Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
заеби популарност, со квалитет како се држи пошто и татко ми се двоуми јас му велам да не ја зема 5800 оти е многу онака пластична
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ме интересира дали некој знае, дали GPS-от на телефоно троши нешто кога пребаруваш пр. на Мапите!
Мош за некој овоа е смешно прашање ама ја стварно неам поим!:kesa:
Ај некој ако знае да ме оправе?!?!?!
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
Ajdee abe ako si prasal ne se razbiras neznaes pa podobro so prasuvas samo prasanjeto malku ne e na mesto
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ме интересира дали некој знае, дали GPS-от на телефоно троши нешто кога пребаруваш пр. на Мапите!
Мош за некој овоа е смешно прашање ама ја стварно неам поим!:kesa:
Ај некој ако знае да ме оправе?!?!?!
1. GPS услугата доколку телефонот има вграден гпс е секогаш бесплатна, но за да ги симнеш мапите треба да користиш интернет, дали вајрлес или GPRS тоа треба на старт ап на програмот да си го одредиш.
2. одкако за една локација ќе симнеш мапа а тоа се прави со курсорот одиш до таа одредена локација и симнуваш се податоци и мапи од таа околина, понатака више нема што програмот да симнува и да троши.
3. значи кога ќе отидеш некаде на фри вајрлес зона симни од сите градови и меѓуградски патишта мапи, поседни едно пола саат и симни си го балканов па потоа фурај.
4. а-гпс (асистен гпс) некогаш ќе мораш да користиш кога е полошо времето за побрзо да најде сателити, потоа го исклучуваш интернетот и фураш.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
1. GPS услугата доколку телефонот има вграден гпс е секогаш бесплатна, но за да ги симнеш мапите треба да користиш интернет, дали вајрлес или GPRS тоа треба на старт ап на програмот да си го одредиш.
2. одкако за една локација ќе симнеш мапа а тоа се прави со курсорот одиш до таа одредена локација и симнуваш се податоци и мапи од таа околина, понатака више нема што програмот да симнува и да троши.
3. значи кога ќе отидеш некаде на фри вајрлес зона симни од сите градови и меѓуградски патишта мапи, поседни едно пола саат и симни си го балканов па потоа фурај.
4. а-гпс (асистен гпс) некогаш ќе мораш да користиш кога е полошо времето за побрзо да најде сателити, потоа го исклучуваш интернетот и фураш.

Тенк ју вери мач!:smir:
Појма сум немал за ова!

Значи само на првото вклучување, самиот ги симнува мапите, со тоа што зависи каде го мрдаш курсорот, после ова веке не ги симнува туку се базира на веке симнатите!
Добро сум разбрал или зашо малку сум поспан не ми замерај!:toe:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Подесување 3G за C510 - HELP!

NEED HELP ПОД ХИТНО!!!
Сакам да подесам 3G Internet за C510. Само што бев во T-Mobile и тие (не)способните таму се мачеа пола саат и на крај ништо не направија туку ми рекоа да идам на сајтот на Сони Ериксон и од таму да побарам помош пошто само преку сајтот можело да се активира интернет. Го направив тоа и сега имам интернет, ама WAP!!! А тоа не го сакам пошто е бајаги поскап. Има ли друг начин да се активира 3G? Т.е да користам 3G интернет за сурфање наместо WAP.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
NEED HELP ПОД ХИТНО!!!
Сакам да подесам 3G Internet за C510. Само што бев во T-Mobile и тие (не)способните таму се мачеа пола саат и на крај ништо не направија туку ми рекоа да идам на сајтот на Сони Ериксон и од таму да побарам помош пошто само преку сајтот можело да се активира интернет. Го направив тоа и сега имам интернет, ама WAP!!! А тоа не го сакам пошто е бајаги поскап. Има ли друг начин да се активира 3G? Т.е да користам 3G интернет за сурфање наместо WAP.
Povikuvas 122 pa klik 1 pak1 pa 5 pa 2 pa1 ili pak racno namestigo imas parametri vo temata t-mobile 3G internet
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Povikuvas 122 pa klik 1 pak1 pa 5 pa 2 pa1 ili pak racno namestigo imas parametri vo temata t-mobile 3G internet
Го пробав ова со јавувањето and guess what that bitch told me? "За вашиот модел на телефон не сме во можност да доставиме интернет за автоматско подесување". Затоа и го пишав моделот на телефон (Sony Ericsson C510), за да ми помогнете околу овој модел.
PS: тоа што е напишано во темата интернет веќе ми е подесено ама со тоа можам да се конектирам само на WAP. Мене ми треба да се конектирам на 3G.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Абе имам Samsung SGH-700 од тие новите телефони..
И сега некој кога ми ѕвони не е цел глас, зошто ?
И кога од страната на стрелката претискам има 7 црти, а се појавуват 5 ? зошто не може да биде 7..
ај ако може некој да ми каже како да го направам на погласно да биде 7 црти ..
Фала однпаред.
Абе ајде, нели знае некој ?
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Го пробав ова со јавувањето and guess what that bitch told me? "За вашиот модел на телефон не сме во можност да доставиме интернет за автоматско подесување". Затоа и го пишав моделот на телефон (Sony Ericsson C510), за да ми помогнете околу овој модел.
PS: тоа што е напишано во темата интернет веќе ми е подесено ама со тоа можам да се конектирам само на WAP. Мене ми треба да се конектирам на 3G.
ovie parametri ne se za wap tuku za GPRS 3G

Нагодувања за
интернет
Profile Name

TM MK Internet


APN

internet


Login

internet

Password
t-mobile

osven ako koristis ebuddy toa trosi wap gprs -
POLOSOTO SO 3DEN ZA POCETOK
a se drugo gprs 3g internet
zatoa aktiviraj internet paket i ce ti trosi preku gprs t.e. 3g
-podobroto

pokasno ce ti pisem podetalno ako ne me razbra ?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
osven ako koristis ebuddy toa trosi wap gprs - POLOSOTO SO 3DEN ZA POCETOK
a se drugo gprs 3g internet
zatoa aktiviraj internet paket i ce ti trosi preku gprs t.e. 3g podobroto
Wait... WHAT??? Баш и не ти го разбирам ова што ми го пиша. Активирање 3G пакет? WTF? Зарем треба и тоа. Јас мислев дека можам да си сурфам на мобилен и тоа што го трошам да ми стигне на сметка (на пост пејд сум). Ај убаво објасни ми за све. И за ова ebuddy што ми го спомна.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Wait... WHAT??? Баш и не ти го разбирам ова што ми го пиша. Активирање 3G пакет? WTF? Зарем треба и тоа. Јас мислев дека можам да си сурфам на мобилен и тоа што го трошам да ми стигне на сметка (на пост пејд сум). Ај убаво објасни ми за све. И за ова ebuddy што ми го спомна.
ne treba tuku za da ti e poevtino tuku eve ti so ti pisuvav za razlikata
Интернет услуги

количина денари
GPRS 1 MB 30den
WAP 100 kB сесија 3den​

  • Интервалот на тарифирање за GPRS e 10 kB.
  • Интервалот на тарифирање за WAP е 100 kB.
  • За остварување на WAP врска се наплатува 3 денари.
  • eve ti i internet paketi
  • web'n'walk услужни пакети



    web'n'walk S (Small) Месечна претплата 99 денaри 20 MB
  • web'n'walk L (Large) 300 денари 300 MB
  • web'n'walk XL (Extra Large) 450 денари 2 GB






  • Како да активираш web’n’walk пакет?
    Услужните пакети web’n’walk се достапни за сите постпејд и припејд корисници преку:
  • Бесплатниот број 070 122 (мени активирање/деактивирање услуги, подмени web’n’walk)
  • Мојот T-Mobile во менито Мои поволности или
  • Со праќање SMS на 140 140. Во зависност од одбраниот пакет прати SMS со текст: WNWS, WNWL или WNWXL.
Како постпејд корисник активирај услужен пакет со повик на бесплатниот број 070 122 (мени активирање/деактивирање на услуги, подмени web’n’walk) или преку Мојот T-Mobile портал и препушти им се на интернет доживувањата.
По активирање, услужниот пакет можеш да го користиш секој месец сè додека не го деактивираш во Kонтакт центарот на 070 122.

Притоа, количината на интернет сообраќај и месечната претплата ќе бидат пропорционални на деновите во месецот во кои пакетот е активен.

На пр. доколку пакетот w’n’w XL сте го активирале на 15-ти во месецот, количината на интернет сообраќајот која ќе ви биде доделена ќе биде половина од месечната сума, односно 1 GB и ќе ви се наплати месечна претплата во износ од половина од месечната претплата, односно 225 денари без ДДВ.
Доколку си припејд корисник, активирај услужен пакет на истиот начин - со повик на бесплатниот број 070 122 (мени активирање/деактивирање на услуги, подмени web’n’walk), преку Мојот T-Mobile портал или со праќање SMS и ќе можеш да го користиш во период од 30 дена. По изминувањето на овој период, услужниот пакет треба повторно да се активира.

eve ti za poekonomicno prosenje na int operamini http://www.opera.com/mini/download/sonyericsson/sonyericsson_k810/
i eve ti msn ebaddy http://get.ebuddy.com/index.php koe trosi od preku wap
i kankamsn koe e najstedlivo http://www.getjar.com/products/18494/KankaMSN
 

Kajgana Shop

На врв Bottom