Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Имам Xperia X10 и можам да примам пораки ама неможам да праќам СМС. Дали знае некој како да ги наместам сетинзите за СМС, нели еден број имаше service provider или така нешто.
тој број под дефолт ти е сместен во сим картицата, и кога ја ставаш во телефон треба да ти се префрли автоматски. освен ако не си чепкал нешто сам или некој да ти чепкал не би требало да имаш проблем. појди во нај блиската продавница на твојот мобилен оператор и со нив таму решете го проблемот. знам еден пријатле што се мачеше со ова и на крај испадна дека од кај нив (т-мобиле) нешто по грешка имало вклучено блокирање на смс пораки... ама кај него и за примање беа блокирани... кога му ги одблокираа сите смсм пораки што не ги примил за 3 месеци наеднаш му стигнаа... а знам дека има опција за блокирање посебно за појдовни посебно за дојдовни и смс и повици и ммс и буквално се... така да види си со нив...

прво земи телефонот отвори во смс сетингс, таму ке го најдеш тој бројот. спореди го со некој друг од истиот оператор. ако е се во ред, види во телефонот да не имаш опција да блокира појдовни смс пораки па после у продавница ке идеш... или наместо да идеш кај нив, едноставно јави се во кол центарот...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Ај да прашам и јас дали можам да користам интернет на LG GM360 и на T-mobile pulse mini???И ако може кој е подобар според вас???
Интернет на LG GМ360 можиш да користиш,а за овај другиов не знам.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
GM360 нема вифи.
gsm.mk - имате спецификации на мобилни телефони.
 
Член од
10 април 2009
Мислења
146
Поени од реакции
9
за сони ериксон S312, ама имам дополнителен кабел кој што прима 3.5 мм џек, така да не е проблем и стандарден 3.5мм
поради пополнета квота од пп, овде кажи ми каде можам да ја најдам продавницата...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Преку која програма можам да спуштам филмој од знамунда на телефонов?
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
ај јaс да си прашам за мислења..HTC Desire или Wildfire? Знам дека Desire е подобар, ама дали стварно вреди да платам 10.000 повеќе? по можност одговори од искуство, и дали воопшто некој од овие 2 или можда има некој подобар...ама да не е премногу скап.. :)
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Мислам дека ја згрешив темата долу па ајде тука да препостирам ...

Имам еден ситен проблем па ми треба ваша помош. Инсталирав Adobe Flash Player, и сеуште не можам да гледам On-line стримови како zulu.mk и останати веб сајтови како нив. Што се треба да инсталирам за да можам да гледам on-line стримовите на мојот телефон?

Однапред ви благодарам!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мислам дека ја згрешив темата долу па ајде тука да препостирам ...

Имам еден ситен проблем па ми треба ваша помош. Инсталирав Adobe Flash Player, и сеуште не можам да гледам On-line стримови како zulu.mk и останати веб сајтови како нив. Што се треба да инсталирам за да можам да гледам on-line стримовите на мојот телефон?

Однапред ви благодарам!
“Мојот“ телефон, не ми е позната оваа марка на телефони...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ај јaс да си прашам за мислења..HTC Desire или Wildfire? Знам дека Desire е подобар, ама дали стварно вреди да платам 10.000 повеќе? по можност одговори од искуство, и дали воопшто некој од овие 2 или можда има некој подобар...ама да не е премногу скап.. :)
Зависи што бараш од телефонот, дизајрот и е побрзи и е телефон со најдобар екран од HTC во моментов. Вајлдфајрот е играчка во споредба со него, можеш да приметиш и по неговиот кинески екран, подршката од производителот и девелоперите а воедно и брзината на телефонот. Да така ако ти треба шминка телефон и да бидеш Droid Nerd земи си wildfire, ако ти треба телефон дизајр.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom