Како да се решат проблемите на балканот

Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
Не знам дали предходно е постирана слична тема. Сепак се решив да ја отворам темава со цел да ги видиме мислењата на членовите за тоа КАКО МОЖЕ ДА СЕ РЕШАТ ПРОБЛЕМИТЕ НА БАЛКАНОТ!
Кажете ја вашата формула!
Нато, ЕУ, Балканска Федерација, Статус Кво.... кои се вашите опции и размислувања?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Проблемите на Балканот нема уште дооооооооооооооооолго да се решат, без разлика какви федерации, унии и сл. се направат. Отсекогаш си било немирно подрачје со проблеми, а такво и ќе си остане. Има една многу добра песна од Бајага - Ово је Балкан. И баш мислам дека му е добра поентата во песната.:)

Ovo je Balkan
Bajaga
Ovo je ovde Balkan,
Zemlja iz sna,
Izmedju mocnih sila
Dobra i zla.

Tu svako moze biti
Dusman i brat
Svakih pedeset leta izbija rat.

Ovu su zemlju pravili
I ratnici i pesnici
I razliciti bogovi.

Ovo je ovde Balkan,
Mirisni cvet,
Totalno nerazumljiv za ceo svet.
I svako moze biti
Dusman i brat
Svakih pedeset leta izbija rat.

Ovu su zemlju pravili
I ratnici i pesnici
I razliciti bogovi.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Народи кои што се мразат меѓу себе, палат цркви, џамии, националисти насекаде, никој не признава ништо што е туѓо, сите сакаат да се грабнат нешто од некого, дали култура, нација, јазик, територија, се вршат геноциди, толку мали народи а толку омраза - црна дупка во Европа.Никогаш нема ништо да се реши помеѓу народите на Балканот!!!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.838
решение само атомска:pos2:
друго решение нема на репертоарот:pos2:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
a.Resenie e vtor Tito ili Hodza, za site ovie spoulaveni narodi koi nemaat kapacitet da ziveat normalno, osven ako ne se pod pritisok...

b. Ili edna Blakan drzava, so nova nacionalnost Balkanci, i Balkanski jazik, so poveke regionalni dijalekti :pos2::pos2:

Sigurno Nimitz moze da skroi nekoj pogoden paket za vo UN ,vo koj "ke nema porazeni i pobednici"
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ако се решат проблемите на Балканот,истовремено започнуваат проблемите со Белгија,Баскија,Шкотска...............Значи и да можат нема да се решат.:toe:
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Kaко да се решат проблемите во МАКЕДОНИЈА-подобро би кажал.

Отпрвин би му го испушил на секој,во чиј интерес е да се уништат Албанците.Било тоа да е Грција или која и да е соседна земја.

Еве во моментов на Бакојани ке и ја лижам 37 минути,би се збратимил со неа против интересите на Албанците(затоа што и Грција има проблеми со Албанците).

Кога Албанците ке станат никој к*р фактор на Балканов е дури тогаш ке можеме да го кроиме доброто и на Македонија како држава,но и на Балканот како целина.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Kaко да се решат проблемите во МАКЕДОНИЈА-подобро би кажал.

Отпрвин би му го испушил на секој,во чиј интерес е да се уништат Албанците.Било тоа да е Грција или која и да е соседна земја.

Еве во моментов на Бакојани ке и ја лижам 37 минути,би се збратимил со неа против интересите на Албанците(затоа што и Грција има проблеми со Албанците).

Кога Албанците ке станат никој к*р фактор на Балканов е дури тогаш ке можеме да го кроиме доброто и на Македонија како држава,но и на Балканот како целина.
Албанците пред 100 години не биле никаков фактор.Дали тогаш на македонија и се кроело добро.Балканот никогаш не бил место кое било мирно за живеење без несогласувања меѓу народите што живеат во него.Единствено решение за Балканот е......уствари нема решение.жалам:toe:
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Албанците пред 100 години не биле никаков фактор.Дали тогаш на македонија и се кроело добро.Балканот никогаш не бил место кое било мирно за живеење без несогласувања меѓу народите што живеат во него.Единствено решение за Балканот е......уствари нема решение.жалам:toe:

Ке ти дадам мое гледиште на работите:
Подобро да ме репресира некој,кој е моја вера,отколку Албанците со режан принц во гаќите.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Ке ти дадам мое гледиште на работите:
Подобро да ме репресира некој,кој е моја вера,отколку Албанците со режан принц во гаќите.
A bi mu go ispusil na sekoj Albanec koj bi resil da ja napusti Makedonija i da zamine vo NATO- Albanija i Kosovo????:pos2::pos2:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Ке ти дадам мое гледиште на работите:
Подобро да ме репресира некој,кој е моја вера,отколку Албанците со режан принц во гаќите.
Исти ку*ац брате.Имам слушано дека грчкото,српското бугарското било полошо и од турско.А верата е искористена само за политички цели.Вистинскиот верник не поробува други народи и не сака да ги уништи духовно во смисла на јазик и идентитет.се е политика
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
A bi mu go ispusil na sekoj Albanec koj bi resil da ja napusti Makedonija i da zamine vo NATO- Albanija i Kosovo????:pos2::pos2:

НЕ!Би му го дорежал принцот до крај,од проста и едноставна причина да престанат да се котат како животните.

Кога веќе си правиме бајрам со умот,тогаш ајде да се предложи закон,во кој на секој албанец после второто дете би му се онеспособувал половиот член за натамошно правење деца.

Пошто се стока,мислам реално е да се предложи таков закон после сите пародии што ги гледаме во оваа држава.

Или пак друг предлог-закон:да плаќаат одредена сума на пари на државата,како казна за секое направено трето дете.

Трето решение за стоката албанска мислам дека нема од проста причина што тие не би можеле да се сметаат во хомо сапиенс.

Да беа хомо сапиенс,досега ќе беа социјализирани и адаптирани и во околната среда и во 21ви век,наместо да демонстрираат нехумано поведение и навики,кои не се својствени за човечкиот род.
 
K

KomitaMKD

Гостин
НЕ!Би му го дорежал принцот до крај,од проста и едноставна причина да престанат да се котат како животните.

Кога веќе си правиме бајрам со умот,тогаш ајде да се предложи закон,во кој на секој албанец после второто дете би му се онеспособувал половиот член за натамошно правење деца.

Пошто се стока,мислам реално е да се предложи таков закон после сите пародии што ги гледаме во оваа држава.

Или пак друг предлог-закон:да плаќаат одредена сума на пари на државата,како казна за секое направено трето дете.

Трето решение за стоката албанска мислам дека нема од проста причина што тие не би можеле да се сметаат во хомо сапиенс.

Да беа хомо сапиенс,досега ќе беа социјализирани и адаптирани и во околната среда и во 21ви век,наместо да демонстрираат нехумано поведение и навики,кои не се својствени за човечкиот род.
Кој ни е крив на Македонците што продаваме имоти.јас сум од мешан етнички град.албанците доаѓаат од странство со пари и купуваат имоти од алчни Македонци што после со парите купуваат еден никаков стан во охрид.каде сме ние да застаниме и да речиме ајде и ние да правиме повеќе деца и не продаваме куќи и имоти.и така ќе одржуваме рамнотежа.А не со пушење на грчки,блгарски или српски ку*ови или пцуење по форуми.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ima eden Stulic...so fraersko ime...odamna skrsil glava od tuka i ni ostavil nesto vo nasledstvo...


Mi smo ljudi cigani...sudbinom prokleti...
Uvek neko oko nas dodje pa nam preti...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom