Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
сионќа беше интересно на bbc. беше алан ширер, гери линкер и алан нансен. многу добро и објективно ги анализираат сите утакмици, а секако во центар на внимание беше ман ју - лив

му го удрија пикот на руни, бидејќи се излета со изјави после кои си стави притисок врз себе и врз екипата. го дадоа минимум 5 пати како нервозно реагира кон своите играчи што е невообичаено за него, ама дека сам си го ставил тој притисок и императивот победа.

беа нормално многу разочарани од видич, иако цела сезона го утепаа од фалење. и не само од видич. од андерсон, од руни, од роналдо. прекрасни анализи праат со графика, да ти е мерак да гледаш.

на крај беше интересно. алан вика: знаете што, каква и изјава да слушнете од таборот на ман ју после поразот, едно ќе ви кажам, бидејќи многу добро знам, да не сте му во кожа на фергусон после оваа отакмица, и на 60 ијлади навивачи. сите знаеме зошто...
и се изнасмејаа, може малку невкусно, ама немаат гајле пердашат све живо
А ти демек си радосен заради таа анализа. Е па ако мислиш дека не нервираш со постот, се лажеш. Скоро истата анализа јас вчера ја дадов, врати се поназад и ќе прочиташ. Ние сме реални за разлика од вас, кој незнаете сега што да сторите бидејќи ви се падна една прилика на 20 години, да бидете во позиција да се фалите, ситите и напаѓате. Не поминува тоа тука. Пишувај слободно , ама ете не се нервираме, браво за нас, ние сме фанови на Манчестер Јунајтет, поим за фудбал и карактер во светот.

П.С. Не работам во BBS! :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
А ти демек си радосен заради таа анализа. Е па ако мислиш дека не нервираш со постот, се лажеш. Скоро истата анализа јас вчера ја дадов, врати се поназад и ќе прочиташ. Ние сме реални за разлика од вас, кој незнаете сега што да сторите бидејќи ви се падна една прилика на 20 години, да бидете во позиција да се фалите, ситите и напаѓате. Не поминува тоа тука. Пишувај слободно , ама ете не се нервираме, браво за нас, ние сме фанови на Манчестер Јунајтет, поим за фудбал и карактер во светот.
не бе, само сакав да пренесам, чисто информативно.
јас пренесов претежно што се збореше за ман ју, можеби некој ќе го интересира. инаку анализата 80 % беше за ливерпул.

ех, да сакам да нервирам, имам друг метод :) ова беше онака реално пренесов што се збореше на match of the day, ништо повеќе
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
не бе, само сакав да пренесам, чисто информативно.
јас пренесов претежно што се збореше за ман ју, можеби некој ќе го интересира. инаку анализата 80 % беше за ливерпул.

ех, да сакам да нервирам, имам друг метод :) ова беше онака реално пренесов што се збореше на match of the day, ништо повеќе

Во мојот коментар на сите комплетно ви ја честитав победата. Сега ќе бидеш задоволен ако и вака дирекно ти честитам? Ако си за некој реален коментар, напиши ќе прокоментираме. А не, ти се смееш за тоа како водителот му се смеел на Фергусон.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Во мојот коментар на сите комплетно ви ја честитав победата. Сега ќе бидеш задоволен ако и вака дирекно ти честитам? Ако си за некој реален коментар, напиши ќе прокоментираме. А не, ти се смееш за тоа како водителот му се смеел на Фергусон.
па јас ли сум крив? јас само пренесов. и ти да си го гледал ќе си го видел истото како што сите тоа го гледаат во англија

реков дека беше невкусно така? ама тоа е. такви се англичаниве

не гледам ништо страшно во тоа. сите се изложени на критика па и манчестер.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
па јас ли сум крив? јас само пренесов. и ти да си го гледал ќе си го видел истото како што сите тоа го гледаат во англија

реков дека беше невкусно така? ама тоа е. такви се англичаниве

не гледам ништо страшно во тоа. сите се изложени на критика па и манчестер.
Па и јас ти реков дека сакам да критикуваме но да бидеме реални, а не да пишуваме онака како што сакаме од навивачка гледна точка. Јас ако прочита го искритукував Фергусон за некои тактички потези, а го пофали Ливерпул дека за прв пат оваа сезона победи без помош од судијата. Токму тоа ти го предложив да напишеш комнетар, па да критикуваме, ама реално, а не само да го фалиме Ливерпул дека победи.
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Абе ајде од еден изгубен натпревар нема да пропадне клубот, како им е на другите клубови кои се цести губитници, лузеи. Од 3 инзворедни сезони прво пораз со повеќе од 2 разлика, каде и да е мора да се деси еднаш.:wink:
 
N

navivacka

Гостин
Си гледал bbc и што сега?а ти да гледаш во Мај како Гигс го подига пехарот заедно со компанија, па да ве видеме тогаш.
Не знаат еден Стоук да тепат и се силат тука зашто не победиле...Јунајтед загуби,нас не боли ама ке помине тоа наскоро.Ке помине кога ке ги освоиме сите титули за инат на вас.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Јунајтед загуби,и што сега?ајде радувајте се, не надигравте ви честитавме...
Ке се радувате ама до кога,на секоја срека доага крај,слободно радувајте се никој не ви бране...ама сакам да ве видам тогаш кога ке земеме титулите?

Ке ја освоите лигата кога ке го исклучите PlayStation.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Се извинувам за поразот не требаше до толку да ви биде ама ја реков:
Кој високо лета, ниско паѓа!

Се надевам брзо ке се опоравите после овој пораз, пошто не сакам да ве снајде истото како и нас.
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Ајде сега Шити да ни направат услуга. Кај нив нема да игра Белами, но тука е Робињо. Редно време е Челзи да загуби.

4 бода + 3 од Помпеите = 7 бода = шампиони. :vozbud:

Верувам дека до крај нема да бидеме сведоци на вакви тешки моменти.

11 победи во серија - да беше машина ќе прегори. Тоа е тоа, одиме на победа против Фулам.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.394
Фулам - Јунајтед
Јунајтед - А.Вила
Сандерленд - Јунајтед
Виган - Јунајтед
Јунајтед - Тотенхем
Мидлзбро - Јунајтед
Јунајтед - Сити
Јунајтед - Арсенал
Хал - Јунајтед
+ натпреварот со Портсмут.

Тотенхем - Челзи
Њукасл - Челзи
Челзи - Болтон
Челзи - Евертон
В.Хем - Челзи
Челзи - Фулам
Арсенал - Челзи
Челзи - Блекбурн
Сандерленд - Челзи

Ние имаме каде-каде потежок распоред од Челзи :uvo:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Ајде сега Шити да ни направат услуга. Кај нив нема да игра Белами, но тука е Робињо. Редно време е Челзи да загуби.
И јас би сакал Сити да ни направи услуга (со Ливерпул ни направија) оти кој ќе ги слуша (чита) и нив (Челзи). Ќе испадни сега дека и Ливерпул и Челзи се поголеми фаворити за титулата од некој што му бега 4, 7 или 10 бода.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ѓавол, ако не те мрзи, распоредот на Ливерпул можеш да го постираш? Ако е на латиница, не се мачи да го транскрибираш :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Фулам - Јунајтед
Јунајтед - А.Вила
Сандерленд - Јунајтед
Виган - Јунајтед
Јунајтед - Тотенхем
Мидлзбро - Јунајтед
Јунајтед - Сити
Јунајтед - Арсенал
Хал - Јунајтед
+ натпреварот со Портсмут.

Тотенхем - Челзи
Њукасл - Челзи
Челзи - Болтон
Челзи - Евертон
В.Хем - Челзи
Челзи - Фулам
Арсенал - Челзи
Челзи - Блекбурн
Сандерленд - Челзи

Ние имаме каде-каде потежок распоред од Челзи :uvo:
Каде-каде,ама имаме и предност..Ајде кажи која од нашите противници би можела да не победи?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.394
Ѓавол, ако не те мрзи, распоредот на Ливерпул можеш да го постираш? Ако е на латиница, не се мачи да го транскрибираш :)
Не го ставив, зошто сум убеден дека нема да ја освојат ПЛ.

Ливерпул - А.Вила
Фулам - Ливерпул
Ливерпул - Блекбурн
Ливерпул - Арсенал
Хал - Ливерпул
Ливерпул - Њукасл
В.Хем - Ливерпул
ВБА - Ливерпул
Ливерпул - Тотенхем
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom