Ваши гафови и киксови!

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
јас: кај нас пролет дојде, а на снегон планина уште има.....

другар: ај види ти, ја ништо не ги слушам многу се нервирам.... :nesvest:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
У средно бевме бош клас дудлачи и така натаму, и никако да се договореме да бегаме групно. И се убедуваме еднаш, и им викам, ајде бе, ништо нема да ни направат, професорите сакат да видат братство и сложинство.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
ednash idev u edna prodavnica od onie golemite so ima se unutra i ja gleam da fatam kvakata ali nema kvaka vratava sama se otvara i ja si vlagam i si kupuam stvari mi teknue togas zimav ce de kasetofon imashe eftini i sea glupost pak koa idev na tamu po godina i neso si vikam aj da vidam so ima so nema u prodavnicava i mi teknue deka vratava sama se otvara i ja zastanuam pred vrata i cekam ne se otvara cekam 5 minuti da ne e neso kvar pak ne se otvara ae si vikam use 5 minuti ja cekam i si begam brat i niso pak ne se otvori pa posle gleam niz toa izlogot unutra so e fintava a tamu niso be nekoi masi kompjuteri telefoni ko kancelarija ali zaboraiv da vidam deka kvaka staile ponovo kasno mi tekna toa abe gluposti
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
ednash idev u edna prodavnica od onie golemite so ima se unutra i ja gleam da fatam kvakata ali nema kvaka vratava sama se otvara i ja si vlagam i si kupuam stvari mi teknue togas zimav ce de kasetofon imashe eftini i sea glupost pak koa idev na tamu po godina i neso si vikam aj da vidam so ima so nema u prodavnicava i mi teknue deka vratava sama se otvara i ja zastanuam pred vrata i cekam ne se otvara cekam 5 minuti da ne e neso kvar pak ne se otvara ae si vikam use 5 minuti ja cekam i si begam brat i niso pak ne se otvori pa posle gleam niz toa izlogot unutra so e fintava a tamu niso be nekoi masi kompjuteri telefoni ko kancelarija ali zaboraiv da vidam deka kvaka staile ponovo kasno mi tekna toa abe gluposti
Си слушнал ли ти за интерпукциски знаци?:tapp:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Слабо.
Иначе мој кикс:
Метлине од ЈСП, Бубуљицине од Орце и тако даље, колку пари е мастика од 5 денари.:toe:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
drugo so mi teknue koa idev za struga na odmor leto beshe i si zimav ja karta za strushki autobus fino lepo od autobuska na shalter i si vlagam ja si seam i ide ide autobusov edno 4 saata jasi vikam zaso ne se glea ezero vise ali ae si sedam cekam da stigneme i koa stignavme izlagam pakbe nema ezero mene strav me faca zaso vaka da ne sum spiel koa sme pominale niz struga ali ovoj shoferov vika berovo brat zadnja stanica ja ostanav zdrven so e rabotava be kakvo berovo vii kartava za struga sum kupil kakvo berovo ti ibam shoferot i on me glea mi vika daj toa kartata i mi vika brat ti si glup be idi lechi se ja mu vikam zaso vregas be peder i on vika kupi si cvikeri so dioptar poso ti pisue sedishte 5 a peron 6 a za struga ide na peron 5 be glup eden i ja vikam e so koj kur pisete peron meron gluposti pisete da razbere sekoj neso pa niso na kraj so kuferot na autobuska sum sedel do naredni dan i nazad ali ne behse dosadno idea tie od selata pa mubeti za politika filmoi internet ovo ono i vrvi vreme
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
drugo so mi teknue koa idev za struga na odmor leto beshe i si zimav ja karta za strushki autobus fino lepo od autobuska na shalter i si vlagam ja si seam i ide ide autobusov edno 4 saata jasi vikam zaso ne se glea ezero vise ali ae si sedam cekam da stigneme i koa stignavme izlagam pakbe nema ezero mene strav me faca zaso vaka da ne sum spiel koa sme pominale niz struga ali ovoj shoferov vika berovo brat zadnja stanica ja ostanav zdrven so e rabotava be kakvo berovo vii kartava za struga sum kupil kakvo berovo ti ibam shoferot i on me glea mi vika daj toa kartata i mi vika brat ti si glup be idi lechi se ja mu vikam zaso vregas be peder i on vika kupi si cvikeri so dioptar poso ti pisue sedishte 5 a peron 6 a za struga ide na peron 5 be glup eden i ja vikam e so koj kur pisete peron meron gluposti pisete da razbere sekoj neso pa niso na kraj so kuferot na autobuska sum sedel do naredni dan i nazad ali ne behse dosadno idea tie od selata pa mubeti za politika filmoi internet ovo ono i vrvi vreme
Најак си жими се:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
После 3 дена без спиење и маратонско коцкање на макао , идеме у град на кафе , седнуваме у кафич , доажа келнерот и вика шо сакате да пиете , и ја мртов ладен викам , дај едно големо макао , наместо макијато .. интересно беше да ми се смеет у фаца пола кафич сосе келнер :pos2::pipi:
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Vavio : (после гледање на white noise) Че ги гледаме мртвите и че ги убиваме:wink:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Еееее порано коа ги мешав PULL и PUSH :sesramam:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Познат сум по киксовите пола маало ме заебава за тоа но така драг но не најкрвав ми е :
Го имаше пејачон од грција Сакис Рувас. И брат ми го слушаше и ми рече Еј Даме овој е Сакис Рувас и јас , Дај смениС!!! (да смени со далечинското)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Ова се случи пред 5 минути.

Двајца си зборуваат таму за некоја женска и еве што се случува:

Х: Кој гу јава бе брат?
Професорка: Кој стигне... кој гу јава прашуе...

Kumanovo Style :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom