Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Јас да прашам нешто.
На пример ако одам во Космофон, дали ќе можат да ми ја прикажат целосната листа на повици со име и презиме на сопственикот на бројот(вклучено и тие со скриен број), појдовни, дојдовни, пропуштени, секакви?
Тие со скриен број господ не ги наоѓа а другите ако си на сметка веројатно може да ти дадат детална сметка
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Ај ако може некој да ми каже како да ставам мсн во телефонов

имам LG KC550
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Тие со скриен број господ не ги наоѓа а другите ако си на сметка веројатно може да ти дадат детална сметка
Може да го добие и скриениот само преку полиција или ако има од тие службените броеви, на нив неможеш да го скриеш
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Ај ако може некој да ми каже како да ставам мсн во телефонов

имам LG KC550
Jas vo momentov koristam nimbuzz http://www.nimbuzz.com/en/mobile/download
ali imas i ebuddy http://www.ebuddy.com/mobile.php

Prvo dL .jad fajlot so e i preku kabell go stavas vo mobilen pa instaliras ako veke imas otvoreno acount na bilo koj od msn klientive pisuvas account
i otvaras msn adressa`
Se nadevam deka pomognav
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Dali postoi opcija da se prati kredit od eden prepaid broj na drug ( na Mobimak )?
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.521
Поени од реакции
4.304
Имам проблем кога ја уклучувам камерата кај к550и...Еднаш ќе се уклучи и ќе ми се појави дека има друга апликација активна (а ништо не е активно во тој момент), друг пат ќе сака да ја уклучам камерата и само црно се појавува на екранот...Трето се појавува може да сликам...откако ќе сликам ми се појавува зачувување и за кратко време се гаси камерата...Ниту се зачувува ниту ништо.
Чаре некое?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Кој би избрале помегу овие два

LG KM900 Arena

http://www.gsmmkd.com/telefon.aspx?model=1683&brend=11

Nokia 5800 XpressMusic
http://www.gsmmkd.com/telefon.aspx?model=857&brend=1
Стварно тешко да се каже ...

елќито има поквалитетна изработка, поинтересен е во секој случај мислам дека има и мулти тач другото е горе доле исто + камерата му е појака

Нокиата е исто така продаван како и елќито ама квалитетот на изработка е како играчка за деца (бар за мене) послаба камера али затоа имаш ОС симбиан ...
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
барам некој додаток за symbian со кој ке можам да го заклучам телефонот, и после со секое отклучување да има пасворд , (истовремено кога ке биде заклучен да може да ме бараат, да бидам достапен) :S:

п.с посебно ако има за праките или тешко тоа fala :):
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам проблем кога ја уклучувам камерата кај к550и...Еднаш ќе се уклучи и ќе ми се појави дека има друга апликација активна (а ништо не е активно во тој момент), друг пат ќе сака да ја уклучам камерата и само црно се појавува на екранот...Трето се појавува може да сликам...откако ќе сликам ми се појавува зачувување и за кратко време се гаси камерата...Ниту се зачувува ниту ништо.
Чаре некое?
хардверски дефект, контролер за камера.

ти пишува анодер апликејшн рунинг? :) 800 денари за 2-3 дена се решава.
алфа мобил.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
барам некој додаток за symbian со кој ке можам да го заклучам телефонот, и после со секое отклучување да има пасворд , (истовремено кога ке биде заклучен да може да ме бараат, да бидам достапен) :S:

п.с посебно ако има за праките или тешко тоа fala :):
Тоа да го заклучува со пасворд ти е во сетингс во секјурити побарај ауто лок

а програма за заклучување на пораки слики итн ... на линков ТУКА
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Имам Сони Ериксон w705 и слабо држи батерија. Вчера го наполнив и ноќеска ми се испразни. Само еден ден држи, во викенд правам многу разговори ама сепак мислам малку е. Во обичен ден трае по 2 дена...
Го користам еден месец.
Да го носам на сервис или толку држат батерија? Исто и еден другар ми се жалеше дека брзо му се троши батерријата.
 
Член од
15 октомври 2007
Мислења
101
Поени од реакции
0
Каде и за колку пари отприлика може да најдам кабел за поврзување на телефонот со компјутер,инаку се работи за Нокиа Н96.
Имам јас кабел во кутијата што ми ставиле ама не одговара тој,кабелов за Н96 кава ,односно делот што влага во телефонот треба да е малку посплескан.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Каде и за колку пари отприлика може да најдам кабел за поврзување на телефонот со компјутер,инаку се работи за Нокиа Н96.
Имам јас кабел во кутијата што ми ставиле ама не одговара тој,кабелов за Н96 кава ,односно делот што влага во телефонот треба да е малку посплескан.
Имам јас фулл оригинален нов усб кабел Nokia CA-101

имаш цена по ПП :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom