Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Морон судија ај нема везе малце да стегнеме и во реваншот треба и се е под контрола
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.661
Поени од реакции
11.347
Честитки за победата, иако баш не сум задоволен од резултатот.
Требаше да победиме со 2-3 гола разлика.

Инаку незнам зошто стално го игра Флечер, дечкото не е за во Манчестер.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Не не:pos2:тотално беа надиграни....само таа шанса на Фабрегас...и она на Адебајор ама тоа не го сметам за ништо...
Се вракаме во старата форма,ја нема веке таа криза пред некое време...

Се надевам на лесен реванш на Емирати.
Лесен реванш на Емирати не може да биде... Тотално ги надигравме денеска, ама не мора да значи дека и после 6 дена ќе биде така. Резултатот не гарантира ништо, се е отворено, мора да се почитува Арсенал, сепак има уште 90 минути игра. Ако биде ваква играта, би требало ние да играме во финале, ама да ги оставиме радоста и славјето за после второто полуфинале... :smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Ииии ајде честито нека ни е победава.

еве го голот на легендарниот џокер ОШеј овде:helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Честитки за победата, иако баш не сум задоволен од резултатот.
Требаше да победиме со 2-3 гола разлика.

Инаку незнам зошто стално го игра Флечер, дечкото не е за во Манчестер.
Аман бе.Ја гледаше утакмицата?:tapp:
п.с Утре на Џон му е роденден :)
 
Член од
5 март 2009
Мислења
54
Поени од реакции
8
Супер игра покажавме.Нека ни е честито победата.Ја заслуживме.Одлична игра на цел тим.Само требаше малку попрецизни да бидеме во нафрлувањата и последните додавања пред гол.Алмунија ги спаси за да не примат уште минимум еден гол.Но супер е и овој резултат.Одиме на гол на Емирати и се надевам на победа.

Незнам зошто Ферги го извади Тевез.Мислам дека кога тој излезе играта падна и ја изгуби брзината.Но да му веруваме на Фергусон.Секогаш знаел што прави.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Честитки за победата, иако баш не сум задоволен од резултатот.
Требаше да победиме со 2-3 гола разлика.

Инаку незнам зошто стално го игра Флечер, дечкото не е за во Манчестер.
ако не беше флечер средината ке ни беше тапа
флечер добро ја организира средината
прочитај неколку страни поназад пишаф дека прави киксови али со него имаме доминантна средина
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
За реваншот Ферги да подготви брилијантна тактика и готови се..Ако може да им го бапнеме од некоја контра после нека се сликат...Мислам дека реваншот ќе е многу поинтересен!
 
N

navivacka

Гостин
Лесен реванш на Емирати не може да биде... Тотално ги надигравме денеска, ама не мора да значи дека и после 6 дена ќе биде така. Резултатот не гарантира ништо, се е отворено, мора да се почитува Арсенал, сепак има уште 90 минути игра. Ако биде ваква играта, би требало ние да играме во финале, ама да ги оставиме радоста и славјето за после второто полуфинале... :smir:
Абе јас верувам дека Ферги ке смисли некоја тактика...и Порто имаше добра игра на ОТ а традицијата велеше дека англиска екипа нема победено на Драгао па ете за се има прв пат...верувам дека Ферги пак ке смисли некоја тактика.
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Одлична игра од сите играчи на манчестер, ме изненади роналдо го имаше насекаде во нападот се бореше да одземе топка"прват го видов":vozbud: а видовте кога ферги го извади фердинанд и го стави еванс фединанд сакаше пак да влезе..:pos2:
 
N

navivacka

Гостин
Одлична игра од сите играчи на манчестер, ме изненади роналдо го имаше насекаде во нападот се бореше да одземе топка"прват го видов":vozbud: а видовте кога ферги го извади фердинанд и го стави еванс фединанд сакаше пак да влезе..:pos2:
:pos2::pos2:Кога се свести беше доцна,хахахаха фацата му беше јака и односот"не бе јас сакам да играм уште":tv:
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
Ај нека ние честито победата да ни се множат вакви само победи да се..
Сепак 1-0 не е сигурен резултат само се надевам на емирати дека ќе постигнеме уште некој гол.:helou:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Честито победа...

Изигравме прекрасен натпревари иако постигнавме само еден гол...Алмуниа ако не беше од кај нив ќе требаше да биде барем 3-0...инаку судијата не судеше баш добро, на Андерсон му досуди офсајд а немаше, за ситуацијата со Гигс невидов баш дали имаше офсајд...наредниот натпревар да постигнеме еден гол и доволно е:)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.661
Поени од реакции
11.347
Аман бе.Ја гледаше утакмицата?:tapp:
п.с Утре на Џон му е роденден :)
Не га гледах, изгледа затва. :pop:

МИДЛЗБРО - МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ВО САБОТА ВО 13.45ч НА А1 ТЕЛЕВИЗИЈА!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom