Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Јас сум 100 проценти МАКЕДОНЕЦ за разлика од вас патени искомплексирани македончиња кои се восхитуваат на срвите и причаат српско-хрватски :) во секоја ебана прилика...

Косово со 95 проценти косовари не знам што ќе им е на Срвија...го продадоа само не се кажува кој ги лапна парите! И сега да им го вратат, што ќе му прават? Кој нормален ќе оди да биде власт таму? :)

Македонија си има свои интереси и не треба мадето да ја боли за српските луди усијани глави. Имаме и ние еден куп косовари донесени од БЦ во земјава, па така мораме да си ги истераме нашите воденици...тие нивните, ние нашите...заедно...Друг начин нема.

Тоа ти е исто, кога во зима и мачето и кучето ќе спијат заедно гушнати...

Врти сучи со нив сме опкружени, мораме да тераме муабет. А муабетот со срвите се покажа одамна...

-1991 одземено сето оружје од земјава
-1997 признавање на Македонија, дури после 6 ебани години
-контстантни сопки, заебанции, цркви, мркви попови...

Тоа е тоа. Вие свирете колку сакате.
Ova e za placenje be uzasno....:( Kako mozese na shipe da mu priznaeme drzava.. :tapp:
Ti se drogirash izgleda.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
:tapp:
Ti si obicen mis sto koga treba e vo dupka e sega najde da pametuva za nesto pod nikot nacionalista, nemas ti pojma od nacionalizam. Albanska sluga kako i ova vlada, ova ne e vo nas interes tuku zatoa dojde Gates vo drzvata.
Gubime eden od trite najgolemi partneri na trgovija zaradi vie da imate tekstovi i vetuvanje od eu da mozite da drkate po forumi i da mislite deka vi se sojuznici.
kakov be mis.....toj i takvite kako nego ne se be ni kravja lepeska.....
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ама ко шо не сум прецизна, место у воздух, ќе почнам, скраја било, да пукам у славениците :(
Bez gajle ma.... tuka sum jas, sekogas vnimatelniot. Onaka gusnati ke pukame zaedno. Dozivljaj e, veruj mi :smir:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ме интересира Србите како ке реагираат....:kesa:
Прво што ќе направат е дека ќе го повлечат амбасадорот, а за следно ќе видиме... во секој случај ќе има санкции

едит: сеа слушнав на вести, дека доколку се случи признавање ( што веќе се случи де ) тогаш ќе се прекине меѓународната соработка помеѓу двете земји
 
H

HITCH

Гостин
Еден новинар му вика: Се збори дека вчера Гејтс ви донесе готови изјави и за Македонија и за Црна Гора. :pos2:
А Милошоски вика: ние самостојно ја донесовме одлуката. :tv:
леееле кој срам се нашиве сега кога ќе го подбере Рикер за ваквата изјава има оревчињата да му ги скрши :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: кај му текнало лудак еден да рече НЕ НА НАС НИ ТЕКНА!!!
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Bez gajle ma.... tuka sum jas, sekogas vnimatelniot. Onaka gusnati ke pukame zaedno. Dozivljaj e, veruj mi :smir:
Отсега поимот ,,оргазам,,ке го дефинирам на поинаков начин...

Оргазам е филинг кој го осекаш во секој момент кога ке видиш мртов албанец.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Bez gajle ma.... tuka sum jas, sekogas vnimatelniot. Onaka gusnati ke pukame zaedno. Dozivljaj e, veruj mi :smir:
Чекај, нели целото оружје го вративте кога беше она акцијата за разоружување (со наградна игра, врати калаш и бомба, добиј кола)
Од кај сеа пак калаши, ова, она?
Или на пукање петарди и огномети ме каниш?:pipi:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Отсега поимот ,,оргазам,,ке го дефинирам на поинаков начин...

Оргазам е филинг кој го осекаш во секој момент кога ке видиш мртов албанец.
Abe vecerva pcuj me, navreduvaj me, prokolnuvaj me, zakopaj me...... ne mi cue...... ja ke si uzivam, pijam i slavam.... aj uste na zdravje, za mnogu godini neka ni e:vozbud::vozbud:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Чекај, нели целото оружје го вративте кога беше она акцијата за разоружување (со наградна игра, врати калаш и бомба, добиј кола)
Од кај сеа пак калаши, ова, она?
Или на пукање петарди и огномети ме каниш?:pipi:
Mila, ti pridruzi ni se samo..... pa za ostanatoto ne beri gajle.... ja organiziram :smir:
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Abe vecerva pcuj me, navreduvaj me, prokolnuvaj me, zakopaj me...... ne mi cue...... ja ke si uzivam, pijam i slavam.... aj uste na zdravje, za mnogu godini neka ni e:vozbud::vozbud:
Ке ви биде...Ама и нас ке НЕ биде...
Издржавме пет века под турско и се отарасавме и од нив.
Ке издржиме и со вас-против вас.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Abe vecerva pcuj me, navreduvaj me, prokolnuvaj me, zakopaj me...... ne mi cue...... ja ke si uzivam, pijam i slavam.... aj uste na zdravje, za mnogu godini neka ni e:vozbud::vozbud:
Уживај уживај, слави, што сакаш прај.Македонија ништо не изгуби со тоа што го призна Косово.Можда малу ги поналутивме Србите и ... или ај остај, џабе да ти објаснуам, и онака ништо не разбираш
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Уживај уживај, слави, што сакаш прај.Македонија ништо не изгуби со тоа што го призна Косово.Можда малу ги поналутивме Србите и ... или ај остај, џабе да ти објаснуам, и онака ништо не разбираш
Pa zatoa uzivam be druze, radi toa slavam :smir:
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
А само ден пред денешново признавање нашиве беа неутрални за резолуцијата на Србија.Дали е тоа во ред?

Деновиве се слушаме само не го слушаме премиерот јавно и јасно да каже дали е за признавање на Косово и за кое име на Македонија е тој??

Би сакал Премиерот пред парламентот лично да го каже одговорот на овие две прашања,а и народот да го знае неговото мислење.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom