии од новата верзија.
Инаку оваа 7057 е навистина перфектна немам приметено ни еден баг.
Од 32 бит апгрејд за 64 и обратно нормално дека нема да фунцкионира.
Еве за тие што бараа линк за 32 Ултимејт.
Јак торент. http://www.mininova.org/tor/2368441
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Значи изрежајте го 7057 на DVD-RW и кога ќе излезе нова РЦ верзија само симнете го торентот. Потоа режајте го исото, и преку бутирање се одбира апгрејд при што се инсталираат само новите фунцкии од новата верзија.
Инаку оваа 7057 е навистина перфектна немам приметено ни еден баг.
Од 32 бит апгрејд за 64 и обратно нормално дека нема да фунцкионира.
А мора да се реже на оптички медиум и потоа да се бутира при подигање на компјутерот или може да се направи апгрејд и преку самиот Виндоус (како што можеше да се направи апгрејд од Виста на Виндоус7)?!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
А мора да се реже на оптички медиум и потоа да се бутира при подигање на компјутерот или може да се направи апгрејд и преку самиот Виндоус (како што можеше да се направи апгрејд од Виста на Виндоус7)?!
Мислам дека не може преку windows. Затоа реков сигурна метода со DVD-RW бриши и снимај новата верзија и потоа бутирај преку апгрејт.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мислам дека не може преку windows. Затоа реков сигурна метода со DVD-RW бриши и снимај новата верзија и потоа бутирај преку апгрејт.
Јас направив преку Windows, истото е. Ако сакаш формат па на чисто да го инсталираш 7057 тогаш бурираш од CD, форматираш партиција и инсталираш таму.

Инаку ставаш имиџот преку PowerISO, даваш autorun, одбираш Upgrade и толку.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Луѓе ај да ве прашам нешто и по можност одма да ми пишете пошто итно ми е. Само што си инсталирав виндоус 7ца на лаптопот, но работата е што драјверите во цедето што наводно биле за виста и треба да работат ми јавува дека се за виста и не ми продужува со инсталација, а ме зачуди што откако го инсталирав чудово имам и звук и графиката е наместена и слично. Другар ми кажа дека наводно во чудово имало драјвери кои автоматски се инсталирале и дека не ми се потребни дополнителни ствари ај кој може да ми каже што да правам ако другарот е грешка.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Луѓе ај да ве прашам нешто и по можност одма да ми пишете пошто итно ми е. Само што си инсталирав виндоус 7ца на лаптопот, но работата е што драјверите во цедето што наводно биле за виста и треба да работат ми јавува дека се за виста и не ми продужува со инсталација, а ме зачуди што откако го инсталирав чудово имам и звук и графиката е наместена и слично. Другар ми кажа дека наводно во чудово имало драјвери кои автоматски се инсталирале и дека не ми се потребни дополнителни ствари ај кој може да ми каже што да правам ако другарот е грешка.
Имаш драјвери, не сите али повеќето драјвери ги има со самата инсталација, али тоа се основните драјвери колку само да ти работи компјутерот. Сепак за да го извадиш максимумот ќе мора да му ги инсталираш најновите верзии на тие драјвери. Е сеа драјверите се исти со Vista, али некои знаат да мрчат и да несакаат да се инсталираат (сепак, сеуште е бета верзија). Значи ако ги фати најновите верзии на тие драјвери тогаш океј, ако не вози го со стандардните драјвери т.е. со драјверите кои ти се инсталирале со самиот оперативен систем. :)
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Имаш драјвери, не сите али повеќето драјвери ги има со самата инсталација, али тоа се основните драјвери колку само да ти работи компјутерот. Сепак за да го извадиш максимумот ќе мора да му ги инсталираш најновите верзии на тие драјвери. Е сеа драјверите се исти со Vista, али некои знаат да мрчат и да несакаат да се инсталираат (сепак, сеуште е бета верзија). Значи ако ги фати најновите верзии на тие драјвери тогаш океј, ако не вози го со стандардните драјвери т.е. со драјверите кои ти се инсталирале со самиот оперативен систем. :)
Абе еве сеа пробав нешто. Обично коа ми се инсталираше драјверот само кликав сетап и ми стартуваше и сите драјвери си се инсталираа, а сега на тоа ми вика за виста оперативен систем. А пробав преку фолдерите во цедето посебно и сега ми ги инсталира. Ќе продужам ако не така.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас направив преку Windows, истото е. Ако сакаш формат па на чисто да го инсталираш 7057 тогаш бурираш од CD, форматираш партиција и инсталираш таму.

Инаку ставаш имиџот преку PowerISO, даваш autorun, одбираш Upgrade и толку.
Епа уште подобро. Јас и онака немав правено апгрејд, но како и да е топ е оперативниов.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Абе еве сеа пробав нешто. Обично коа ми се инсталираше драјверот само кликав сетап и ми стартуваше и сите драјвери си се инсталираа, а сега на тоа ми вика за виста оперативен систем. А пробав преку фолдерите во цедето посебно и сега ми ги инсталира. Ќе продужам ако не така.
Чим се ти работи т.е. ако пасувале потребните драјвери кои доаѓаат со самиот оперативен систем тогаш немаш гајле, значи се ќе си работи само што неможеш да искористиш маскимум. Пример ако драјверот за графичка ти е постара верзија или слично тогаш на поновите игри ќе ти сецкаат ил нема да биде тоа тоа... да не филозовирам претпоставувам сваќаш што сакам да кажам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom