Скопје добива двоспратни автобуси?

Двокатни или нископодни автобуси

  • Двокатни

    Гласови: 58 41,7%
  • Нископодни

    Гласови: 68 48,9%
  • Не требаат автобуси, што им фали на овие...

    Гласови: 13 9,4%

  • Вкупно гласачи
    139

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Мрш бе. Двоспратни. Обичнине не можат во ред да ги доведат, двоспратни. Шо ќе ми се? Денес ваквите автобуси уопште ја немаат таа улога како што некој на првите страници има пишано, простор и остало. Пре имаат функција на туристичка атракција. А можда и ништо повеќе. Кој ќе се вози горе, ај? Многу е интересно од метро повисоко да се глеа, нели? Кој ќе кастри дрва и подвожњаци? Кој ќе контролира кретените горе во ниедно време со шприцовите и спрејовите? Која гаража во градов може да собере двоспратен автобус?

Али еј, Скопје, и се` е можно. Хир, чист. Место контејнерите од автобуси што сега се шуткаат по улица да ги мафнат и да добие градов нормален јавен превоз, они играчки си играат.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Само ако се скроз беспари. Во спротивно, не ги сакам. Гарант се поскапи, плус ми е некако нефукнционално сето тоа, не разбирам зошто имаме потреба од два спрата за да не може да вози 57мица и да влезе под трговски или? :toe:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Не се практични, ама сепак е некаков чекор напред за јавниот градски превоз. Пошо сеа квалитетот на услугите е на ниво да ги користи само оној кој нема друг избор. Их да имавме 2-3 линии метро :nesvest:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Какви двоспратни автобуси ???????? За оригинален соодветен градски превоз треба само пајтони.И онака во Скопје не можеш да возиш повеќе од 20 км на саат.Само наместо оние сироти коњи на кои им се бројат ребрата и пасат поред СОК банка може да гледаме асални коњи.А кочијаши колку сакаш низ градот.На секоја минута скушаш : кај одиш бе п... ти ма..рина .Нема никаква инфраструктура за обични а камо ли за двоспратни атобуси.Нема нормални автобуски станици , никаков возен ред .Бог да чува и да брани:uvo:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Какви далечини имаме ние за двоспратни автобуси ,дур си се качил треба да се симнеш а да не зборуваме за стари и изнемоштени лица ,како тие ќе се качуваат не знам . Само нископодни и никакви други.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Двокатни? Глупости!!! Дајте ни нови автобуси какви било. Плус ако фатиш место горе ке биде среќа зашто осеќам копиљаци по цел ден ке се возат горе.
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Па видете вака.....
Чим fucking енглези сеуште ги користат значи нешто има....
може и не се толку fucking непрактични нефункционални и така натаму и така наваму.....
сигурно таму имаат поголени сообраќајни експерти од кај нас....
јас сум "за", зашто да не двоспратни....
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Па видете вака.....
Чим fucking енглези сеуште ги користат значи нешто има....
може и не се толку fucking непрактични нефункционални и така натаму и така наваму.....
сигурно таму имаат поголени сообраќајни експерти од кај нас....
јас сум "за", зашто да не двоспратни....
Зошто по ѓаволите енглезите треба да имаат поголеми сообраќајни експерти од нас? Сонзорот за сообраќај им е поразвиен од нас, пошто левата хемисфера на мозокот им е поголема каде што токму тој се наоѓа? Значи затоа така ко опнати со лопата се у тоа глаите сите енглези... :toe:

Океј, доста со иронијата. Fucking Лондон е една огромна површина, а и немаме поим како е конструирана. Но добро знам какво е Скопје, и сигурен сум дека атракции во јавниот превоз не ни се потребни кои ништо нема да решат. Кога некој би дал објаснување “Зошто“ е тоа добро за нас, би размислил и би прифатил ако е логично. Ама се сомневам.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Само ако се скроз беспари. Во спротивно, не ги сакам. Гарант се поскапи, плус ми е некако нефукнционално сето тоа, не разбирам зошто имаме потреба од два спрата за да не може да вози 57мица и да влезе под трговски или? :toe:
Токму ова ми беше причината зошто воопшто ги презирам двоспратните автобуси како идеја во градот да ги има. А истотака и кај семафорите Зборам за оние на пример кај Нова Македонија и ред ред други) Значи... Да ставаш сега даблдекери ќе мораш да мењаш грото сигнализација во градот. Не... Повеќе би се осврнал на едноспратните и на поправките на самите улици (булевари, сокаци, авении, тротоари итн.)
 

bobi_93

Македонија
Член од
11 август 2008
Мислења
652
Поени од реакции
9
jas sum za niskopodni avtobusi i toa sanos nemora mercedes
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Мене ми е доволно што воведоа ноќна 57ца у 1.30 и у 3.00, само да не ја укинат пред време. :icon_lol:

А двоспратниве автобуси и онака лом ќе ги направат вандаливе нецивилизирани, која е поентата.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Има некој слика, како би изгледале новите двоспратни автобуси ?
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
само нископодни. какви улици имаме уште за двоспратни сме. Ќе се превртиме на некоја појака кривина у тоа дупките по улициве.
Абе само нови да бидат ништо друго не треба.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Блазеси му на Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom