Млади фудбалски таленти - Македонци!

Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
turnovo mora prvo da ja plati kaznata pa posle moze da go prodade dragan georgiev
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
А зашто мислам дека нема врска и да платат им останува казната :toe:
Овие од ФФМ не се нормални, наместо да ги остават играчите да си заминат, ај забрана за купување, али за продавање бееее..
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Има едно дете од драчево мислам дека има 17 години Александар Трајковски се шушка дека потпишал за челзи... Му се насмевнала среќата на турнир на некои млади тимови на појаки клубови он настапувал како играч на Динамо и го дал победничкиот гол и прикажал добра партија па се спомнува дека му дале 2000 евра за голот и наводно некој договор ... Мислам дека напаѓач беше!





http://www.macedonianfootball.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2155:aleksandar-trajkovski-guest-player-for-chelsea&catid=33:international&Itemid=223
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Не потпишал, туку бил на проба, не настапил како играч на Динамо, туку играл за Челзи, постигнал гол со кој Челзи се пласирал во полуфинале или финале... Би било супер да потпише за нив, ако не друго, барем ќе се развие како што треба.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
Јас го знам Аце лично, трениравме заедно, игра за Цементарница, одлично дете, 92 година е, само не знам зашто уште седи во Цементара, така Јане Ивановски се зезна а и он беше одличен фудбалер... Не знам што е со него сега....
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Зимоска преминал во Интер Запрешиќ, тим каде се „калат“ играчите што требаат да играат за Динамо. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
Нема врска, уште е во Скопје, ај баш ќе прашам да ми кажат за сигурно па ќе ви кажам, знам дека беше на проба во Динамо со уште некои други од Македонија али само еден задржаа не ми текнува кој беше...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
Прочитав од весников и се поклопи со тоа што го кажував дека беше во Динамо и дека се врати, али после пак бил и за тоа не знаев... Баш сега прашав еден другар што игра во Цементара со Трајковски и ми кажа дека има потпишано за Динамо, а може и во весников е точно дека ќе игра за Интер З.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Прочитав од весников и се поклопи со тоа што го кажував дека беше во Динамо и дека се врати, али после пак бил и за тоа не знаев... Баш сега прашав еден другар што игра во Цементара со Трајковски и ми кажа дека има потпишано за Динамо, а може и во весников е точно дека ќе игра за Интер З.

Со сигурност има потпишано во Интер Запрешиќ, знам и колкава плата ќе зима :):), истиот тој бил и на "проба" во Челзи.
Има уште едно дете од Цементарница кој има идено на проба во Партизан неколку пати и чека повик од нив.
А има едно дете сега игра за Севојно можам да кажам дека е две класи подобар од овие двајцава. Тој е типичен пример како македонски клуб(Вардар) и менаџер може да го заебат уште во рани години. Има пројдено во повеќе репрезентативни категории и има огромен талент и покрај неколку добри понуди на крај заглави во Севојно, али млад е и се надевам ќе му се насмевне среќата.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
Јас кажав тоа што ми го кажаа, а тоа дете во Партизан што било Филип да не се вика? :)
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
А има едно дете сега игра за Севојно можам да кажам дека е две класи подобар од овие двајцава. Тој е типичен пример како македонски клуб(Вардар) и менаџер може да го заебат уште во рани години. Има пројдено во повеќе репрезентативни категории и има огромен талент и покрај неколку добри понуди на крај заглави во Севојно, али млад е и се надевам ќе му се насмевне среќата.
Дис уан???

Кој е овој Дарко Мицевски, од кој клуб е?

http://transfermarkt.de/de/darko-micevski/profil/spieler_130619.html



Сега игра во Севојно, тим кој влезе во најквалитетната лига на Србија.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Ееее баш овој. Тврдам дека е за две класи подобар од тој што отиде во Запрешич и од тоа другото дете, али беше асално изигран и од Вардар и од менаџерот..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom