MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
абе...кај да ги најдам зачуваните анимации од мсн-то?? пошо кога ке форматирам, да не ги аднувам од ново, да си ги чувам на усб пример...пошо јас ги најдов, ама не се гиф, јпг се...не ми требаат такви :)
Ја како што знам, неможеш. Освен ако нема некое програмче за да им напраиш extract негде некако.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
абе...кај да ги најдам зачуваните анимации од мсн-то?? пошо кога ке форматирам, да не ги аднувам од ново, да си ги чувам на усб пример...пошо јас ги најдов, ама не се гиф, јпг се...не ми требаат такви :)
има едно програмче за msn backup што ти зачувува емоции дисплеј слики позадини си бираш само што сакаш и внесуваш кој мејл.. во случај да користите повеке луге ист компјутер. можам да ти пратам setup ако сакаш бидејки стварно не се секавам каде го симнав/најдов :pipi:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
има едно програмче за msn backup што ти зачувува емоции дисплеј слики позадини си бираш само што сакаш и внесуваш кој мејл.. во случај да користите повеке луге ист компјутер. можам да ти пратам setup ако сакаш бидејки стварно не се секавам каде го симнав/најдов :pipi:
Ова е тоа чудо ?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ја како што знам, неможеш. Освен ако нема некое програмче за да им напраиш extract негде некако.
Може може

абе...кај да ги најдам зачуваните анимации од мсн-то?? пошо кога ке форматирам, да не ги аднувам од ново, да си ги чувам на усб пример...пошо јас ги најдов, ама не се гиф, јпг се...не ми требаат такви :)
C:\Documents and Settings\твојот јузер\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger. Во фолдерот со твојата адреса се всушност и анимациите :wink:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
C:\Documents and Settings\твојот јузер\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger. Во фолдерот со твојата адреса се всушност и анимациите :wink:
C:\Documents and Settings\твојот јузер\Local Settings\Application Data\Microsoft\што??

неам Messenger фолдер...:S
 
Член од
23 август 2008
Мислења
72
Поени од реакции
3
ima li nekoja programa za da gledas koj se appear offline?
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
ima li nekoja programa za da gledas koj se appear offline?
Имаш таква програма... т.е. такво МСН, само не е она класично гледање кој е App Offline, туку ако влезе во конверзација со тебе тогаш тебе ти кажува дека тој член влегол со тебе во конверзација што автоматски значи дека контактот е тука само се крие. Ова уствари е сам да се издаде дека е App Offline (мислам дека свати што сакав да кажам), а за тоа ти треба aMSN или MSN Discovery.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
ЈАс сега имам 8.1 е сега ако инсталирам 8.5 побавно е од ова. Ме интересира ако инсталирам 9 дали ќе е уште побавно :S Еднаш инсталирав ама на кратко го имав и не знам дали е побавно.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ЈАс сега имам 8.1 е сега ако инсталирам 8.5 побавно е од ова. Ме интересира ако инсталирам 9 дали ќе е уште побавно :S Еднаш инсталирав ама на кратко го имав и не знам дали е побавно.
Како мислиш побавно... Компјутерот да ти се успорува или побавно е логирањето ?
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Како мислиш побавно... Компјутерот да ти се успорува или побавно е логирањето ?
Епа кога ми е минимизирано долу во стартната лента подолго му требда се се отвори или кога се уклучува компјутерот подолго време се чека да се појави за разлика од другото.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom