MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
замо очи шо расипуваш...IM's are evolving
Очи се расипуваа до пред 10 год. сеа има се и сешто на мониториве што штитат, заштити, чуда...... И ќе си гледаш од подалеку, не од 5 cm до мониторот :)
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Како да се ставам Idle а сепак да можам да си пишувам со други итн итн :):)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Како да се ставам Idle а сепак да можам да си пишувам со други итн итн :):)
Неможеш да се ставиш idle и пак да пишуваш затоа што тој статус се појавува кога не пишуваш никому некое време (а притоа статусот ти бил online) :wink:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Неможеш да се ставиш idle и пак да пишуваш затоа што тој статус се појавува кога не пишуваш никому некое време (а притоа статусот ти бил online) :wink:
Знам тоа..ама има нешто скрипта ли е што ли е се инсталира и си местиш идле а си пишуваш си работиш и сл :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Знам тоа..ама има нешто скрипта ли е што ли е се инсталира и си местиш идле а си пишуваш си работиш и сл :)
Нема такво нешто :) Со мсн+ можеш да си наместиш personalized status ама само да пишеш automessage i nametag. Друго нема
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Нема такво нешто :) Со мсн+ можеш да си наместиш personalized status ама само да пишеш automessage i nametag. Друго нема
Познавам некои дечки можат така,се ставаат идле и си пишуваат со мене? Како може да нема,ги прашав ми рекоа некој им инсталирал не знам ти таму што бла бла бла...
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Познавам некои дечки можат така,се ставаат идле и си пишуваат со мене? Како може да нема,ги прашав ми рекоа некој им инсталирал не знам ти таму што бла бла бла...
Се тоа што ќе инсталираш како додаток за МСН е вирус/спајвер... а за тоа за идле незнам дали постои такви нешто.
 

Чингелајче =]

Баба бега xD
Член од
13 јануари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
не можам да се конектирам на новава верзија на MSN Messenger 7.5 ,а датумов на компјутеров во ред е...Your contact list is not available right now,Error code:80072eff.. помош ?? =\
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Чингелајче =];2197969 напиша:
не можам да се конектирам на новава верзија на MSN Messenger 7.5 ,а датумов на компјутеров во ред е...Your contact list is not available right now,Error code:80072eff.. помош ?? =\
7.5 nova?:uvo: instaliraj si 8.5 predtoa uninstall za ova sto ja imas:smir:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Чингелајче =];2197969 напиша:
не можам да се конектирам на новава верзија на MSN Messenger 7.5 ,а датумов на компјутеров во ред е...Your contact list is not available right now,Error code:80072eff.. помош ?? =\
Druzhe, internetov mi e epten krsh.. takada samo kje ti kazham kako da probash da go reshish problemot... na Google pishi go errorot koj ti go dava i taka baraj reshenija, a inache zashto verzija 7,5 ? Zemi instaliraj si ja Wnidows Live Messenger 8.1 verzija mislam deka bolje bi ti bilo.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
51
Поени од реакции
1
Go instalirav 9.0 messingerot i samo ova mi go vika..the service is temporary unavailable, go unistalirav pa go instalirav 8.5 i odma vleguva..so mozi da e prob?:S
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Go instalirav 9.0 messingerot i samo ova mi go vika..the service is temporary unavailable, go unistalirav pa go instalirav 8.5 i odma vleguva..so mozi da e prob?:S
Иди во Start > Run и едно по едно Copy - Paste на сите:

regsvr32 Dssenh.dll /s
regsvr32 Gpkcsp.dll /s
regsvr32 Slbcsp.dll /s
regsvr32 Sccbase.dll /s
regsvr32 Softpub.dll /s
regsvr32 Wintrust.dll /s
regsvr32 Initpki.dll /s
regsvr32 Rsaenh.dll /s
regsvr32 Mssip32.dll /s
regsvr32 Cryptdlg.dll /s
regsvr32 Msxml3.dll /s

Би требало да работи после ова.
 
Член од
19 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
11
Имам и јас проблем со Windows Live Messenger 9.0... Кога и да пробам да се вклучам ми јавува некаков error т.е. don't send на некакво Windows Live Communications Platform. Ако го оставам don't send-от во позадина, мсн-то работи без проблем, а со 8.5 верзијата не ми се појавува овој error. Знае некој решение? :nesum:
 
Член од
19 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
11
Windows Live Communications Platform Error

Значи имам проблем со Windows Live Messenger 9.0... Кога и да пробам да се вклучам ми јавува некаков error т.е. don't send на некакво Windows Live Communications Platform. Ако го оставам don't send-от во позадина, мсн-то работи без проблем, а со 8.5 верзијата не ми се појавува овој error. Знае некој решение? :nesum:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Има ли МSN Discovery за најновиот месенџер??
Мислам, ќе работи ли на најновиот?
И ако има таква работа ако може линк за download на Discovery

Благодарам:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom