Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
Не велам дека ако некој не е истомисленик со мене дека е партиски војник, туку дека овие ставови шо ги прокламират ПАТриот1982 ги прифати само в.д. лидерот на СДСМ. Никој друг разумен граѓанин не. Па ајде сеа ти запрашај се од каде мене ми текна дека тој е партиски војник...:smir:
Bravo ubavo im kaza
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
И?? Шо напраивме со темава? Или пак ќе се препукаваме СДС/ВМРО?

Не се секирајте. Косово ќе ја признае Македонија под уставно име, ќе се отвори нов пазар, Србите нема да ја признаат МПЦ (ништо ново), месец два ќе бидат љути, па пак ќе се јават ќе се закануваат (ништо ново) и животот и натаму ќе тече...ќе тече...ќе тече....
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
nemam partiska kniska moze ti imas ne znam ama mene mi bilo i poloso vo Samostojna Republika Makedonija a i denes ne mi e sovrseno,ama ne znam kako ke mi bide ako se posevercam kako SEvernomakedonka
Епа мислам дека треба малку пооптимално да гледаш на работите и ќе ти тргне подобро. Пробај. Немој да веруваш слепо на се шо ќе чуеш на телевизија. Јас најмногу од се си ја сакам татковината, ама си ја сакам со душа и срце...а таа ќе биде добра кога за сите ќе биде добра живеачката, а искрено мене лично подобро ми беше пред оваа власт, затоа што тогаш никој не ни чепна во името и сепак добивме статус кандидат за ЕУ. Немаше никакви спорови за името, а имавме економија незавидна и берза незавидна...таман за нормална живеачка!
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
И?? Шо напраивме со темава? Или пак ќе се препукаваме СДС/ВМРО?

Не се секирајте. Косово ќе ја признае Македонија под уставно име, ќе се отвори нов пазар, Србите нема да ја признаат МПЦ (ништо ново), месец два ќе бидат љути, па пак ќе се јават ќе се закануваат (ништо ново) и животот и натаму ќе тече...ќе тече...ќе тече....
U pravo si tie crkvata ne ni ja priznavaat a nie pak mu se mislime tolku za niv:helou:
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
Епа мислам дека треба малку пооптимално да гледаш на работите и ќе ти тргне подобро. Пробај. Немој да веруваш слепо на се шо ќе чуеш на телевизија. Јас најмногу од се си ја сакам татковината, ама си ја сакам со душа и срце...а таа ќе биде добра кога за сите ќе биде добра живеачката, а искрено мене лично подобро ми беше пред оваа власт, затоа што тогаш никој не ни чепна во името и сепак добивме статус кандидат за ЕУ. Немаше никакви спорови за името, а имавме економија незавидна и берза незавидна...таман за нормална живеачка!
u pravo si za tatkovinata a za toa deka imalo podobra ekonomija sto znam i togas bese katastrofa,A sekako dobriot standard e kartata za dobar zivot.Ama ne mislam deka ako0 go smenime imeto ke bide bog znae sto samo poloso za ovoj narod ke mu go smenat identitetot,istorijata,kojznae sto ke pobaraat i Srbija i Bugarija
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
И?? Шо напраивме со темава? Или пак ќе се препукаваме СДС/ВМРО?

Не се секирајте. Косово ќе ја признае Македонија под уставно име, ќе се отвори нов пазар, Србите нема да ја признаат МПЦ (ништо ново), месец два ќе бидат љути, па пак ќе се јават ќе се закануваат (ништо ново) и животот и натаму ќе тече...ќе тече...ќе тече....
Во право си многу забегавме од темава, а се надевам дека Косово ќе не признае зошто ке биде лошо за нас сите
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
u pravo si za tatkovinata a za toa deka imalo podobra ekonomija sto znam i togas bese katastrofa,A sekako dobriot standard e kartata za dobar zivot.Ama ne mislam deka ako0 go smenime imeto ke bide bog znae sto samo poloso za ovoj narod ke mu go smenat identitetot,istorijata,kojznae sto ke pobaraat i Srbija i Bugarija
Епа за подобар стандард доволна е за почеток ЕУ, а за ЕУ се бара промена на името БЈРМ во РСМ што е тука проблемот тогаш? Сакаш ...Повели. Зошто па БЈРМ...мене повеќе ми се свиѓа РСМ, барем ќе ја немаме југославија во името :)
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
Епа за подобар стандард доволна е за почеток ЕУ, а за ЕУ се бара промена на името БЈРМ во РСМ што е тука проблемот тогаш? Сакаш ...Повели. Зошто па БЈРМ...мене повеќе ми се свиѓа РСМ, барем ќе ја немаме југославија во името :)
pa jas sum ako moze da imame cisto ime barem da se obideme da go dobieme a sega site znaeme kaj sto ima sila nema pravdina ama barem narodov da se o0bedinime i da se drzime
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Епа за подобар стандард доволна е за почеток ЕУ, а за ЕУ се бара промена на името БЈРМ во РСМ што е тука проблемот тогаш? Сакаш ...Повели. Зошто па БЈРМ...мене повеќе ми се свиѓа РСМ, барем ќе ја немаме југославија во името :)
Za zal pocnaa da preovladuvaat vakvite kako tebe...:tapp:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
pa jas sum ako moze da imame cisto ime barem da se obideme da go dobieme a sega site znaeme kaj sto ima sila nema pravdina ama barem narodov da se o0bedinime i da se drzime
Кој не е, дај боже, ама јас сум пред се за иднина на нашите граѓани, а по секоја цена да се откажам од животот само за да се викам така како шо сакам не сум. Ете денеска имаше благословен податок, се запишале 78% ос средношколлците во високо образование и многу е убаво да се слушне таква вест, ама зашто сето тоа ако немаат каде да се експонираат и ако немаат можност за глобализација и развој, тоа е трагедијата не нешто друго, а не бараат многу, не ни мењаат идентитет туку само го менјаат бјрм. Епа сеа види. Ај ја ќе спијам извини ако во еден момент се почуствува повредено од моите цитирања, баш не сакав. Само имам право на мисла и говор, тоа е се!
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Голем поздрав за ваквата одлука на владата на РМ, требало порано да го признаеме ама ок и сеа.

И немојте вие србоманите овде да ни се сликате ко големи патриоти.

пс. еве еден линк, каде српски политичар говори за признавање на косово.

Added: May 09, 2007

-немојте да ви биде толку жал што србија ја "изгубил" Косово, и ако нигодаш не ни била негова.!

позззз!
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Епа за подобар стандард доволна е за почеток ЕУ, а за ЕУ се бара промена на името БЈРМ во РСМ што е тука проблемот тогаш? Сакаш ...Повели. Зошто па БЈРМ...мене повеќе ми се свиѓа РСМ, барем ќе ја немаме југославија во името :)
Море чоек шо не ти јасно... ние никогаш немат да влезиме во ЕУ зошто не им сме во планот еве ти сеа пример: Бугарија и Романија дали имаа исполнето барем дел од реформиве шо ги исполнивме ние-не. Ни уште не ги имет исполнето. Дали знајш од ко влезе Бугарија во Еу која беда завладеа таму зошто стандардот порасна а платите исти останаа. Сакаш и то нас да ни се случит?
Друго дали знајш дека во ГРција, и хрватска уште постојт задолжителниот воен рок? Зошто тогаш од нас бараа да го укинеме и го направивме. Луѓе не бидете смешни, отворете ги очите пред да направите или да искоментирате нешто. А веќе кажав шо ке се деси ак се сменит имево, нејкам да се повторвам
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Море чоек шо не ти јасно... ние никогаш немат да влезиме во ЕУ зошто не им сме во планот еве ти сеа пример: Бугарија и Романија дали имаа исполнето барем дел од реформиве шо ги исполнивме ние-не. Ни уште не ги имет исполнето. Дали знајш од ко влезе Бугарија во Еу која беда завладеа таму зошто стандардот порасна а платите исти останаа. Сакаш и то нас да ни се случит?
Друго дали знајш дека во ГРција, и хрватска уште постојт задолжителниот воен рок? Зошто тогаш од нас бараа да го укинеме и го направивме. Луѓе не бидете смешни, отворете ги очите пред да направите или да искоментирате нешто. А веќе кажав шо ке се деси ак се сменит имево, нејкам да се повторвам
Прочитај го правилникот од тогашен Брисел за Хрватска и бугарија па после збори! Јас имав делови од нив. А стандардот штом се покачил ќе зајакне економијата и за некое време ќе се покачат и платите, така да никако нема зијан од ЕУ...разбери. Идам да спијам. Мора
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Ne moze covek da vi gi procita postovite.Ste bile mnogu vredni za kratko vreme!
Sto da se kaze?Da se nadevame deka ke ispadne na arno,samo dali ne ne zagrizuva ako Srbija ni gi zatvori vratite?
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
110
Cekaj da vidis sto ke stane koga ke vleze Makedonija zaedno so Albanija vo Eu bez granici, i kolku Makedonci ke ti stapnat vo Tetovo..a i kolku ke ostanat da ziveat tamu...

Toa ke ti bide defakto aneksija na terotorija bez vojna..uste li ne si svesen???
Bilo da e so sila, ili po miren pat(Eu bez granici), severozapadna Makedonija ke si bide Albanska, ke si se vee albansko zname, ke si rakovodat albanci,ke si patuvaat vo Albanija i Kosovo,bez kontroli...i prirodno ke si se otcepat.
Zatoa Albancite vo Makedonija se zapnati Njato pa Njato i EU....

Pa zatoa i nie sakame da vlezeme vo EU i Nato, da moze Pirinska i Egejska Makedonija da se oformat etnicki i geografski.

I bas od taa pricina Nema nikogas da vlezeme nit vo Nato nit vo EU. Samo moze da sanjame.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom