Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
vardar nema da padne za ova e sigurno tolku sto e sigurno deka Shkendija ke bide shampion... !
 
B

Beck's

Гостин
vardar nema da padne za ova e sigurno tolku sto e sigurno deka Shkendija ke bide shampion... !
ne moze da bide tolku sigurno,ako se znae deka sea igraat so Renova,pa so Metalurg pa ni gostuvaat nas.Od ovie 3 meca,bi im dal 1 bod i toa protiv Metalurg...U tesko sranje se momentalno,samo prosiruvanje na ligata bi gi spasil,uste ako izlezat tocni informaciite za Metalurg-Skopje,tesko tesko
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
Koi informacii za Metalurg-Skopje?
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
^ Iskreno da vi kazam mnogu ke mi beshe zal ako padne vardar.... Ne deka go sakam mnogu ama nemame da imame rivalitet drugata godina vo tribini...So kogo ke praes rivalitet so Pirati,Gjaoli, ili so romanticarite....
Ova bi bilo katastrofa za tifoscenata na prva liga ...

I realno ako gledas Vardar mislim deka ke nema da padne skopje ima po teski utakmici ...Misliite deka Metalurg ke go prodava utakmicata so skopje ??? NIKOGAS AMA NIKOGAS 3 bodovi e napred od renova i od rabotnicki + imat megjusebni dueli taka sto tie nemat da pustat posto treba da se borat za 2mesto ... !
Ne znam ama mislim deka vardar ke go tepa Renova vo Tetovo renova igra katastrofalno ovie utakmici bev da go gledam so sileks vrska nemat komshite so Futbalot na drugata strana vardar ima podobra igra i mislim deka ke tepate vo Tetovo ako ne barem bod ke zemate
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
^ Iskreno da vi kazam mnogu ke mi beshe zal ako padne vardar.... Ne deka go sakam mnogu ama nemame da imame rivalitet drugata godina vo tribini...So kogo ke praes rivalitet so Pirati,Gjaoli, ili so romanticarite....
Ova bi bilo katastrofa za tifoscenata na prva liga ...

I realno ako gledas Vardar mislim deka ke nema da padne skopje ima po teski utakmici ...Misliite deka Metalurg ke go prodava utakmicata so skopje ??? NIKOGAS AMA NIKOGAS 3 bodovi e napred od renova i od rabotnicki + imat megjusebni dueli taka sto tie nemat da pustat posto treba da se borat za 2mesto ... !
Ne znam ama mislim deka vardar ke go tepa Renova vo Tetovo renova igra katastrofalno ovie utakmici bev da go gledam so sileks vrska nemat komshite so Futbalot na drugata strana vardar ima podobra igra i mislim deka ke tepate vo Tetovo ako ne barem bod ke zemate
Табелата и бодовите немаат врска кога играат Металург и Скопје. Други работи се у прашање и прилично е сигурно дека Металург ќе им ја пушти утакмицата.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.707
Поени од реакции
71.133
Мтелург ќе си го земе купот, ја има Европа на дланка. Наслушнав дека мечот ќе заврши 1-2...
Добро е што ние играме во понеделник, па веќе ќе го знаеме резултатот и можно е утакмицата со ренова која треба да им ја дадеме, одеднаш да не биде наместена...
После Металург ќе даде се од себе да не тепа на Градски и на крај идеме во тетово кај што нема шанси да тепаме. Па можно е после овие три кола да заостануваме и повеќе од 10 бода...
И што корист ако до крај со Скопје играме дома...
Доволно е Скопје да си го тепа пелистер (а тоа ќе биде чиста местенка и тоа со резултат 7+) и првата лига за нас да биде веќе минато...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Мтелург ќе си го земе купот, ја има Европа на дланка. Наслушнав дека мечот ќе заврши 1-2...
Добро е што ние играме во понеделник, па веќе ќе го знаеме резултатот и можно е утакмицата со ренова која треба да им ја дадеме, одеднаш да не биде наместена...
После Металург ќе даде се од себе да не тепа на Градски и на крај идеме во тетово кај што нема шанси да тепаме. Па можно е после овие три кола да заостануваме и повеќе од 10 бода...
И што корист ако до крај со Скопје играме дома...
Доволно е Скопје да си го тепа пелистер (а тоа ќе биде чиста местенка и тоа со резултат 7+) и првата лига за нас да биде веќе минато...
Ќе ја прошират лигата бе. Неможи Вардар да игра втора лига. Тоа е ФАКТ !
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Може бе, зошто да не може?
Ако отпаднат заслужено ќе е и за Вардар и за Пелистер
Точно така.
Дај ако не нека направи Хари додека може една лига со 150 екипи,па ниту една нема потреба да испаѓа и така сите ќе бидете среќни и задоволни :tapp:
 
П

Паспарту

Гостин
Нема да има проширување на лигата, доколку Вардар испадне ќе биде сосема заслужено... Сепак, мислам дека ќе успееме да обезбедиме опстанок.
 
B

Beck's

Гостин
Posetenost na ovie 24 kola :

1.Shkendija Doma-71.000 Gosti-29.500 Vkupno: 100.500 :cuc::cuc::bip:
2.Renova Vkupno 39.800
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Просек 4187,5 т.е 4187 и еден одел на секој втор натпревар или е може некој настрадан :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom