Честито победа. Повторно идеме на победа во лондон :vozbud:

15 јули 2007
12.406
545
Сега на реваншот само 1:0 да не биде, не сакам продолженија и пенали евентуално. А друга минимална победа на Арсенал би ни одговарала.
У секој случај не верувам дека имаат потенцијал да не совладаат со 2 гола разлика. :)

16 јули 2007
12.497
4.070
Фердинанд-Видич изиграа супер утакмица,само со Рио пак да не е нешто сериозно.Адебајор 85 минути игра 1 шут,кој не беше во ракмите на голот.:kesa::vozbud:

ќе си ја завршиме работата на реваншот не се дораснати дечињава за нас :helou:
само едно нешто ми е кривооо, па бива ли на секој голман кариерааа да му праимееееее :pos: :pos: со посебна желба против нас бранат голманите :pos:

Hellz Guardian

We do what we want
2 февруари 2008
6.911
1.320
Не ми се верува дека изигравме само 1-0.Цела игра ја имавме,сите шанси ги имавме, а реализација 0.Арсенал со многу среќа се извадија некако и сега или ќе се браниме цела утакмица или ќе ги нападнеме пак ко денес.Ќе биде интересно на 5ти Мај.

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
30 ноември 2008
520
3
Задоволна од играта, од резлутатот и пред се од победата против лутиот ривал од Лондон...можевме да дадеме повеке голови ама Алмунија им беше спасителот...треба да му изградат споменик после денешниот натпревар:pos2:
Се надевам дека со Рио не е ништо сериозно...

545
Единствено тој безопасниот удар на Фабрегас што беше во рамките на голот. Друг некој памтите?

katalonec5

Mes que un club
8 декември 2008
1.020
121
Честито победа:smir::smir::smir: Сосема заслужена, ги надигравте во секој поглед. Самиот податок дека немаа ни еден корнер ја отсликува доминацијата на Манчестер вечерва. Одлична игра! БРАВО!!!

N

navivacka

Не не:pos2:тотално беа надиграни....само таа шанса на Фабрегас...и она на Адебајор ама тоа не го сметам за ништо...
Се вракаме во старата форма,ја нема веке таа криза пред некое време...

Се надевам на лесен реванш на Емирати.

Пазете се Мидо,идат Ѓаволитееее:vozbud::vozbud::vozbud:

12.497
4.070
Сите беа на ниво кај нас денес,браво.:)Така да продолжиме и ќе го повториме прекрасниот успех од лани.Премиер лига,Лига на Шампиони.:vozbud::vozbud: