Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
дами и господа незнам кој кажа руни ке дадел два гола како јорк сепак руни не даде но и 2 гола беа со глава!!!! :pos2::pos2::pos2::pos2::smir:
 
K

kaiser soze

Гостин
Ајде честито нека ни е победа,понатаму во ЛШ со нови успеси.Заслужено одиме понатаму,иако некои некои фанови на Интер инсистираат дека факторот среќа бил пресуден.Но,тоа не е така.
Сакав Рома да ни биде противник во четвртфинале,бидејќи веќе ни е редовен пациент,но не оди понатаму,така да може да очекуваме дуел со некој од англиските клубови,што исто не го сметам за хендикеп,со оглед на формата и силата на тимот.Уште еднаш честитки.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
cestito 1/4 finale i od mene.nema da kazam zasluzeno.bidete realni podobri bevme vecerva samo 3 shansi napravivte i dva gola dadovte.
p.s kornerot za 1:0 ne go smetam ni za shansa
:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
cestito 1/4 finale i od mene.nema da kazam zasluzeno.bidete realni podobri bevme vecerva samo 3 shansi napravivte i dva gola dadovte.
p.s kornerot za 1:0 ne go smetam ni za shansa
:smir:
И ние требаше да ви начукаме 5 кај вас ама имавте среќа!
Нека знае Курињо дека не можеш 2 пати да го елиминираш Јунајтед на среќа:toe:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Честити 4-финале:smir::smir::smir:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Честито 1/4 финале, дури чудно што не сум возбуден од победата.
Како да знаев дека ќе победиме :)
 
K

kaiser soze

Гостин
cestito 1/4 finale i od mene.nema da kazam zasluzeno.bidete realni podobri bevme vecerva samo 3 shansi napravivte i dva gola dadovte.
p.s kornerot za 1:0 ne go smetam ni za shansa
:smir:
Сте биле подобри,во што тоа пинг-понг,куглање пред натпревар.Не трескај само,во шанси горе-долу бевме егал,нека Интер имаше шанса повеќе,ние од четири-пет стопроцентни два гола,а и во тоа е силата на еден тим.Направи една ретроспектива,колку тоа шанси во Милано имаше Јунајтед,а колку Интер.Така да не држат вода овие твои факти,ако се воопшто тоа.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Со среќа не ка ни е победата нема што подобра екипа Манчетсер немала а и ниту ќе има од оваа сега што е,и уште еднаш докажа дека е екипа со високо талентирани фудбалери кој го прегазија така наречениот големиот Интер во наводници кој испари на Олт Трафорд.
VIVA MANCHETSER UNITED VIVA CHAMPION LEAGUE
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
АЈ честито 1/4 финале нека ни е ..
Ако беа на среќа што не дадовте и вие на среќа
ај не зборајте глупости срамотилаци се овие
чесно поштено признајте си ја изгубата..
Поздрав ѓаболиииии:smir:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
хаха луѓе леле колку ми дојде добро оваа ваша победа прекрасна вечер честито четвртфинале :)
И да ве прашам се каравме со еден другар оваа шансата што ја имаше Бербатов сам со голман беше суден офсајд или не ?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ако се земат сите 180 минути заедно, победи подобрата екипа. Имаше и Интер свои шанси кои ќе го направеа денешниот натпревар многу понеизвесен, но сепак среќата беше кај Ван Дер Сар. Тактички одлично поставено од Фергусон, а и раното водство многу придонесе за понатамошниот тек на играта.
Приметувам дека во последно време оваа екипа игра се позрело и не се обидува по секоја цена да напаѓа и да ги троши силите, туку тактички го контролира натпреварот.
Сега очекувам и победа против Ливерпул во сабота за да се обезбеди титулата и секако среќа во ждрепката.
 
K

kaiser soze

Гостин
хаха луѓе леле колку ми дојде добро оваа ваша победа прекрасна вечер честито четвртфинале :)
И да ве прашам се каравме со еден другар оваа шансата што ја имаше Бербатов сам со голман беше суден офсајд или не ?
Не,апсолутно чиста ситуација.Во првиот момент тој беше во пасивен офсајд кога беше упатена топката во шестнаесетникот,но кога беше асистенцијата од Роналдо кон него тој беше во чиста позиција.Слаба реакција сепак од него.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Честитки за пласманот во 1/4 финале. Овој тим што го изнесе Ферги е според мене, најдобриот и најуиграниот со кој располага моментално...:helou:

Едноставно уживав 90 минути. Гигс-Сколс >>>Добитна комбинација :wink:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
колку се приближува крајот на сезоната се повеке сум сигурен дека ке ги освоиме и 3 титули што ни преостануваат! :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom