Windows 7

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Нормално е да има багови бета е....Ке ја средат до финалната верзија.
Работиш во Мајкрософт ? Не е ова политика... гласајте за мене и Македонија ќе оди во EU... кога нешто тврдиш треба да доставиш и сигурни извори за она што си го објавил, во спротивно не тврди за она што ни самиот не го знаеш дали е или не е онака како што ти објавуваш.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
238
Поени од реакции
4
Работиш во Мајкрософт ? Не е ова политика... гласајте за мене и Македонија ќе оди во EU... кога нешто тврдиш треба да доставиш и сигурни извори за она што си го објавил, во спротивно не тврди за она што ни самиот не го знаеш дали е или не е онака како што ти објавуваш.
Кај што читав сите викаат така.А и јас го мислам истото и затоа пишав.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Кај што читав сите викаат така.А и јас го мислам истото и затоа пишав.
И јас можам да кажам дека утре ќе ја издадам првата верзија на мојот оперативен систем кој сам сум го програмирал. Ќе ми веруваш ?
Јас никаде не сум видел официјално програмерите на Мајкрософт да објават дека финалната верзија нема да има багови, дури ни на моето прашање околку безбедноста на оперативниот систе (го пишав во оваа тема проблемот) кое го доставив до Мајкрософт техничката поддшка не добив никаков одговор затоа што претпоставувам дека ни они сеуште не го знаеа вистинското решение (се надевам дека тоа ќе го средат) и ради истиот проблем морав да се вратам на Windows XP и Linux Ubuntu.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
238
Поени од реакции
4
Добро како сакаш, јас ептен сум задоволен од бетава и чекам финал за конечно на 7 да си останам, затоа што сум на два моментално ОС :)
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Не како што сакам, туку како што е... ти не правиш посебна работа на компјутерот што значи дека тебе не ти прави разлика каков е оперативниот систем и што тој овозможува. Тебе битно ти е да има добар интерфејс и на раат да можеш да утепаш време на него. Спред твоите постови се приметува дека не си навлезен во деталите околку оперативниот систем дури може и да се каже дека си длабоко навлезен од маалските муабети за оепративниот систем. Огромна разлика е тоа.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
238
Поени од реакции
4
Не како што сакам, туку како што е... ти не правиш посебна работа на компјутерот што значи дека тебе не ти прави разлика каков е оперативниот систем и што тој овозможува. Тебе битно ти е да има добар интерфејс и на раат да можеш да утепаш време на него. Спред твоите постови се приметува дека не си навлезен во деталите околку оперативниот систем дури може и да се каже дека си длабоко навлезен од маалските муабети за оепративниот систем. Огромна разлика е тоа.
Па моментално не правам ама во иднина ке биде и тоа...За интерфејс на секого му е битно да ти кажам, а сум навлезен ама не до толку за ОС, а за маалски муабети што викаш кај мене никој незнае и дали е излезен Windows 7 и всушност дали постои тој ОС. Поздрав :smir:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Па моментално не правам ама во иднина ке биде и тоа...За интерфејс на секого му е битно да ти кажам, а сум навлезен ама не до толку за ОС, а за маалски муабети што викаш кај мене никој незнае и дали е излезен Windows 7 и всушност дали постои тој ОС. Поздрав :smir:
Како прво никој што се бави со компјутери не гледа на интерфејсот, тие гелдаат на функционалноста на оперативниот систем што Windows 7 во повеќето случи не го задоволува тоа и што е уште потрагично грешките се јавуваат во Microsoft Visual Studio 2008 (ако ги знаеш овие работи ќе сватиш што сакам да кажам).
Како второ... друже, ако си сериозен за тоа дека во иднина имаш намера да се бавиш професионално со компјутери земи уште сега седнувај и поти го дупето, затоа што после ќе ти кидне возот. Никогаш не е касно нешто да се научи, ама што покасно тоа полошо... изборот е твој. :wink:
 

snowmen

The Rock
Член од
26 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Windows 7 RC1 достапна на торент страниците


На разни интернет страници за торенти од петокот кружи последната верзија на Windows 7 Release Candidate 1. Станува збор за Windows 7 Build 7057 за 32- и 64-битни верзии, а од Mininova.org за само еден ден 37.000 лица ја симнале 32-битната инсталација.

Иако не е потврдено дали навистина станува збор за RC1, во самата EULA (End-User License Agreement) јасно стои „Microsoft Windows 7 Operating System Release Candidate 1“.

Во новата верзија веќе не стои дека е само за тестирање „For testing purpose only“, туку е евалуација „Evaluation copy“, а валидноста е продолжена до 2-ри март 2010 година. Самиот Build 7057 е направен на 5-ти март, додека големината на ISO image фајот е 2,51 GB.
 

Attachments

P

Princ

Гостин
SkyDriver, а да се смириш малку? Немаше ништо погрешно во коментарот на Microsoft. Впрочем, и ти барем во еден случај си даде за слобода да го кажеш ова
програмерите од Microsoft во наредните верзии на Windows 7 ги поправаат пријавените и други багови
Од кај знаеш дека работат и поправаат багови? Да не работиш во Microsoft? Може кафе пијат и закачаат колешки нубови.
Форум е ова и сите си искажуваме свои мислења и ставови, па и надежи (дека MicroSoft ќе ги средат сите багови во финалната верзија на 7).
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Еве мене ми се симна торентот со 2000 сиидерс што е на мининова за само саат и нешто.
Е сега оваа РЦ1 ќе се гура долго време, практично ќе има некоја пауза со апгрејд и потоа ќе продолжат кон РЦ2. Сепак има уште многу до финалната верзија.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
SkyDriver, а да се смириш малку? Немаше ништо погрешно во коментарот на Microsoft. Впрочем, и ти барем во еден случај си даде за слобода да го кажеш ова

Од кај знаеш дека работат и поправаат багови? Да не работиш во Microsoft? Може кафе пијат и закачаат колешки нубови.
Форум е ова и сите си искажуваме свои мислења и ставови, па и надежи (дека MicroSoft ќе ги средат сите багови во финалната верзија на 7).
Ајде по ред да идеме...
Ќе се смирам.
Дали имало нешто погрешно во постот... Он кажува со точност и тврди нешто кое што никаде не било официјално објавено, јас кажувам со веројатност онака како што сум прочитал ("Вие имате опција за да пријавите багови, а ние ќе се потрудиме истите да ги фиксираме").
Да те корегирам во делот каде што ме цитираш...
програмерите од Microsoft во наредните верзии на Windows 7 ги поправаат пријавените и други багови што значи дека секоја наредна верзија би требала да биде со веќе поправени одредени багови, е сеа колку стварно се поправени појма неам
Лично мене точноста и веројатноста ми прават разлика, па затоа и така реагирав. Доколку направив нереди се извинувам и во иднина ќе се потрудам да се воздржам од слични коментари. :wink:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Windows 7 RC1 достапна на торент страниците


На разни интернет страници за торенти од петокот кружи последната верзија на Windows 7 Release Candidate 1. Станува збор за Windows 7 Build 7057 за 32- и 64-битни верзии, а од Mininova.org за само еден ден 37.000 лица ја симнале 32-битната инсталација.

Иако не е потврдено дали навистина станува збор за RC1, во самата EULA (End-User License Agreement) јасно стои „Microsoft Windows 7 Operating System Release Candidate 1“.

Во новата верзија веќе не стои дека е само за тестирање „For testing purpose only“, туку е евалуација „Evaluation copy“, а валидноста е продолжена до 2-ри март 2010 година. Самиот Build 7057 е направен на 5-ти март, додека големината на ISO image фајот е 2,51 GB.
Броо БЕТА верзија е таа. RC1 ке истадне од 10-20.Април.2008г :nesum:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Броо БЕТА верзија е таа. RC1 ке истадне од 10-20.Април.2008г :nesum:
Сега сме 2009 година :smir:

До сега не сум наишол на никаков баг на 7, го имам Build 7000 BETA, презадоволен сум, програмирам во Java и C++ и нема никакви проблеми.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Значи РЦ1 веќе ја има на торент тоа е верзијата 7057
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Може да се надградат верзиите?

Од 7000 во 7057?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom