Што ми недостасува?

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Мислам дека нема иста тема,ако има ок канта

Јас мислам дека нема човек на светот што нешто не му недостасува!
Што на Вас кајганџии ви недостасува,било да е матријално или духовно???Некој или нешто???
 
D

Daftie

Гостин
Паа...незнам од каде да почнам.
Ај од почеток.
Стан, клавир, Корг или Јамаха сајзер од тие по 2000 евреи, нова акустична и електрична гитара, празни цедиња у моментов(пун хард диск, може и нов), пари и згоден дечко со црна долга виткана коса и црни очи, по можност музички мултиталент.

Отсекогаш сум била скромна:pipi:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
mi nedostasuva zelbaTA za instrumenti GItara,Tapani
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
ми недостасува дечко ми и тоа мноооогу, кујна ми недостасува, точак, малку сериозност, уште многу работи на кои баш сега не можам да се стам ко за беља:tapp:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Tатко ми.


Сега од кога кажав, ќе се промени нешто?
Ама баш ништо, тоа е.:toe:

Ми недостига среќа, целосно расположение, ми недостига најдрагата особа во мојот живот и сите тие спомени и патот по кој одевме.
Ништо друго не ми недостига, животот ми е таков како што јас го креирам.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Паа...незнам од каде да почнам.
Ај од почеток.
Стан, клавир, Корг или Јамаха сајзер од тие по 2000 евреи, нова акустична и електрична гитара, празни цедиња у моментов(пун хард диск, може и нов), пари и згоден дечко со црна долга виткана коса и црни очи, по можност музички мултиталент.

Отсекогаш сум била скромна:pipi:

Хехе ....
Знај јас како тип шо го бараш можам веднаш да ти кажам да се откажеш: на никој,од нас машките,шо свириме на гитара НЕ ни се допаѓа женска на гитара....затоа што таа работа е прилично машка.Женско не може да извади соло,не може едноставно да се соживее со гитарата .... гитарата сите ја гледат ко женски род....па поубаво секад личи на машко ( не сум педер ако мислиш на тоа ) само така....не е исто кога Slash ќе ја фати и ќе ја растури од свирење или некоја женска ќе држи ритам од 3-4 акорди цела песна,а за солото ќе дојде машко и ќе го исвире...


:toe::toe:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
А за клавир како клавир можеш.... мада ...сумњам....
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Некои глупави ситници и ум да не се грижам за нив, ама го немам :uvo:
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Ми фали .. дедо ми да ми купуе бонбони! и ми фали седлото од точакот.ми фали кола,и то.И некој динар да доградим кучава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom