Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 декември 2008
Мислења
189
Поени од реакции
17
е со оваа формација да играме со афронал ќе ги скршиме каков афронал каков лузерпул ..
 
H

hogar

Гостин
Честитам титула, Лузерпул честито второ место, фала му на Господа веќе нема да ве слушаме како сте само вие најтрофејните во Англија. Опаа, 5-2 :)

И напоменувам дека отсега за секој оцрнувачки коментар од фановите тука за Манчестер додека не завршил натпреварот ќе давам црвенки, затоа што време е да сфатите дека фудбал се игра 90 минути. Ова денес ви е совршен доказ :)
Се кладиме дека ќе изгубиме и тоа со повеќе од ова?:nesum:на овој коментар мислиш:)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Абе читате најнови муабети? Тотенхем ни ја пуштиле :duel:.
Не играт во македонска лига :)
Ај и од мене честито нека ви е , сакам финале Барса - Манчестер во ЛШ . И нормално Барса шампион:smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Се кладиме дека ќе изгубиме и тоа со повеќе од ова?:nesum:на овој коментар мислиш:)
Без разлика друже. Сакам да кажам дека треба сите да бидеме оптимисти како Дено, затоа што во спортот додека не дојде крајот на било што, не се губи верба и може да се случи сешто. Кој се занимавал со спорт, знае. И 10 - 0 да губиме, спортски е да се надеваме дека ќе се случи нешто, а многупати се има случено. :)
 
H

hogar

Гостин
Без разлика друже. Сакам да кажам дека треба сите да бидеме оптимисти како Дено, затоа што во спортот додека не дојде крајот на било што, не се губи верба и може да се случи сешто. Кој се занимавал со спорт, знае. И 10 - 0 да губиме, спортски е да се надеваме дека ќе се случи нешто, а многупати се има случено. :)
и лани овој период кога се решаваше титулата губевме 0 2 од евертон али на крај се вративме со 3 2 или 4 2 незнам точно...мислам дека и денес ке биде така..само нека ги сопрат модриќ и ленон и ги имаме. а играта што ја пружаат е одлична и головите ќе дојдат во второ полувреме!:nesum:ова беше мојот коментар на полувреме:)нема црвенки за мене нели:)
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Гледам 0:2 на полувреме и таман помислив ааааа еве можна интересна завршница на првенствово, вие одигавте Шампионски!!! Секоја чест, и Честито Титула у ПЛ :smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
ААААААААААААА идеме на другите титули, ВЕ САКАМ СИТЕ БЕ :vozbud:

Нека ни се множат победите и пресвртите :smir:
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Честито Liverpool, 20 години од последната титула и ќе треба да причекате уште некоја, оваа сезона ништоооо...штета што а1 не ја избраа да ја даваат утакмицава денеска, браво Man U!!!!
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Не играт во македонска лига :)
Ај и од мене честито нека ви е , сакам финале Барса - Манчестер во ЛШ . И нормално Барса шампион:smir:
Изглеа ПреМногу сакаш :smir: :pos2: :pos2:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ајдееее ѓаволи честито победа и титула, неверојатен пресврт...вече Лузерпулците ќе неможат да се вадат со тоа дека се најтрофејни
ЧЕСТИТО ТИТУЛА
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.683
Поени од реакции
9.308
Лелеле мераци, 5-2. Имав некое предчуство дека ќе ја свртиме играта во 2-ро полувреме.Многу ме потсеќа овој меч на оној против Евертон пред 2 години:)
И да, Честито нека ни е победава:):)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Браво за Дено кој најави пресврт во неговиот пост :)
Сосема заслужена победа на Јунајтед, прекрасна игра за око и ефикасна пред се, покажавме зошто сме најдобриот светски тим, и кога беше најтешко успеавме да се вратиме и да го демолираме Тотенхем, со еден збор БРАВО МОМЦИ.

И за сите хејтери на Јунајтед, една позната изјава на Руди Томјанович!

 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
КОНЕЧНО КРАЈ!Поздрав до сите фанови на Јунајтед со песнава

Браво Цареви, не ми се верува дека дадовме 5 гола во едно полувреме! БРАВО!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom