Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Имам Сони Ериксон w705 и слабо држи батерија. Вчера го наполнив и ноќеска ми се испразни. Само еден ден држи, во викенд правам многу разговори ама сепак мислам малку е. Во обичен ден трае по 2 дена...
Го користам еден месец.
Да го носам на сервис или толку држат батерија? Исто и еден другар ми се жалеше дека брзо му се троши батерријата.
nosigo na servis baterijata drzi okolu 4dena bar
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
дали може да инсталирам lightsaber на нокиа н79? знам дека може на н95 и експрес мјузик таа што е со тач скрин (ме мрзи да го барам бројот), има и н79 таков сензор за ротација, оперативниот систем и е Symbian OS 9.3, Series 60 v3.2 UI. и ако може, ако ја има некој апликацијава најљубезно го замолувам да ми даде линк или да ми ја прати некако :smir:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
дали може да инсталирам lightsaber на нокиа н79? знам дека може на н95 и експрес мјузик таа што е со тач скрин (ме мрзи да го барам бројот), има и н79 таков сензор за ротација, оперативниот систем и е Symbian OS 9.3, Series 60 v3.2 UI. и ако може, ако ја има некој апликацијава најљубезно го замолувам да ми даде линк или да ми ја прати некако :smir:
Еве ја прикачив во две верзии пробај па пиши :helou: ПРВА, ВТОРА
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Абе имам Samsung JGH-700 од тие новите телефони..
И сега некој кога ми ѕвони не е цел глас, зошто ?
И кога од страната на стрелката претискам има 7 црти, а се појавуват 5 ? зошто не може да биде 7..
ај ако може некој да ми каже како да го направам на погласно да биде 7 црти ..
Фала однпаред.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
На исти телефон (Samsung SGH-j700), кога сликам слика, прво излегува добро и по самото запамтување на сликата станува потемна, значи кога ке притиснам веке за сликањето после станува темно и така излегува сликата зошто така? Поточно од страните е потемна односно сегаде е темно, а камерата е 1,3 мега пиксели, мислам дека не е до толку слаба една обична ВГА ке извади подобра слика, еве доказ една слика што ја сликав:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Абе имам Samsung JGH-700 од тие новите телефони..
И сега некој кога ми ѕвони не е цел глас, зошто ?
И кога од страната на стрелката претискам има 7 црти, а се појавуват 5 ? зошто не може да биде 7..
ај ако може некој да ми каже како да го направам на погласно да биде 7 црти ..
Фала однпаред.
Види таму во сетингс, саундс таму негде има колку гласно да ти ѕвони :helou:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Врати ја датата на телефонот неколку месеци наназад или година наназад и инсталирај го па пак врати ја точната дата
го направив, се инсталираше, стои икончето, кога ќе пробам да го отворам си врти тоа дека отвара, ама не се отвара. ај нема везе, не ми било пишано да инсталирам lightsaber :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
го направив, се инсталираше, стои икончето, кога ќе пробам да го отворам си врти тоа дека отвара, ама не се отвара. ај нема везе, не ми било пишано да инсталирам lightsaber :)
И со двете верзии исто ? избриши ја и стај ја одново
 

Kajgana Shop

На врв Bottom