Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ne si go tupete mozokot mnogu,drug odlucuva dali Kosovo ke bide priznato,nasite politicari se samo marioneti...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ne si go tupute mozokot mnogu,drug odlucuva dali Kosovo ke bide priznato,nasite politicari se samo marioneti...
Mарионети,јас би рекол повеќе дека се мивки,за марионети треба уште многу да дудлаат.:toe:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Citam po crnogorskive sajtovi kako poveketo velat deka denes ne se gordeat sto se Crnogorci....a nie denes se gordeeme sto sme Makedonci?
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Citam po crnogorskive sajtovi kako poveketo velat deka denes ne se gordeat sto se Crnogorci....a nie denes se gordeeme sto sme Makedonci?

ТИ се гордееш???
знам некој кој се гордеат.Сите ВМРО-ОВЦИ.
баш ме интересира нивниот став.како сега ќе го бранат кускуле први :drk::drk:
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
103
Поени од реакции
1
Jas navistina go pocituvam hristijanstvoto i hristijanskiot narod a isto taka prijatelite (vo ovoj slucaj Prijatelska drzava Srbija ) ama samo ako i tie me pocituvaat ,,Ako Srbija ne pocituvase i ni vazese za Prijatel nemase da ne vika Vardarska Makedonija a isto taka nemase da ni vrsi pritisok i potkupuva Popovi i Monasi da otvaraat Ohridska Pravoslavna Crkva tyku da ni ja Priznaea Makedonska Pravoslavna Crkva ,isto ke napomenam kolku godini gi molevme napravime demarkacija na Granicata otkako postanavme Nezavisni dodeka Srbija bese Jugoslavija vo sostav so Kosovo i CrnaGora,,Nego niv samo edno gi Interesira da bideme Prijatelski nakloneti a da ne Koristat za Profit Pazar i Vladeat so nas a da ne Smetaat kako Potcineti ,,Pa Braco Srbi To Sto Ste Trazili i Dobili ,,,Svesen sum za site posledici za Makedonija i isto taka sum Svesen sto imame Pritisok od Mnogu Zemji koi ne Prisluvaa da go Priznaeme Kosovo a Vodecka e Amerika vo koja i nie Barame Pomos od Nejze za Nasata Borba za Imeto i NATO i EU ,,a isto ima Pritisok od Nasite Sogragani Malcinstvoto Albanci (mislam za pratenicite Albanci vo zemjava) za koi nie ne sme vinovni sto se vo golem broj i imaat vlijanie vo politikata bidejki celi 30 godini se kotat kako gluvci...za kraj ova priznavajnje se ocekuvase i bese Sigurno deka ke se Sluci ,vo skoro vreme ke vidime kako Srbija ke ja pritiskaat da ja priznae Nezavisnosta na Kosovo
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634



Јеби га....кој не мисли три потега унапред...тоа ти е....

честитки за признавањето, нареден пат кога ке си играте германци кај танушевци, можете да наебете ко држава..
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Jas navistina go pocituvam hristijanstvoto i hristijanskiot narod a isto taka prijatelite (vo ovoj slucaj Prijatelska drzava Srbija ) ama samo ako i tie me pocituvaat ,,Ako Srbija ne pocituvase i ni vazese za Prijatel nemase da ne vika Vardarska Makedonija a isto taka nemase da ni vrsi pritisok i potkupuva Popovi i Monasi da otvaraat Ohridska Pravoslavna Crkva tyku da ni ja Priznaea Makedonska Pravoslavna Crkva ,isto ke napomenam kolku godini gi molevme napravime demarkacija na Granicata otkako postanavme Nezavisni dodeka Srbija bese Jugoslavija vo sostav so Kosovo i CrnaGora,,Nego niv samo edno gi Interesira da bideme Prijatelski nakloneti a da ne Koristat za Profit Pazar i Vladeat so nas a da ne Smetaat kako Potcineti ,,Pa Braco Srbi To Sto Ste Trazili i Dobili ,,,Svesen sum za site posledici za Makedonija i isto taka sum Svesen sto imame Pritisok od Mnogu Zemji koi ne Prisluvaa da go Priznaeme Kosovo a Vodecka e Amerika vo koja i nie Barame Pomos od Nejze za Nasata Borba za Imeto i NATO i EU ,,a isto ima Pritisok od Nasite Sogragani Malcinstvoto Albanci (mislam za pratenicite Albanci vo zemjava) za koi nie ne sme vinovni sto se vo golem broj i imaat vlijanie vo politikata bidejki celi 30 godini se kotat kako gluvci...za kraj ova priznavajnje se ocekuvase i bese Sigurno deka ke se Sluci ,vo skoro vreme ke vidime kako Srbija ke ja pritiskaat da ja priznae Nezavisnosta na Kosovo
види друже мене не ми е гајле што ќе мисли Србија во оваа ситуација,проблемот е што мислеа ОВЦИТЕ кога го направија овој потег.според чиви интереси се водеа, според интересите на ДУИ и ДПА.зарем не гледаат што прават.цело време се караат, а кога требаше за нивните интереси одма се удружија.Вчера Али ретардираниот имаше осмех од уво до уво.никогаш не бил така среќен.
АЛОООООООООООООООО....ВМРО - ОВЦИ , освестете се додека не биде касно.СДСМ ја парчеше а вие ќе ја допарчите.Алал да ви е.
нека ви направи сега Латас една анкета да видиме каков ви е рејтингот.само да не биде нарачана.
ЈАС ДЕНЕС СЕ СРАМАМ ШТО СУМ МАКЕДОНЕЦ , ИЛИ НЕ СУМ ТОА , МОЖЕ СЕГА СЛЕДНО ШТО ЌЕ НАПРАВАТ ЌЕ ГО СМЕНАТ ИМЕТО И ИДЕНТИТЕТОТ.:salut::salut:
 
Член од
15 март 2008
Мислења
21
Поени од реакции
2
Дефинитивно, најдобар лек против тврда столица се потезите што ги прави македонскава ни влада... Абе едно портабл телевизорче(ако се има пари, ако не, радио) и од WC да не излезе човек...:tapp:

Браво, секоја чест, секој ден се повеќе се надминуваат себеси...

Не знам само дали некогаш ќе сфати македонскиов народ дека ситуацијата не е добра и дека не се живее добро, тоа само ни кажуваат дека е така.. (американски систем, ј*би га)...
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Редно беше да им се заблагодариме на косоварите за војната 2001. и за сите жртви.
Кој тебе со камен, ти него со леб.
Кој нас со бомби, убивања, масакри, рушења, палења, протерувања, ние нему со признание. Да не претеравме малку со Христијанството? Ќе видиме... о да.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Eeeeeeee što ti glupo Makedonče.......za greota koj ni ja vodi državava.Kade ja gledaat Makedonija vo idnina? Eden del vo Bugarija ,drug del vo Albanija ?
Zarem navistina slepcive mislat deka Kosovo nema da bide vrateno vo Srbija ? Zarem ne gledaat što se slučuva vo svetov ? Ene go Island koj vodeše politika iskopirana od USA i što im se sluči ? Totalen kolaps,redici za benzin,prazni polici vo prodavnici,a do včera bea zemja so najgolem standard. Ušte malku Rusite ke go kupat...Na Amerika i beše interes da se isfrli Rusija od Balkanot i tie svoi ambicii gi ostvaruvaat koristejki gi šiptarite,ama ništo ne e večno.SAD gubi status na edinstvena velesila,a so toa možnost da manipulira so ostatokot od svetot,posebno so Evropa.
Ministerot Šutanovac od Srbija izjavi ako EU ne ja prifati Srbija,tie imaat alternativno rešenie;ke se svrtat kon Rusija.Jas na toa gledam kako na blef,zatoa što na nikoj ne mu odgovara da služi kako ruski podvezok.So prosti zborovi ,Srbija i porača na Evropa deka ako ne vlezat vo EU i Kosovo ne bide vrateno kade što pripagja,Srbija e podgotvena da stane ruska gubernija;vo prevod, ruski nuklearki ke bidat stacionirani sred Evropa.Mislam deka nema potreba da objasnuvam što znači toa.
Razmisli Makedonče,što i odgovara na Evropa povekje:šiptarsko Kosovo ili KiM vo sklop na Srbija koja e del od EU a daleku od šepite na Rusija ? EU sama ke go povleče priznanieto na Kosovo.Što mislite, kade ke odat site onie šiptari od Kosovo na koi nema da im odgovara da primaat ingerencii od Belgrad ?
A nie ? Amerika ne dribla,EU ne ne eb* 2%,šiptarite si pravat teren na naša zemja,Grcite ni fakjaat seir,Bugarite samo kjutat i čekaat.Crno ni se pišuva.Jas sum apsoluten pesimist za idninata na Makedonija,imeto nema da go sočuvame zatoa što ke nemame država,šiptarite ke ja lapnat Zapadna a ostatokot ke bide pripoen kon Bugarija.Ako e nešto za uteha,barem ke bideme vo EU.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom