Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
све беше супер вчера, само требаше мене да ме стават место гигс!
Барем 2 гола ќе дадев:):):):)
Шала на старана, во англија, печени се, ако играат вака, ќе изгуват добри 4 разлика!
Во Англија сигурно Ферги ќе игра со 2 напаѓачи така да очекувам поголем притисок и убедлив триумф.
Сепак 0-0 е зафркнат резултат, можно е и попретпазлива игра од вчера и дури продолженија и пенали:salut:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Синоќа не бев во можност да коментирам но еве денеска дојдов до можност да ги искажам моите импресии...

Тактички многу спремно...штета што не успеавме да реализираме нити една од многуте шанси ,жал ми е што ударите пред се на роналдо и гигс не стигнаа до посакуваната цел.
Освем во првите 20 мин од второто полуврерме , во текот на целиот меч го надигравме нашиот противник ,и сега со право се надевам дека на Олд Трафорд ќе успееме брзо да постигнеме гол или два па да си обезбедиме понатамошен пласман.

Веќе знаевме ,но еве сега ги убедивме и скептиците дека Јунајтед е многу подобар од интер , а тоа ќе го покажеме на реваншот!!!

Браво за дечките многу беа солидни скоро без грешка!
ОДИМЕ НАПРЕД ЈУНАЈТЕД
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Синоќа не бев во можност да коментирам но еве денеска дојдов до можност да ги искажам моите импресии...

Тактички многу спремно...штета што не успеавме да реализираме нити една од многуте шанси ,жал ми е што ударите пред се на роналдо и гигс не стигнаа до посакуваната цел.
Освем во првите 20 мин од второто полуврерме , во текот на целиот меч го надигравме нашиот противник ,и сега со право се надевам дека на Олд Трафорд ќе успееме брзо да постигнеме гол или два па да си обезбедиме понатамошен пласман.

Веќе знаевме ,но еве сега ги убедивме и скептиците дека Јунајтед е многу подобар од интер , а тоа ќе го покажеме на реваншот!!!

Браво за дечките многу беа солидни скоро без грешка!
ОДИМЕ НАПРЕД ЈУНАЈТЕД
Јунајтед е подобар од Интер, тоа е ФАКТ од кој не може да се избега. Не дека се тие толку слаби туку ние сме многу јаки.
Сепак фудбалот е таква игра што секогаш не победува подобриот и страв ми е да не има пак среќа Копиљињо како и секогаш и после ќе се радуваат и ќе кажуват дека биле подобри. Сепак се надевам дека тоа нема да се случи!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
ПОВТОРНО ГЛУПОСТИ!!! :pos2:

Од кој друг ако не од Мурињо :toe:

Мурињо верува во добар резултат на Олд Трафорд

Жозе Мурињо е задоволен од нерешениот резултат, Португалецот верува дека Интер може да дојде до резултат на Олд Трафорд кој ќе го однесе во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите.

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=7a8f47e0-8d0e-4240-abbd-33af9e88d9e6&ln=3&typeBack=%D0%9F%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%20%D0%92%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8


Тоа е тоа. Што да се прави. На човекот му треба медицинска помош


Мурињо: Не го игнорирав Сер Алекс

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо негира дека намерно не се поздравил со Сер Алекс Фергусон по крајот на вчерашниот нивен дуел на Џузепе Меаца

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=be49468e-e3e1-4613-9312-50973cbe8270&ln=3&typeBack=Последни Вести
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Јунајтед е подобар од Интер, тоа е ФАКТ од кој не може да се избега. Не дека се тие толку слаби туку ние сме многу јаки.
Сепак фудбалот е таква игра што секогаш не победува подобриот и страв ми е да не има пак среќа Копиљињо како и секогаш и после ќе се радуваат и ќе кажуват дека биле подобри. Сепак се надевам дека тоа нема да се случи!

Абе Мурџо знае многу да зборе,остај го,колку изјави даде до почетокот на натпреварот дека треба да се плашиме од Ибра,дека ке се браниме а синока се виде кој е кој...жалам за пропуштените шанси да имавме барем еден постигнат гол на ОТ ге беше друга приказна ама се надевам дека ке им покажеме а Мурџо нека си збори и понатаму.
 
N

navivacka

Гостин
ПОВТОРНО ГЛУПОСТИ!!! :pos2:

Од кој друг ако не од Мурињо :toe:

Мурињо верува во добар резултат на Олд Трафорд

Жозе Мурињо е задоволен од нерешениот резултат, Португалецот верува дека Интер може да дојде до резултат на Олд Трафорд кој ќе го однесе во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите.

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=7a8f47e0-8d0e-4240-abbd-33af9e88d9e6&ln=3&typeBack=Последни Вести


Тоа е тоа. Што да се прави. На човекот му треба медицинска помош


http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=be49468e-e3e1-4613-9312-50973cbe8270&ln=3&typeBack=%D0%9F%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%20%D0%92%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8
Ајдеееее,што ке беше ова сега?:uvo:му паднала цигла на главата и незнае што да збори веке...па прво велеше на добар резлутат на Меаца дека сте сигурни дека ке не победите, а сега на ОТ...на човекот стварно му е потребна медицинска помош,не знае веке што да збори...ајде ке ве видеме на ОТ дали ке имате толку срека како синока.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
...ајде ке ве видеме на ОТ дали ке имате толку срека како синока.
НЕ! Јас вака би го рекол тоа:

"толку среќа како синоќа" не е доволно оти се работи за Манчестер и Олд Трафорд. Треба да имаат многу повеќе од "толку среќа како синоќа"!
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
кој сака кладба по аватар дека интер оди во 1/4 финале?пишете на пп
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.816
Поени од реакции
44.390
НЕ! Јас вака би го рекол тоа:

"толку среќа како синоќа" не е доволно оти се работи за Манчестер и Олд Трафорд. Треба да имаат многу повеќе од "толку среќа како синоќа"!
Само едно прашање за тебе, зашто земаат голема плата голмани како Ван дер Сар, Буфон, Цезар и остали ? Или, зашто Ван дер Сар е прв голман на Јунајтед а не Кушчак, и 100 други примери имаш .

Дефакто Јунајтед беа подобри во првото полувреме, и да, имаат далеку поофанзивна, покреативна и поагилна средина, за разлика од онаа на Интер која е подефанзивна и подеструктивна, нормално е со такви играчи да гледаш и таков фудбал . Али толку да се летало во облаци со терминот Среќа е апсурд, т.е., почекај да го изиграат и второто полувреме на О.Т. па ке се симнуе капа, дал од ваша или наша страна ке видиме.

п.с. Товарот да не се прими гол од Светски, Европски и Англиски првак на домашен терен создава и те каков притисок, и не е лесно од една страна да играш на победа со офанзивна игра ( со таква средина ) а од друга страна да гледаш да не примиш гол против една таква средина :) . . . се си има свое Јас, затоа и нерешениов резултат 0-0 не е разочарувачки .

п.м.с. Спортски Поздрав .
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Само едно прашање за тебе, зашто земаат голема плата голмани како Ван дер Сар, Буфон, Цезар и остали ? Или, зашто Ван дер Сар е прв голман на Јунајтед а не Кушчак, и 100 други примери имаш .

Дефакто Јунајтед беа подобри во првото полувреме, и да, имаат далеку поофанзивна, покреативна и поагилна средина, за разлика од онаа на Интер која е подефанзивна и подеструктивна, нормално е со такви играчи да гледаш и таков фудбал . Али толку да се летало во облаци со терминот Среќа е апсурд, т.е., почекај да го изиграат и второто полувреме на О.Т. па ке се симнуе капа, дал од ваша или наша страна ке видиме.

п.с. Товарот да не се прими гол од Светски, Европски и Англиски првак на домашен терен создава и те каков притисок, и не е лесно од една страна да играш на победа со офанзивна игра ( со таква средина ) а од друга страна да гледаш да не примиш гол против една таква средина :) . . . се си има свое Јас, затоа и нерешениов резултат 0-0 не е разочарувачки .

п.м.с. Спортски Поздрав .
Незнам чиј навивач си, ама имаш проблем со реалноста. Нема да повторувам дека Интер е екипа која игра на среќа. На среќа може да се случи се и сешто. И немој да мислиш ако (не дај боже) на среќа Интер оди во четвртфинале, дека јас или некој друг (реален човек) ќе рече дека Интер е подобар од Манчестер. Цел свет виде и се увери кој е Манчестер а кој е Интер. Ти колку сакаш праќајми црвена репутација (ти благодарам сепак) јас пак ќе ти речам дека на Мурињо му треба медицинска помош (а твојот коментар не го коментирам. Сепак се не се коментира)Извини ако не ти се допаѓаат фактите. И на Мурињо не му се допаѓаат, па пак навива за Интер.

Поздрав!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.816
Поени од реакции
44.390
Незнам чиј навивач си, ама имаш проблем со реалноста. Нема да повторувам дека Интер е екипа која игра на среќа. На среќа може да се случи се и сешто. И немој да мислиш ако (не дај боже) на среќа Интер оди во четвртфинале, дека јас или некој друг (реален човек) ќе рече дека Интер е подобар од Манчестер. Цел свет виде и се увери кој е Манчестер а кој е Интер. Ти колку сакаш праќајми црвена репутација (ти благодарам сепак) јас пак ќе ти речам дека на Мурињо му треба медицинска помош (а твојот коментар не го коментирам. Сепак се не се коментира)Извини ако не ти се допаѓаат фактите. И на Мурињо не му се допаѓаат, па пак навива за Интер.

Поздрав!
Пак не одговори на прашањето, зашто голмани како Ван дер Сар, Буфон и Цезар земаат голема плата, поради среќата ? Ти пишувај километарски постови али бар нешто да кажеше во истите, ова шо го цитирав можеше да го склопиш Се на Се во една реченица, плус одговорот шо го одбегна .

п.с. Не е ова место да се дискутира за репутација, во истата ти дадов образложение зашто не се согласувам со тој пост, за разлика од другиот кој го цитирав .
 
M

marko 1996

Гостин
Ја за 2та тима сум. Во англиско за Манчестер а во италијанско за Интер болје изиграа Манчестер. И повеќе сакам да идат манчестер поради подобрата игра али ај ке видиме во следната :) :vozbud:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Пак не одговори на прашањето, зашто голмани како Ван дер Сар, Буфон и Цезар земаат голема плата, поради среќата ?
ВАН ДЕР САР зема голема плата затоа што е цар меѓу голманите, затоа што руши рекорди и да не одам понатаму оти нема да ти се допадне. А за тој твојот Цезар не реков дека зема заради среќа туку дека синоќа со помош на среќа не беше совладан. Ништо ново не кажав. кој сакаш прашај исто ќе ти каже. Само прашувај реални луѓе, а не такви како тебе! Поздрав!
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Пак не одговори на прашањето, зашто голмани како Ван дер Сар, Буфон и Цезар земаат голема плата, поради среќата ? Ти пишувај километарски постови али бар нешто да кажеше во истите, ова шо го цитирав можеше да го склопиш Се на Се во една реченица, плус одговорот шо го одбегна .

п.с. Не е ова место да се дискутира за репутација, во истата ти дадов образложение зашто не се согласувам со тој пост, за разлика од другиот кој го цитирав .
Убаво си рече...дека сите топки што беа шутнати...отидоа директно во Цезар.....Јас не видов некоја парада или ѕверска одбрана да направи...е тука е таа голема среќа!Среќата е и во Кордоба што му го изблокира шутот на супер пензионерот Гигс што ви ја мина одбраната без проблем и беше чист гол според виденото...но сепак за среќа на вистинско место си се најде Кордоба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom