Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Работнички-Турново-1
Брегалница-Вардар-1X
Шкендија-Напредок-1
Металург-Ренова-X
Силекс-Пелистер-1
Тетекс-Скопје-1
 
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
Работнички-Турново- 1 Cist 1 ..
.
Брегалница-Вардар- 0-2 GOLA . Ke bide neizvesen natprevar , mislam deka nema da padnat mnogu golovi .

Шкендија-Напредок- 1 Napredok nema so da bara u Tetovo , i ke se vrati vo Kicevo mislam so 3-4 komadi ..

Металург-Ренова- 2-3 GOLA .. Metalurg vleze vo forma , ke bide dobar natprevar .

Силекс-Пелистер- 1 Cist 1 .. Sea drugive ekipi ke cekaat da igraat so Pelister zasto znaat deka ke gi dobijat sigurno bodovite .

Тетекс-Скопје- 0-2 GOLA . Teteks nema dobra realizacija no i ne prima mnogu golovi . Skopje ke se brani , i mislam UNDER 2.5 ke vleze .
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Rabotnicki-Turnovo 1X Rabotnicki ne e uste vo forma Turnovo ke ide da zema bod !!!

Bregallnica-Vardar 2 Ocekuvam realno i ova utakmica da bide namestena....

Shkendija-Napredok 1 Napredok nema sto da bara vo Tetovo osven da ne bdiat deklasirani

teteks-Skopje X2 tesk natprevar za prognoziranje no Skopje ima solidna ekipa so dobrar napad !!


Metalurg-Renova 1 (kako navivac na shkendija posakuvam X) no fakt e deka Metalurg e glaven favorit i so ova utakmica ke se reshava koj ke bide konkurent za shampionska titula !

Sileks-Pelister 1 Osven pobeda na sileks se moze da bide senzacija !
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.106
Поени од реакции
7.743
Еден предлог до сите членови кој постираат на оваа тема :smir:
Да не ја сипиме темата и да си играме прогонозери на истата туку да се пишува и постира исклучиво за првенството од типот на извештај местени трансвери и слично што ти знам мислења кој ќе биде шампион а кој 2 лига и такви работи а не само да се трупа со непотребни постови со годење на победникот
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
Bregallnica-Vardar 2 Ocekuvam realno i ova utakmica da bide namestena....
Е како не ќе биде....
Истото се збореше и пред натпреварот со нив на градски па го изгубивме иако имавме водство....
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Многу тешко дека Вардар ќе победи во Штип.Брегалница дома играат добро и најмногу што може да извлече Вардар е еден бод.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Работнички-Турново-1
Брегалница-Вардар-x2
Шкендија-Напредок-1
Металург-Ренова-1X
Силекс-Пелистер-1
Тетекс-Скопје-1X
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
Може ќе биде смешно што ќе го поставам прашањево али искрено не пратам Македонска лига (а и фудбал уопште до пред извесно време кога почнав да следам) па ме интересира:

Што бидна со тимовите како Победа, Македонија Ѓорче Петров, Слога Југомагнат, Напредок, Милано? Знам дека овие беа стандардни во прва лига и знам дека имаше лани скандали со елиминирани тимови али што точно се деси (во кратки црти некој ако може да објасни) и постојат ли тимовите уште и ќе заиграат ли набргу пак во прва лига или целосно се избришани?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
Може ќе биде смешно што ќе го поставам прашањево али искрено не пратам Македонска лига (а и фудбал уопште до пред извесно време кога почнав да следам) па ме интересира:

Што бидна со тимовите како Победа, Македонија Ѓорче Петров, Слога Југомагнат, Напредок, Милано? Знам дека овие беа стандардни во прва лига и знам дека имаше лани скандали со елиминирани тимови али што точно се деси (во кратки црти некој ако може да објасни) и постојат ли тимовите уште и ќе заиграат ли набргу пак во прва лига или целосно се избришани?
Напредок е во прва лига. Победа по местенката во квалификациите од лигата на шампионите доби казна од Уефа или Фифа не ми текнува точно,со што автоматски беше казнета и кај нас,и префрлена во 4та лига. Со забрана да игра неколку години во европа и воопшто во Македонија ( не ми текнува колку години беше )
Слога и Македонија Ѓорче Петров лани бојкотираа,не одиграа 2 утакмици и ФФМ ги прати во 4та лига.
Милано мислам дека не постои повеќе од кога им го уапсија газда Бајруш.
У кратко тоа е. xD
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.709
Поени од реакции
71.140
Напредок е во прва лига. Победа по местенката во квалификациите од лигата на шампионите доби казна од Уефа или Фифа не ми текнува точно,со што автоматски беше казнета и кај нас,и префрлена во 4та лига. Со забрана да игра неколку години во европа и воопшто во Македонија ( не ми текнува колку години беше )
Слога и Македонија Ѓорче Петров лани бојкотираа,не одиграа 2 утакмици и ФФМ ги прати во 4та лига.
Милано мислам дека не постои повеќе од кога им го уапсија газда Бајруш.
У кратко тоа е. xD
Победа сега се вика Викторија и игра во трета лига, а годинава сигурно влегува во втора лига. Истото важи и за Македонија ЃП која ја наследи Треска Шишево во трета лига север :)
Милано истотака годинава ја почна во трета лига север но во другата група, али последниве кола не ги играа па најверокатно ќе се распаднат :)
Слога чека на проимени во ФФМ:)
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.279
Поени од реакции
5.135
Работнички - Турново 1
Брегалница - Вардар 1X
Шкендија - Напредок 1
Металург - Ренова 1
Силекс - Пелистер 1
Тетекс - Скопје 1
 
B

Beck's

Гостин
Работнички - Турново 1
Брегалница - Вардар 1
Шкендија - Напредок 1
Металург - Ренова 1
Силекс - Пелистер 1
Тетекс - Скопје X

--- надополнето ---

inaku 3 krug vaka ke izgleda:

Shkendija-7 mesto
8 mesto-Shkendija
Shkendija-9 mesto
10 mesto-Shkendija
Shkendija-11 mesto
12 mesto-Shkendija
Shkendija-6 mesto
5 mesto-Shkendija
Shkendija-4 mesto
3 mesto-Shkendija
Shkendija-2 mesto

--- надополнето ---

ako Renova zavrsi 3 a Teteks kako 8 ,togas ke bideme vo pol pozicija t.e ke igrame 8 meca u gradskiot stadion na Tetovo
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.106
Поени од реакции
7.743
Работнички 2-1 Турново

Брегалница 0-0 Вардар

Металург 2-0 Ренова

Силекс 2-1 Пелистер

Тетекс 2-1 Скопје

Шкендија-Напредок во среда
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom