Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Гледајте што признава Грујо, а што вие подржувате...

Уф,добро е што Прилеп не го клале на картата,сега ми олесни па ќе ја оправдам одлуката на ДПМНЕ.:smir:
 
П

Паспарту

Гостин
Гробари НИКОГАШ, ама НИКОГАШ немаат дигнато транспарент macedonia is greek, тоа беа gate 4 - ПАОКАРА
а чив дечко се паокара гејт 4!? на чија трибина беше подигнат транспарентот и на кој стадион?
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Абе Срби, глеајте си ги вашите проблеми и доста јадите трици за нас. Ние имаме наши проблеми и ич не ми е гајле за Косово. Против Србите немам ништо, ама против оние Срби кои не не навредуваат.
и јас лично против србите неам ништо, имам многу против оние националистите, но еднаш сум бил во животот во Србија пред една година онака за Хрватска одевме и сите што ги сретнав се понашаа онака како да сме ептем блиски и тоа никогаш нема да го заборавам. Во Хрватска така не се чувствував.

Инаку го разбирам признавањето на Косово бидејќи Никола Груевски моментално е под директива на терористот број 1 Али Ахмети и како што ќе каже ОН така и ќе биде, така го разбирам и педерскиот однос на Никола Груевски. Но не можам да разберам како битангите од ДПМНЕ не изгласаа барем еден услов за Косово како на пример признавање на Македонците во Косово и давање на права.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ceda narkomanot e sledniot za otstrel ... metak u glava pisan e u tefter

sbd777 ne si go razbral ubavo pfc :smir:


i da nikad nemaat grobari dignato toj transparent nego toa go napravija Grcite gate 4 ...al bogami od denes druga pricha
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
и јас лично против србите неам ништо, имам многу против оние националистите, но еднаш сум бил во животот во Србија пред една година онака за Хрватска одевме и сите што ги сретнав се понашаа онака како да сме ептем блиски и тоа никогаш нема да го заборавам. Во Хрватска така не се чувствував.

Инаку го разбирам признавањето на Косово бидејќи Никола Груевски моментално е под директива на терористот број 1 Али Ахмети и како што ќе каже ОН така и ќе биде, така го разбирам и педерскиот однос на Никола Груевски. Но не можам да разберам како битангите од ДПМНЕ не изгласаа барем еден услов за Косово како на пример признавање на Македонците во Косово и давање на права.
Добар пост, се согласувам за се со тебе.
Србите, ама обичните луѓе се доста фин народ, Хрватите се ладни и студени. Тоа што им се случи со Косово не е добро, ама немојте да мешате отцепување на Западна Македонија, кој тоа го сака не е Македонец верувајте.
 
N

n/a

Гостин
Шо би рекол Чеда (нека погоди уонаби Обилић на кој Чеда мислам),!
Чеда е наркоман.
Само обичен наркоман.

Другото што си го напишал нема да го зимам здраво за готово,и нема ни да ти враќам.Тоа што ти треба да пробаш да го сфатиш е дека јас денес,или утре ако така решам ќе отидам и со сите почести ќе бидам пречекан од Велешта,до селата околу Гостивар ако сакам да идам на стриптиз,до Призрен ако ми се јаде у добра кафана (пошто таму нема друго),до Приштина или Гостивар ако ми се иде у добра дискотека.
И со секој еден од тие албанци со кои што имам беса јас сум јас- никогаш еден збор не сум скрил ниту пак додал.
И многу јасно дека постои опасност да се сјебеме максимално некогаш у иднина... ама и да биде тоа факт,пак ќе биде по правила и прописи,кои што ти не ги знаеш затоа што немало кој да те научи на нив.
Уосталом... и внук му на стариот ми кум на дедо ми до последно коцкаше на Косово. :)
Па ти... маштај малку на `слободна тема` и сети се кој е тој што ќе остане без гаќи. :wink:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Еве србите колку не сакаат...
браво за ова
еве прочитај зоте а и тие твои истомисленици колку те сакаат браќата ти срби
ако си македонец
а ако си србин онда извини
 
П

Паспарту

Гостин
DoolroX,ti ako sakaš i Marsovec vikaj se,nikoj ne ti brani....ama da ne znaeš koi ti se koreni i od kade poteknuvaš,pa da može nekoj da ti prodava prikaski deka si Antički Makedonec,toa samo po sebe kažuva kolku lesno dozvoluvaš da bideš zaveden i izmanipuliran.
Kolku glup i nebrazuvan nekoj može da bide da ne razbere deka na Balkanov ne postojat homogeni narodi i deka nikoj tuka nema EKSKLUZIVNO pravo da prisvojuva istorija ?!! Tolku različni narodi pominale niz istorija kroz ovaa teritorija i BAŠ TI si potomok na Aleksandar.Ajde kaži mi kolku procenti si potomok na Aleksandar? 100,50,10,kolku ?
паметњаковичу кај виде дека сум јас потомок на александар!? иди измиј си фацата убаво па лупај глупости овде... најди кај пишав дека ја сум потомок на александар па ќе ти одговорам на процентите ок?
и чим веќе играме на ваква карта ајде одговори ми од каде па баш грците знаат дека се потомци на александар или на некои нивни праисториски грчки цигани? ајде ти ова докажи ми го и објасни го зашто ја сум глуп и необразован :toe:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
...... ама немојте да мешате отцепување на Западна Македонија, кој тоа го сака не е Македонец верувајте.
Što bara togaš VMRO da vlaga vo koalicija i pravi dogovori so takvi ne-makedonci ? Imaš nekoe logično objasnuvanje osven što,ete,pa mora, gi ima kolku što gi ima ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.194
Поени од реакции
81.287
Уф,добро е што Прилеп не го клале на картата,сега ми олесни па ќе ја оправдам одлуката на ДПМНЕ.:smir:
А ти изглеа не знаеш кај ти се наоѓа градот на карта.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Добар пост, се согласувам за се со тебе.
Србите, ама обичните луѓе се доста фин народ, Хрватите се ладни и студени. Тоа што им се случи со Косово не е добро, ама немојте да мешате отцепување на Западна Македонија, кој тоа го сака не е Македонец верувајте.
Никој отворено не го сака тоа,ама некои работат на случајот,признаваат она што не мора да се признае под секакви услови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom