Што е тоа грев - дефиниција

A

ateist

Гостин
ја не реков дека бог убива. Ама убивале гласниците негови, и како што кажа игор, го изговарале неговото име истовремено
ти не велиш ама така пишува дека убива

сите убивале секој со свој изговор

1 ) зарем немало Деца кога Бог го уништувал цел свет во време на Ное
2) зарем немало Деца во Содома и Гомора
3) Нели ги ликвидирал првородените деца на Египјаните кога Мојсеј сакал да ги изведе Евреите од ропството во Египет
4) е откако ги извел Евреите од ропство во Египет преку црвеното Море во пустината им била понудена Христовата Самоуправна комунистичко анархистичка Антисуетна Идеологија а Евреите ОДБИЛЕ ДА ЈА СПРОВЕДАТ

Е за тоа следувало ОВА :
ПСАЛМ 77 – РЕД 31...........
“А гневот Божји дојде врз нив , ГИ УБИ нивните најсилни и Израелевите МОМЧИЊА ГИ ПОГУБИ .”

Епа кога ги ликвидирал Египетските момчиња сега им вратил и на Еврејските момчиња .

( еве :
Псалм 38- ред 5 – И навистина се е суета, секој човек што живее
Псалм 61 – ред 9 Синовите човечки се само Суета , синовие човечки се лажливци

Книга на проркот Јеремија 2 – ред 5 .......Вака вели Господ ..каква неправда најдоа во Мене татковците та се оддалечија од Мене ја ПРИФАТИЈА СУЕТАТА И СТАНАА СУЕТНИ . (значи после излегување од Египет прво ја прифатиле Христовата безсуетна Идеологија па ја одбиле—поприфатлив им бил Божјиот дух на Мртвило=Суета кој Бог го дава на тие што ги казнува )
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Грев=промашување.
Активност која не ја „погаѓа„ виститнската смисла/цел од нејзиното дејство, туку има погрешен плод/резултат.
индира кастратович ке промаши пенал на ракомет и тоа е грев!!!!!!!!


ПРОМАШИЛА!!!!!!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Веројатно грев е се она што се коси со сфаќањата на мнозинството, тешко да се дефинира како и нормалноста.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
грев е да си македонченценеце (малецко никакво самосожаливо патетично смрдле )

или си Македонец или не си !
Дај дефиниција за секој термин одделно, па јас убаво ќе ти кажам каде се класифицирам.
 
A

ateist

Гостин
Osnoven grev e gluposta, od nea poteknuvaat site ostanati grevovi.
Пословици: 1:22 „До кога, вие глупави, ќе ја љубите глупоста и до кога безумниците ќе го мразат знаењето?

затоа религии играт на карта на глупост нелогичност незнаење

оти овие елементи им обезбедуваат непречена манипулација со простите маси
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
ти не велиш ама така пишува дека убива

сите убивале секој со свој изговор

1 ) зарем немало Деца кога Бог го уништувал цел свет во време на Ное
2) зарем немало Деца во Содома и Гомора
3) Нели ги ликвидирал првородените деца на Египјаните кога Мојсеј сакал да ги изведе Евреите од ропството во Египет
4) е откако ги извел Евреите од ропство во Египет преку црвеното Море во пустината им била понудена Христовата Самоуправна комунистичко анархистичка Антисуетна Идеологија а Евреите ОДБИЛЕ ДА ЈА СПРОВЕДАТ
Што ако ги ликвидирал, кога Господ знаел што прави, потоа без размислување им дал вечен живот на небото, Веројатно сакал да ги поштеди од она што им следувало ако тие продолжеле да живеа грешен живот тука на земјата. Можеби ги земал и ги претворил во Анѓелчиња. Не си ти одреден тука да судиш за Божјите одлуки, едноставно Господ давал , Господ и ке земе !!! Тебе мајкати и таткоти ти даваат пари ?? ама може и да ти земат затоа што се Нивни !!! Они ги створиле, така и Господ не створил нас. И може кога сака да не земе ако сме му потребни !!
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ти не велиш ама така пишува дека убива

сите убивале секој со свој изговор

1 ) зарем немало Деца кога Бог го уништувал цел свет во време на Ное
2) зарем немало Деца во Содома и Гомора
3) Нели ги ликвидирал првородените деца на Египјаните кога Мојсеј сакал да ги изведе Евреите од ропството во Египет
4) е откако ги извел Евреите од ропство во Египет преку црвеното Море во пустината им била понудена Христовата Самоуправна комунистичко анархистичка Антисуетна Идеологија а Евреите ОДБИЛЕ ДА ЈА СПРОВЕДАТ

Е за тоа следувало ОВА :
ПСАЛМ 77 – РЕД 31...........
“А гневот Божји дојде врз нив , ГИ УБИ нивните најсилни и Израелевите МОМЧИЊА ГИ ПОГУБИ .”

Епа кога ги ликвидирал Египетските момчиња сега им вратил и на Еврејските момчиња .

( еве :
Псалм 38- ред 5 – И навистина се е суета, секој човек што живее
Псалм 61 – ред 9 Синовите човечки се само Суета , синовие човечки се лажливци

Книга на проркот Јеремија 2 – ред 5 .......Вака вели Господ ..каква неправда најдоа во Мене татковците та се оддалечија од Мене ја ПРИФАТИЈА СУЕТАТА И СТАНАА СУЕТНИ . (значи после излегување од Египет прво ја прифатиле Христовата безсуетна Идеологија па ја одбиле—поприфатлив им бил Божјиот дух на Мртвило=Суета кој Бог го дава на тие што ги казнува )

навистина каде што постоеле содом и гомор има остатоци од сулфур како и висок процент на сулфур диоксид.

за мене грев е да му наштетам некому...јас сум алтруист секогаш гледам да помогнам.

и сум приметил кај неко луге кои прават чедар сегде за мене прават исклучок значи и ТИЕ ИМААТ СРЦЕ
 

debi7777

Girls in your city for night
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8

Kajgana Shop

На врв Bottom