Фан Клуб: Вардар

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Контрадикторни текстови на првите два линкови Недев...

На едниот вели дека комити гаѓале со камења, на другиот дека фановите на ЦСКА корнеле столчиња. Со оглед на тоа дека медиумите често се пристрасни, а бугарски извор не може да биде промакедонски ориентиран. Јасно е дека бугарите предизвикале инцидент, и според вториот линк и изеле добар ќотек. Јас веќе реков, ако се чаталат нека плачат. Очигледно плачеле.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Контрадикторни текстови на првите два линкови Недев...

На едниот вели дека комити гаѓале со камења, на другиот дека фановите на ЦСКА корнеле столчиња. Со оглед на тоа дека медиумите често се пристрасни, а бугарски извор не може да биде промакедонски ориентиран. Јасно е дека бугарите предизвикале инцидент, и според вториот линк и изеле добар ќотек. Јас веќе реков, ако се чаталат нека плачат. Очигледно плачеле.
Utre ke ima fight so tatarite, najavile deka ke dojdat so odlicen tim na huligani i ke sakale fight so nas pa ke vidime kako ke zavrsi se to toa
Инциденти предизвикуваат момци на кои не им се случува ништо поинтересно во животот од манифестирањето на физичка сила.

Ако им се допаѓа, нека тераат... ама вакви случаи во натпревари под покровителство на УЕФА ќе донесат дебели казни за клубовите домаќини, а преку нив и за навивачите.

Барем сега откако се испразниле, ќе бидат мирни некој месец. И ќе има што да зборуваат низ град :vozbud:
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Vaka Privi Tatarite pocna i skandiraa Albanci Albanci i nie se dogovorivme da doime na juzna i da gi tepame.
dojdovme pred blok 6 kade sto bea oni i pocnavme da vikame bugagi-tatari i oni dojdoa ali vlezot bese zaklucen i imase samo kamenuvanje.Posle se simnavme doli od kaj vlezot nasitel vlegovme negde 100dusi i mafijaski iskocivme na juzna kade sto imase dobar fight i jas licno go zalam bugarot sto padna na zemja i izede dobar kutek.A inace mnogu me napali eden star covek na juzna sto stana i vikase:Ajde makedonci sto vi e na nasa zemja li da ne pcujat i da ne tepaat ebete i majkata i slicno.ALI glavna pricina e toa sto nemase policija na stadion nemase specijalci i zatoa se slici toa sto se sliuci.
 
П

Паспарту

Гостин
ако ако го добија тоа што го заслужуваат. многу курназ правење на наш стадион нема, ова не е ќустендил или убавка кромидова па ај фраери ќе се прават ќе кршат столчиња 20 мочани нивни навивачи. според мене малце им е и тој ќутек што го изедоа
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Кои се тие бе да јадат гомна, на наша земја?!?!?! Ќе го јадат стапот кога имаат толкави усти!!! На пријателски меч, не смеат вакви инциденти да се прават, ама тоа е тоа ...

НАПРЕД ВАРДАР!
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Голема глупост.... на празен стадион кутек да правиш. Немат акал тези хора
[media]http://uk.youtube.com/watch?v=Cugl_uFQQH8[/media]
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
protiv nasilje :) nema vrska ova ako bea "brakata" ke navivavme za "niv" ? ama ova ne e fer zs ke ima sankcii moze i reprezentcijata da ja naebat .... ama bar mavnavte,a? ako taka taka ...ama toa e toa ebani*t eb*n tepaniot tepan - ko so rekle starite :)
 

bluu

Доктор по општесвени науки
Член од
22 февруари 2007
Мислења
213
Поени од реакции
4
NAPRED VARDAR NAPRED KOMITI NOGOOOO ME OSREKIVTE SO GI POSTRAVTE OD KOTEK ONIE BUGARINE TOOOOOOOOO PICKA IM MATER BUGARSKA...SAMO NAPRED


P.S : SREKNA 60 GODISNINA OD POSTOEJNE NA KLUBOT SAMO NAPRED I PODOBRI REZULTATI U DOMASNOTO I U EVROPA DA IMATE...SAMO 1 E VARDAR .. NAPRED ...POZ OD GEVGELIJA
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Кој си го бара ќе си го добие. Бугарите си го барале со фенер така да... го добиле :) Поздрав до Комити!!
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
ќе биде интересен купот помеѓу вардар и тетекс.
бидејќи тетекс игра првата дома а јас сум прва смена цела година во школо ќе одам на стадион и ќе глеам како тетекс ќе ги тепа вардар и ако победи сигурно ќе дојдеме во голем број во скопје за реваншот.
 
Член од
10 август 2007
Мислења
160
Поени од реакции
0
braka da se organizirame za utakmicata so partizan i ovaa utakmica e prijatelska i so seta pocit upravata na vardar treba da go posveti na tose proevski a site pari od vleznicite da se doniraat vo izgradba na manastirot vo krusevo sto bilo ogromna zelba na tose ve molam ako nekoj od vas vodacite na komiti go procita ova da napravi se ova da se ispolni zatoa sto tose go zasluzi toa a so ova i vardar ke pokaze deka e golem klub
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Провокациите и постовите што не одговараа на темава се избришани. Продолжете со дискусија достојна за да ја читаме.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Провокациите и постовите што не одговараа на темава се избришани. Продолжете со дискусија достојна за да ја читаме.
dobro, aj kazi sto bese provokativno ?
toa sto ja sakamo makedonija i sto go branimo klubot-gordosta na makedonija, od predavnicite?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
dobro, aj kazi sto bese provokativno ?
toa sto ja sakamo makedonija i sto go branimo klubot-gordosta na makedonija, od predavnicite?
Избришав се што водеше кон идни провокативни постови и нивни реплики. Предавниците, како што ги нарекуваш, се многу блиску до бан од темава, а сега продолжете со вообичаени дискусии. Постов не бара реплика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom