Windows 7

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
aj da ve zamolam nekoj ako moze da mi kaze sto se bara Windows 7cata... mislam koi se pocetni uslovi treba da bidat ispolneti za da moze da funkcionira normalno.. jas se kanam da instaliram ama neznam dali ke tera poso neam nekoj si jak PC.

eve sho imam
160 HDD
502 ddr2 RAM
Intel celereon 2.53Ghz
Ge Force Fx 550 na 256


ako fati na ova go instaliram odma i ite test period !!!
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Абе ќе ти работи, ама исто како да не ти работи ќе испадне работата :) Windows 7 исто како и Vista најнормално би работело на 2GB ram. Имам еден другар ја има инсталирано на 512 Ram, ама не е баш задоволен... т.е. се си работи океј кај наго, ама ефектите и такви ствари му се сите на Off, во спротивно не ја бива работата :jaj:
 
D

drle

Гостин
aj da ve zamolam nekoj ako moze da mi kaze sto se bara Windows 7cata... mislam koi se pocetni uslovi treba da bidat ispolneti za da moze da funkcionira normalno.. jas se kanam da instaliram ama neznam dali ke tera poso neam nekoj si jak PC.

eve sho imam
160 HDD
502 ddr2 RAM
Intel celereon 2.53Ghz
Ge Force Fx 550 na 256


ako fati na ova go instaliram odma i ite test period !!!
Ова е исто како да ставаш мотор од BMW во шасија од фичо. Можи ке влези ама нема да ја користиш целата снага на моторот.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
84
Поени од реакции
0
а финалната верзија кога треба да излези ?
од ова БЕТА можат еден куп работи да сменат
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Ова е исто како да ставаш мотор од BMW во шасија од фичо. Можи ке влези ама нема да ја користиш целата снага на моторот.
Епа за некое чудо моторов супер си влече до сега.. инсталирав се шо ми треба само малце кога ке го оптеретам не прима најдобро... ТРОКИРА али тоа е од рамот така да деновиве ке напукам 2Ghz.

Него едно прашање... зашто не ми работи Weatger Gadgetot???
Ми вика Service not available in your region.. WTF ???

ај некој нека ми објасни шо е финтата???
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
aj da ve zamolam nekoj ako moze da mi kaze sto se bara Windows 7cata... mislam koi se pocetni uslovi treba da bidat ispolneti za da moze da funkcionira normalno.. jas se kanam da instaliram ama neznam dali ke tera poso neam nekoj si jak PC.

eve sho imam
160 HDD
502 ddr2 RAM
Intel celereon 2.53Ghz
Ge Force Fx 550 na 256


ako fati na ova go instaliram odma i ite test period !!!
Цепај брат ке оди и тоа убаво, од искуство ти кажувам. на nvidia.com имаш ибави драјвери за vista x86 оти на Win7 уште се бета.
Го имам пробано на ваков PC aма многу тешко одеше и омна го преинсталирав:
CPU Celeron 1.00mhz
MB ECS
VGA nForce 2 64mb
HDD 60gb

Поздрав и среќно
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
238
Поени од реакции
4
Епа за некое чудо моторов супер си влече до сега.. инсталирав се шо ми треба само малце кога ке го оптеретам не прима најдобро... ТРОКИРА али тоа е од рамот така да деновиве ке напукам 2Ghz.

Него едно прашање... зашто не ми работи Weatger Gadgetot???
Ми вика Service not available in your region.. WTF ???

ај некој нека ми објасни шо е финтата???
И мене исто така од кај нив би требало да е тоа.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.583
Епа за некое чудо моторов супер си влече до сега.. инсталирав се шо ми треба само малце кога ке го оптеретам не прима најдобро... ТРОКИРА али тоа е од рамот така да деновиве ке напукам 2Ghz.

Него едно прашање... зашто не ми работи Weatger Gadgetot???
Ми вика Service not available in your region.. WTF ???

ај некој нека ми објасни шо е финтата???
И на Vista не работи , барај друг македонија не ја фаќа :helou:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
До сега не е нешто посебно... поради 2 причини.. прво ми го фалеа дека сите драјвери ги има ама буквално сите.. а мојов драјвер за звучна не го фати... а неможам ни да најдам никаде на нет за звучнава која го подржува Windows 7. и за гаџетот за време... Има некои работи ептен ми се свиѓаат ама знаете по ударни се оние работи коа не ти палат некако ко на пример у мојов случај...
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
До сега не е нешто посебно... поради 2 причини.. прво ми го фалеа дека сите драјвери ги има ама буквално сите.. а мојов драјвер за звучна не го фати... а неможам ни да најдам никаде на нет за звучнава која го подржува Windows 7. и за гаџетот за време... Има некои работи ептен ми се свиѓаат ама знаете по ударни се оние работи коа не ти палат некако ко на пример у мојов случај...
Не бе друже, од каде да ги има сите драјвери :/ Тој ги има повеќето основни драјвери, значи не сите, туку повеќето... Кај мене на пример не само што ги фати сите драјвери од прва, ги фати дури и најновите верзии од истите драјвери. Кај Windows 7 прв проблем се драјверите, втор проблем е компитабилноста на софтверите и трет проблем се грешките во оперативниот систем. Кога ќе излезе финалната верзија основните работи 100% ќе бидат средени, а за оние другите проблеми... ваљда и нив ќе ги средат :toe:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Кога ќе излезе финалната верзија основните работи 100% ќе бидат средени, а за оние другите проблеми... ваљда и нив ќе ги средат :toe:
А некоја информација да не имаш кога би требало да искочи финалната верзија??? или верзија која што ке има некои багови поправени???
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
А некоја информација да не имаш кога би требало да искочи финалната верзија??? или верзија која што ке има некои багови поправени???
Имаш опција на самиот оперативен систем да пријавуваш багови... значи сите тестери на оперативниот систем... го тестираат и доколку наидат на некој баг го пријавуваат (не сите, али... се разбираме), програмерите од Microsoft во наредните верзии на Windows 7 ги поправаат пријавените и други багови што значи дека секоја наредна верзија би требала да биде со веќе поправени одредени багови, е сеа колку стварно се поправени појма неам да ти кажам право... Најнова веерзија мислам дека е Windows 7 Build 7057 Labeled RC1 (ама не сум сигурен) а за официјалната верзија еднаш викаа Април, па после Мај, па на крај испадна Август... така незнам точно кога би излеглафиналната верзија :toe:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
238
Поени од реакции
4
Во април 10 излегува Windows 7 RC1 најверојатно.А овој сеа што е не е RC1 сеуште, зборам за 7057 билд.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
aj edno prasanje sea do vas... neznam dali e do windows 7cata ili do XP to ali glejte so mi se desi.. Imav XP ( neso bese zaeban )... Instalirav i Windows 7 ( normalno u posebna particija ) i bea nezavisni eden od drug.. se si bese OK rabotea i dvata windowsa. E sea koa go palev PC mi pokazuvase koj windows sakam da se upali. E sea poso Xp to mi bese neso zaeban si go reinstaliram ja normalno... se ko so treba si se sredi windowsot i na pocetok sea ko mi se pali pc ne mi pojavuva izbor na windows a si postojat i dvata windowsa... so e rabotava ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom