Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265
Знае ли некои кога ќе се игра заостанатиот меч со Фулам?
Позз
Не, уште не е одредено.

The Fulham match on Saturday 30 August is still to be rearranged due to the club’s participation in the UEFA Super Cup.
Хаха...ти појма немаш...ништо не направи цел натпревар, топката само среќно стигна до него...

Не дека не го биваше, ама не е за мен оф д меч:smir:
Секој со свое мислење.. :)
 
Член од
13 март 2008
Мислења
223
Поени од реакции
18
Ауу тој Татарот како ме нервирал денесека голема мрза не трча ич некој англиски коментатор рекол дека кога топката не била во него само го рекламирал дресот на Манчестер.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ајде, Берба не е сеуште уигран, плус дебитираше на двата најтешки натпревари!
Плус беше заслужен за голот и против Челзи и против Ливерпул така да очекувам за 2-3 кола да се врати во топ форма:smir:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
0
Ауу тој Татарот како ме нервирал денесека голема мрза не трча ич некој англиски коментатор рекол дека кога топката не била во него само го рекламирал дресот на Манчестер.
kakov tatarin be pa on neli si e chist makedonec
pa i mislam deka mu trebat poveke utakmici da mora da se soraboti

drugiot pat veke ke ni raduva se nadevam, a i mislam deka ne samo toi a i site futbaleri na man utd otigraa slaba utakmica i ne vidov ni edna dobra topka da mu dadat na berbo:toe:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
И мене ме изнервира берба ама тоа е не е уигран како што кажа Чомбе ќе биде ќе блесне на некој натпрвар а мислам дека тоа ќе биде веќе наредниот
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
И мене ме изнервира берба ама тоа е не е уигран како што кажа Чомбе ќе биде ќе блесне на некој натпрвар а мислам дека тоа ќе биде веќе наредниот
Евра: На Бербатов му е потребно време

Патрис Евра го фали Димитар Бербатов, но вели дека Манчестер Јунајтед треба да работи многу повеќе од минатата сезона доколку сака да доминира во Премиер лигата.
Дефанзивецот на Црвените Ѓаволи е среќен што Бербатов е во тимот, но бара трпение од фановите, на бугарскиот интернационалец му е потребно време да се прилагоди на играта на шампионот. "Бербатов ќе внесе повеќе сила во нашиот тим. Тој е талентиран фудбалер" - вели Патрис Евра.
"Сега тој се адаптира на тимот, но и тимот треба добро да се привикне на него".
"Проблемот е што ние сега изгледаме посилно на хартија, но доколку не се трудиме исто како и минатата сезона, тогаш не се движиме во вистинската насока".
"Според мене, оваа сезона треба да работиме двојно повеќе" - заврши Патрис Евра.:toe:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Според квалитетот на екипите ги откачивме двете од трите најтешки гостувања сезонава.Ќе ги еб*ме таму при крај кога они ќе дојдат на ОТ!!!:helou::smir:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Чоек само една победа ни фали а ја очекувам на следниов меч. Плус роналдо бек ин д гејм ќе биде јако.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Наредниот натпревар го играме со Болтон на домашен терен
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom