Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
ако бил на проба у либерпул кога ливерпул не знаат каков играч се испуштиле ... но како што знам ливерпул во последните 10 год. нема ни еден млад фудбалер со играл многу во иднина освен џерард а за манчестер да не праваме муабет тие рафаел и фабио се многу добри ѕверки очекувам многу од нив
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Ништо не знаеш, Руни е дете на Евертон. Од академијата, па до под 18 па до резервите па до првиот тим па во Јунајтед.
брат знам дека е дете на евертон но исто така знам дека и читав во еспорт пред сигурно 2 години дека руни бил на проба во ливерпул!исто така имаше и за други играчи каде можеле да играт на пример бекам!имал шанса да игра во лејтон ориент и тотенхем!и после ферги ги однел од југот на англија!добро се секавам дека тоа го читав а колку има вистина во тоа :toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Ништо не знаеш, Руни е дете на Евертон. Од академијата, па до под 18 па до резервите па до првиот тим па во Јунајтед.
Точно така. Затоа Руни беше под огромен психолошки притисок кога игравме со Евертон. Фановите го исвиркуваа, незнам дали има некоја поголема причина или едноставно љубомора затоа што не е повеќе во Евертон. Но Руни им покажа колку го сака Манчестер. Го бакнуваше амблемот пред нив и им даде до знаење дека живее за Јунајтед. Поради психолошкиот притисок, Фергусон беше приморан да го повлече од игра, затоа што знаеме колку е Руни темпераментен и тешко поднесув пораз, тешко поднесува кога ја губи топката, тешко поднесува неправди од судијата. Јас сум голем фан на играта на Руни. Многу пати сум кажал дека е посебен.Неверојатен мајстор за дриблање, постигнивање на голови, прилично брз за контранапади, и неверојатно борбен. Често пати знае да трча на секое делче од теренот и е играч кој мислам дека може да игра на секоја позиција. (освен голман :) ). Не го имам како голман видено, а можеби и таму е добар. Руни е непроценливо богатство на Манчестер кој допрво ќе биди уште подобар. Фудбалер кој го сака од срце клубот, па затоа не му паѓа на памет ниту на Реал, ниту на Интер, ниту на Милан.... и да не ги споменувам сите "идиоти" од клубови кои наводно сакаат да купат некоја звезда од Манчестер, а всушност сакаат само да предизвикаат внатрешни немири и психолошки пореметувања на играчите. Никој не го побарал Руни, не дека Руни не вреди туку дека е со целото срце идуша приврзан и верен на својот матичен моментален клуб, Манчестер Јунајтед. Тој е вистинска гордост на клубот, "хемиски катализатор", и "локомотива која може да влечи еден куп вагони". Да ни е здрав и жив и уште долго да му служи на Манчестер.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Точно така. Затоа Руни беше под огромен психолошки притисок кога игравме со Евертон. Фановите го исвиркуваа, незнам дали има некоја поголема причина или едноставно љубомора затоа што не е повеќе во Евертон. Но Руни им покажа колку го сака Манчестер. Го бакнуваше амблемот пред нив и им даде до знаење дека живее за Јунајтед. Поради психолошкиот притисок, Фергусон беше приморан да го повлече од игра, затоа што знаеме колку е Руни темпераментен и тешко поднесув пораз, тешко поднесува кога ја губи топката, тешко поднесува неправди од судијата. Јас сум голем фан на играта на Руни. Многу пати сум кажал дека е посебен.Неверојатен мајстор за дриблање, постигнивање на голови, прилично брз за контранапади, и неверојатно борбен. Често пати знае да трча на секое делче од теренот и е играч кој мислам дека може да игра на секоја позиција. (освен голман :) ). Не го имам како голман видено, а можеби и таму е добар. Руни е непроценливо богатство на Манчестер кој допрво ќе биди уште подобар. Фудбалер кој го сака од срце клубот, па затоа не му паѓа на памет ниту на Реал, ниту на Интер, ниту на Милан.... и да не ги споменувам сите "идиоти" од клубови кои наводно сакаат да купат некоја звезда од Манчестер, а всушност сакаат само да предизвикаат внатрешни немири и психолошки пореметувања на играчите. Никој не го побарал Руни, не дека Руни не вреди туку дека е со целото срце идуша приврзан и верен на својот матичен моментален клуб, Манчестер Јунајтед. Тој е вистинска гордост на клубот, "хемиски катализатор", и "локомотива која може да влечи еден куп вагони". Да ни е здрав и жив и уште долго да му служи на Манчестер.
Браво сине...добар пост со кој наполно се согласувам!
И за мене во Руни е нај посебен играч од Јунајтед последниве години откако дојде кај нас...
Да му посакаме доживотен договор ,зошто најдобрите играчи треба да играат во најдобриот клуб.

************************************************

Дискусијата за синоќешниот натпревар сте ја испразниле ,ама пошто јас еве сеа сум во состојба да прокоментирам - да ви честитам на сите.
Очекувана, Заслужена и прилично лагано остварена победа..не се баш интер некој тим , ама тамам беа да се испробаме до кај сме во овој дел од сезоната :) :)
Синоќа лудници.....ај живи и здрави да сме и ние и пивото..а Јунајтед да не надживее со титулите !
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Браво сине...добар пост со кој наполно се согласувам!
И за мене во Руни е нај посебен играч од Јунајтед последниве години откако дојде кај нас...
Да му посакаме доживотен договор ,зошто најдобрите играчи треба да играат во најдобриот клуб......
Јас се сомневам дека Руни ќе посака да го промени клубот. Неговото срце единствено чука за Манчестер Јунајтед!
 
C

cige

Гостин
Честитки за пласманот во 1/4 финале. Овој тим што го изнесе Ферги е според мене, најдобриот и најуиграниот со кој располага моментално...:helou:

Едноставно уживав 90 минути. Гигс-Сколс >>>Добитна комбинација :wink:
Смешни ми се Милан оти само со старци играат, ама еве и во Манчестер ветераниве не биле за фрлање.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
се согласувам со вас,но јас не реков дека руни не е дете на евертон туку дека имам прочитани дека бил на проба во ливерпул!:toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
се согласувам со вас,но јас не реков дека руни не е дете на евертон туку дека имам прочитани дека бил на проба во ливерпул!:toe:
Баш е интересен тој податок дека бил на проба во Ливерпул и дека "не го бендисале". Искрено јас ова не го знам, и ако се работи за официјална информација би сакал некој поопширно да објасни како и кога било тоа и сл...
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
и ја прв пат слушам дек Руни бил на проба во ливерпул ... и стврано ако знае некој ншто повеќе нека објасни :wink:

а знам дека Бербатов бил на проба во Вардар и рекле дека нема надеж за него а сега глејте го кај игра :baeh:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Нема шанси Евертон да го пуштил во градскиот ривал:wink:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Баш е интересен тој податок дека бил на проба во Ливерпул и дека "не го бендисале". Искрено јас ова не го знам, и ако се работи за официјална информација би сакал некој поопширно да објасни како и кога било тоа и сл...
брат тоа јас не го знам.тоа го прочитав пред сигурно има 2 години а и колку е сигурен изворот не можам да ти кажам!се работи за македонски весник 'esport' тогаш уште беше под друго име!:toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Еве што има изјавено Руни за Ливерпул:

"Цел живот го мразам Ливерпул. Тоа не се промени до ден денес"
......
"Англискиот репрезентативец откри дека отсекогаш ги мразел Црвените од "Енфилд" и дека има огромна желба да постигне погодок овој викенд."
......

"Израснав како фан на Евертон и целото семејство го сака тој тим"- кажа Руни.

Дали Руни затоа го мрази Ливерпул?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Еве што има изјавено Руни за Ливерпул:

"Цел живот го мразам Ливерпул. Тоа не се промени до ден денес"
......
"Англискиот репрезентативец откри дека отсекогаш ги мразел Црвените од "Енфилд" и дека има огромна желба да постигне погодок овој викенд."
......

"Израснав како фан на Евертон и целото семејство го сака тој тим"- кажа Руни.

Дали Руни затоа го мрази Ливерпул?
ај баш ке се потрудам утре да го најдам податокот за руни!не ветувам многу но се надевам дека ке најдам!
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
не ми се верува руни од евертон да ојдел на проба во ливерпул...
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
не ми се верува руни од евертон да ојдел на проба во ливерпул...
А бе можно е бидејќи јавно изјавува дека го мрази Ливерпул. Мора да има некоја причина за да кажеш јавно дека го мразиш некого.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom