Дали Љубчо Георгиевски треба да се врати на политичката сцена во Македонија?

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Nesto malku, malku mi se samopoznavate...t.e. poznavate narodecot svoj :)
Eeee... macore, macore mrzliv...nek si ibe mater...dvaeset i kusur godini panjkam .............i ke si panjkam ...verojatno do veka...( mojot)... :)
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
sto se odnesuva do vrakjanje na politicka scena na ljubco georgievski e iluzorno da se zboruva, negoviot obid so vmro np svedoci sme kaj dotera. nema kredibilitet voopsto za da pomisli na takvo nesto.negovoto ime ke bide sinonim za zal od poveketo sinonimi za moderno predavstvo na makedonija.
nitu e vizioner, nitu golem politicar kako sto nekoi sakaat da go prikazat a se palat na takanarecenite dueli demek koi bile jaki a se sveduvaa ti si sizofren,,,,e ne ti si pijanica,,,,ednostavno neli toj e predavnik i kriminalec vo najmala raka ili ako analiziram podobro toj e idealnata polovina koja dodadena na drugata destruktivna brankova polovina e generatorot na nasata sostojba koja nie uste dolgo vreme ke ja isplakjame.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
Да можеби е Љубчо предавник за многу луѓе во модерново време но исто така е и голем визионер за Македонија како што кажа до сега така и е и така ќе биде.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Не вреди ни да се занимаваме со него.......нек оди во заборав.....:toe:
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
sto se odnesuva do vrakjanje na politicka scena na ljubco georgievski e iluzorno da se zboruva, negoviot obid so vmro np svedoci sme kaj dotera. nema kredibilitet voopsto za da pomisli na takvo nesto.negovoto ime ke bide sinonim za zal od poveketo sinonimi za moderno predavstvo na makedonija.
nitu e vizioner, nitu golem politicar kako sto nekoi sakaat da go prikazat a se palat na takanarecenite dueli demek koi bile jaki a se sveduvaa ti si sizofren,,,,e ne ti si pijanica,,,,ednostavno neli toj e predavnik i kriminalec vo najmala raka ili ako analiziram podobro toj e idealnata polovina koja dodadena na drugata destruktivna brankova polovina e generatorot na nasata sostojba koja nie uste dolgo vreme ke ja isplakjame.
Mozis da mislis sto sakas za nego,mozi isto i mislime,ama vizija kako nego retko.Prav vizioner.

Eve dokaz.
Po `98 koga policija pocna crackdown na oligarsi...LG stopira...ama ne zaradi pari...tuku imase 2 gr mozok da skopca deka to ne vodi nigde.
Sega go imeme istoto...samo NG i pokraj to sto e bankar to ne go kopca...
I posle sakate ustavno ime...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Да можеби е Љубчо предавник за многу луѓе во модерново време но исто така е и голем визионер за Македонија како што кажа до сега така и е и така ќе биде.
Добивал визии како баба Ванѓа?
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Љубчо Георгоевски има повеќе гревови, впрочем како сите досегашни македонски политичари. Најголемиот и непростливиот грев му е што ја оддели Македонија од Србославија.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Опаа...Канзурко е ироничен...
Србо, тоа е вистина. Без Љубчо Георгоевски и ВМРО-ДПМНЕ тогаш, не се знаеше колку Македонци ке изгинеа како топовски месо за потребите на Србија во нивниот територијален спор со Хрватите и Босанците.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Србо, тоа е вистина. Без Љубчо Георгоевски и ВМРО-ДПМНЕ тогаш, не се знаеше колку Македонци ке изгинеа како топовски месо за потребите на Србија во нивниот територијален спор со Хрватите и Босанците.
...Дедо ми е загинат од српска пушка.. иста катара се со вас...бугарите...Штетници сте бре, штетници...Никој не го оспори тоа за Љубчо...А сегашноста бе Канзур?? На некое гласачко место во Бугарија? И 90 годишњак ќе речи порано бев млад ама сега остарел..Остај ти тоа порано...Сегашноста гледај ја
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
...Дедо ми е загинат од српска пушка.. иста катара се со вас...бугарите...Штетници сте бре, штетници...Никој не го оспори тоа за Љубчо...А сегашноста бе Канзур?? На некое гласачко место во Бугарија? И 90 годишњак ќе речи порано бев млад ама сега остарел..Остај ти тоа порано...Сегашноста гледај ја
Србо, вака сега. Идејата на МилошевиЌ е била да преку неговите слуги во Македониај ( презентирани преку челните леѓе од македонската левица и тајните служби), да ја економски уништат Македонија и така полесно политички ја ја изменаџираат. Не го оправдувам Љ. Георгиевски за многу работи, пред се за корупцијата во негово време, но тоа го правеа сите други и тоа во поизразена форма. Досега никој не кажа дека СДСМ треба да се забрани заради штетата која ја направи на Македонија на економски и национален план.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
ЉуБчо треба да се врати во политиката како кандидат за претседател на затвореното оделение на Бардовци.За подпретседател да си го земе татарскиов чергар Христо.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
ЉуБчо треба да се врати во политиката како кандидат за претседател на затвореното оделение на Бардовци.За подпретседател да си го земе татарскиов чергар Христо.
Дали Љубчо ке се врати политички во Македонија, зависи само од него. А, ако е за таму каде го праќаш ( Бардовце) тогаш каде ке одиш ти и пола Македонија која го избра 1998 година за Премиер. Дали и тие пола Македонци ке ги пратш во Брадовце? А, терминот татар наменет за Бугарите е измислен од српските служби а ширен од србоманите и Србите во Македонија.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Kanzur bre....snema pari pa pak ti treba Lj.G. nazad?
Ајде, дојде време за вистини. За тебе и за другите кои мислат еднонасочно. Пред 1998 година бев член на Централен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ. После неколку месеци, по победата на парламентарните избори 1998 година, поради некои неправди во ВМРО-ДПМНЕ го кренав гласот со група други членови- од принципиелни причини. Љубчо Георгиевски, како тогашен Претседател на ВМРО-ДПМНе, со негов потпис ме исклучи од партијата. Толку од мене за “ љубов“ кон Љ.Г. Но, од вистината нема бегање. Тасот на вистината никогаш не тежи 100% само на една страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom