Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Брату, кога ќе дознаеш што си тогаш зборувај, вака како да си недефиниран, а не е тоа на арно.

Не се замарај со тоа јас што сум... Се кладам дека ти незнаеш што си... А јас знам што сакаш да бидеш...!!! :smir:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
A be kako ne go gledaš,ene go na balkonot e,samo mnogu e nizok a ogradata visoka pa ne se gleda.Pu be,nikade stolče nema koga ti treba :pos2:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Добро мислам...
:toe:
тоа е више ствар на виша политика у која што ние обичните немаме право да се мешаме.
Има тука многу мислења,факти,примери од кои што можело да се научи и пресмета,али се е тоа курац на бициклу у моментов,потегот е направен.
Ретроградно... е џабе.
Ko shto reche Knez Lazar u filmu "Boj na Kosovu" : "Znam ja da Ti Levchanine mislish kako je Kosovo daleko, a vec sutra ce ti Kosovo stici u Levach!!!"
или
Веќе гори куќата на Угакалегон!
Латинска шифрирана порака за голема опасност која што надоаѓа.

Али... тоа е ствар на избор кој што е веќе направен.

Јас три дена нема ништо битно да преземам,по старо правило од војската на Првата Југославија:
Старешината го праќал у апс (за да не му се мота пред очи) војникот кој што сметал дека направил некаков престап,ама не смеел да му изрече казна во рок на наредните три дена (дур го држи бес).
:wink: :nenene::pos2:
Е попладне и кај дедо ми ќе поминам...
да видам стариот конзилиере што има паметно за кажување.
Па ќе соберам и одземам од лево и од десно...
и за три дена ќе имам дефинитивен став.
Кој си сега ти? Некој жив генерал од времето на Милошевиќ?
Што им направивте на Хрватска и Словенија што го признаа Косово? Исто вака се силевте :kesa:
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Гледајќи го проблемот обострано овој потег го очекував оооодамна... Гледајќи како Македонец, овој беше правилниот потег за зачувувањето на мирот и редот во Државата. Со оглет на тоа каков е етничкиот состав во Македонија сосем е нормално да го признае Косово, за жал, за неколку години и Македонија ќе се најде во иста ситуација...Гледајки како Србин признавањето на Косово од страна на Македонија не ме боли толку ( поради причините од горее наведеното ) колку што ме боли признавањето од црна гора... До вчера се преставуваа како НАЈГОЛЕМИ Срби, а сега се само едно мало парче земја кое што не може да егзистира без Србија...
Каде има муслимани тамо има проблеми... Не е до луѓето - тероризмот верата и го наложува...
 
N

n/a

Гостин
Кој си сега ти? Некој жив генерал од времето на Милошевиќ?
Што им направивте на Хрватска и Словенија што го признаа Косово? Исто вака се силевте :kesa:
А бе искрено...
јас се чудам кој си ти птицо,право да ти кажам.
И кој ветер те додува па сереш ко фока овде и уште одозгора (пази молим те) и ред правиш овде...
Ееееј....ејјј :tapp: а бе со ова опанчариве нема разбирачка.
Бог да чува... :pop:

Јас сум еден обичен мајстор со неколку дипломи у позадина на моето CV ... сосем обичен човек.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Гледајте што признава Грујо, а што вие подржувате...

 
П

Паспарту

Гостин
Македонците не се душмани на Србите, туку вие...!!!
кој вие? јас сум македонец... мене ич не ме боли таквото и за косово и за србија, ако сакаат нека постојат уште 100год, а ако сака уште утре нека пропаднат мене око нема да ми трепне. имам роднини, другари и другарки во србија и никогаш не рекле ништо лошо за македонија, за разлика од ваквите гниди на кој ти им го славиш името... обичниот српски народ нема проблеми со македонците и обратно ама кога некој ми вика дека ја сум србин со говорна мана, јужно србијанац епа тогаш следи удар во муда! имаше некој на форумов закачено слика од натпревар на партизан кај што има транспарент на кој пишуваше kosovo is serbia, macedonia is greek! и кажи ми какво мислење да имам за ваквите идиоти,дегенерици и атински гзолижачи!? и покрај се јас го поштувам обичниот србин, бугар, албанец па и грк, ама ОБИЧНИОТ!!! оној кој не ми сере дека сум србин, бугар, турчин или чилеанец... за сите други постои контра кард :smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Абе Срби, глеајте си ги вашите проблеми и доста јадите трици за нас. Ние имаме наши проблеми и ич не ми е гајле за Косово. Против Србите немам ништо, ама против оние Срби кои не не навредуваат.
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
кој вие? јас сум македонец... мене ич не ме боли таквото и за косово и за србија, ако сакаат нека постојат уште 100год, а ако сака уште утре нека пропаднат мене око нема да ми трепне. имам роднини, другари и другарки во србија и никогаш не рекле ништо лошо за македонија, за разлика од ваквите гниди на кој ти им го славиш името... обичниот српски народ нема проблеми со македонците и обратно ама кога некој ми вика дека ја сум србин со говорна мана, јужно србијанац епа тогаш следи удар во муда! имаше некој на форумов закачено слика од натпревар на партизан кај што има транспарент на кој пишуваше kosovo is serbia, macedonia is greek! и кажи ми какво мислење да имам за ваквите идиоти,дегенерици и атински гзолижачи!? и покрај се јас го поштувам обичниот србин, бугар, албанец па и грк, ама ОБИЧНИОТ!!! оној кој не ми сере дека сум србин, бугар, турчин или чилеанец... за сите други постои контра кард :smir:
Гробари НИКОГАШ, ама НИКОГАШ немаат дигнато транспарент macedonia is greek, тоа беа gate 4 - ПАОКАРА
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Абе Срби, глеајте си ги вашите проблеми и доста јадите трици за нас. Ние имаме наши проблеми и ич не ми е гајле за Косово. Против Србите немам ништо, ама против оние Срби кои не не навредуваат.
НЕМАМЕ ПРОБЛЕМИ :pos2::pos2::pos2: погледни ја западна Македонија и се ќе ти стане јасно...
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
DoolroX,ti ako sakaš i Marsovec vikaj se,nikoj ne ti brani....ama da ne znaeš koi ti se koreni i od kade poteknuvaš,pa da može nekoj da ti prodava prikaski deka si Antički Makedonec,toa samo po sebe kažuva kolku lesno dozvoluvaš da bideš zaveden i izmanipuliran.
Kolku glup i nebrazuvan nekoj može da bide da ne razbere deka na Balkanov ne postojat homogeni narodi i deka nikoj tuka nema EKSKLUZIVNO pravo da prisvojuva istorija ?!! Tolku različni narodi pominale niz istorija kroz ovaa teritorija i BAŠ TI si potomok na Aleksandar.Ajde kaži mi kolku procenti si potomok na Aleksandar? 100,50,10,kolku ?
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
кој вие? јас сум македонец... мене ич не ме боли таквото и за косово и за србија, ако сакаат нека постојат уште 100год, а ако сака уште утре нека пропаднат мене око нема да ми трепне.
Да си жив брате! Шо би рекол Чеда (нека погоди уонаби Обилић на кој Чеда мислам), “боли ме курац за ваше Косово“! А иначе Обилићу, ако е дедо ти паметен за каков го прокламираш овде ќе ти каже: “скини гаће унуче и намажи се вазелином, лакше ће да уђе и брже ће да прође“! Јеби га српчиња сами засравте работа никој не ви е крив!

Зашо бе не ми искачаат српскине букви??? Шо кур Ќ и Ѓ ми искачаат?
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Гледајќи го проблемот обострано овој потег го очекував оооодамна... Гледајќи како Македонец, овој беше правилниот потег за зачувувањето на мирот и редот во Државата. Со оглет на тоа каков е етничкиот состав во Македонија сосем е нормално да го признае Косово, за жал, за неколку години и Македонија ќе се најде во иста ситуација...Гледајки како Србин признавањето на Косово од страна на Македонија не ме боли толку ( поради причините од горее наведеното ) колку што ме боли признавањето од црна гора... До вчера се преставуваа како НАЈГОЛЕМИ Срби, а сега се само едно мало парче земја кое што не може да егзистира без Србија...
Каде има муслимани тамо има проблеми... Не е до луѓето - тероризмот верата и го наложува...
Aj juzni fronte ne seri!!!
Koj red i koj mir vo drzavata??? Dali redot i mirot vo drzavata se cuva so toa sto ke priznaes drzava vo koja nema redi i mir i koja ne ti gi priznava granicite??
So ima vrska etnickiot sostav na Makedonija so toa sto Makedonija nema vlast koja e birana od narodot tuku e instalirana od strana na USA?
Koj kurceve si ti nekoj Srbin pa ne mozes da sfatis deka i Srbija isto taka e okupirana kako i Makedonija, i deka ima isti poltroni politicari koi rabotat po diktat na svoite gazdi koi gi i instaliraa na pozicii na koi se naogjaat.
So ocekuvase ti od rezimot(okupatorski) na Milo Djukanovikj koj e apla kriminalec i za koj ima raspisano poternica za sverc na cigari i alkohol vo Italija ti sakas takov covek da moze da nosi sopstveni odluki pa nego go drzat kako vrapce vo raka i toj mora da raboti kako sto ke mi kazat inaku ima da go kratat za glava.
Narodite ovdeka nemaat nikakva krivica bidejki na vlast imaat poltroni i ulizici koi rabotat za tugji interesi, i da bese popameten kako sto ne si nemase vinata da ja frlas na neden narod a posebno ne na Makedonskiot i na Crnogorskiot bidejki siguren sum deka 90% od narodot ne e za priznavanje na "kosove".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom