Next Time

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Прво не сум ти брат, туку девојка сум.. тоа а јас за глас колку иам разбирање не се секирај за тоа..значи сега ја сваќам твојата определеност, еј знаеш од тетово.. зашто одма делите.. одма со предрасуди уште не сте ги ни запознале, ма дај ти се молам самите си кажувате дека не ги знаете доволно а одма кажувате буквално глупости, не ви се допаѓаат и крај, завршена ствар, не ругај наоколу, ако ти моеш да најдеш добри гитаристи оди нека ти свират по цел ден ако не не ти се свиѓа кажи си само и завршена ствар, а за тоа што викате ако сте рок рок незнам дали присуствувал некој на промоцијата на првата песна и спотот добро кажаа новата поп рок група, знаеш немоеш нагло да влезеш у светот на музиката со хард рок и да мислиш сите ќе те прифатат бидете фер ислушајте малку па коментарите ќе си дојдат на место, групи по каражи, и ај кажи ми што постигнуваат они ? беа дел од таква група кар ваш бенд пееа по кастро и ништо не бидна, можат пеаат, гласовни способности, знам дека секакви критики примаат и ќе примаат ама наеднаш од небо да почнете и да зборите како они ништо немаат способност ни квалитет, е тоа е тоа во македонија што сите го имате, само да критикувате а викате абе наше е наше, е ништо не е наше кога вие им одмагате на пеачите поточно на сите уметници да го покажат најдоброто од нив.:helou:
Епа вака, кога бев во охрид на одмор телевизорот фаѓаше само к-15 па морав да ги слушам (пропаднати мигови од оето детство)!
Многу ми е глупаво кога некој што не се разбира од такви работи јаде трици за тоа!
Музиката не е толку едноставна работа! Тие бендови што свиреле по гараши и во кастро се мнооооооооооогу, едно големо МНООООГУ по талентирани и подобри музичари од нив! Само пак ќе повторам, тие не го направиле успехот зашто се добри, туку затоа што излегле од колосек!
Ова ќе ти го објаснам накратко:
Кога влагаш во продукција губиш право на слобода и слободна креативност! Е сега, ако си вистински рокер, ако си рокер во срце никогаш нема да дозволиш некој тип да те направи кремец преку ноќ!
Бидејќи тие што свират во Кастро можат лекции да им предаваат на Next Time, како прво, лекции за живот, затоа што тие секогаш ќе останат Рокери, а манекениве, што си го продале стилот за една награда ќе останат запамтени како кремчиња:pos2:
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Тие што свират по гаражи ќе си останат таму и никој нема да дознае за нив :wink:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
па ок се... добар вокал има тој шо ја пее јестердеј... шо има врска како се носат, кога идам на концерт не глеам како е облечен артистот, него како пее...

едит: а да ги оставеме другите да си бидат тоа шо сакат и шо се? ... сепак македонци се, барем не се паинер планета или некоја слична бламажа... ... ова само колку да се каже нешо демек сите имаат свој став хм... ... ***** ...
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Можеби, ама никогаш нема да станат кремчиња!
а може и не! Имам милион гаражери што успеале без продукција, еден од нив е и Миленко Матијевич, кој буквално бил изваден од гаража за да стане кремец а тој се вратил назад и останал цел живот рокер, за еден ден да биде прогласен за почесен граѓанин на Америка(иначе има чистокрвно хрватско потекло)
гледајте и учите, девојчиња од од 14 - 20
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
па ок се... добар вокал има тој шо ја пее јестердеј... шо има врска како се носат, кога идам на концерт не глеам како е облечен артистот, него како пее...
а дан пее добро случајно?
читај пост горе :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Прво не сум ти брат, туку девојка сум.. тоа а јас за глас колку иам разбирање не се секирај за тоа..значи сега ја сваќам твојата определеност, еј знаеш од тетово.. зашто одма делите.. одма со предрасуди уште не сте ги ни запознале, ма дај ти се молам самите си кажувате дека не ги знаете доволно а одма кажувате буквално глупости, не ви се допаѓаат и крај, завршена ствар, не ругај наоколу, ако ти моеш да најдеш добри гитаристи оди нека ти свират по цел ден ако не не ти се свиѓа кажи си само и завршена ствар, а за тоа што викате ако сте рок рок незнам дали присуствувал некој на промоцијата на првата песна и спотот добро кажаа новата поп рок група, знаеш немоеш нагло да влезеш у светот на музиката со хард рок и да мислиш сите ќе те прифатат бидете фер ислушајте малку па коментарите ќе си дојдат на место, групи по каражи, и ај кажи ми што постигнуваат они ? беа дел од таква група кар ваш бенд пееа по кастро и ништо не бидна, можат пеаат, гласовни способности, знам дека секакви критики примаат и ќе примаат ама наеднаш од небо да почнете и да зборите како они ништо немаат способност ни квалитет, е тоа е тоа во македонија што сите го имате, само да критикувате а викате абе наше е наше, е ништо не е наше кога вие им одмагате на пеачите поточно на сите уметници да го покажат најдоброто од нив.:helou:
Повеќето бендови што свират по гаражи свират од мерак и секако да бидат што повеќе познати, ама сепак тука стапува прва љубовта кон свирењето. Прашај било кој постар рокер и ќе ти каже дека глобално во цел свет најдобрите бендови излегле од гаража, еве и пример ќе ти кажам за Антракс што на првите свирки возеле со скејтови за да стигнат до местото па види ги сега.(фала на Суперхик за инфово)



Исто така можам да кажам дека во Македонија е многу полесно денес да имаш свирка надвор од државава отколку пред 10-20 години кога имало многу помалце свирки во текот на една година. Ама да се брукам јас со Јован Јованов да ми е продуцент или што и да е тој незнам, не фала-подобро во гаража ќе си останам со надеж дека некогаш ќе имам свирка и ќе звучам многу подобро во живо отколку плејбек.
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Повеќето бендови што свират по гаражи свират од мерак и секако да бидат што повеќе познати, ама сепак тука стапува прва љубовта кон свирењето. Прашај било кој постар рокер и ќе ти каже дека глобално во цел свет најдобрите бендови излегле од гаража, еве и пример ќе ти кажам за Антракс што на првите свирки возеле со скејтови за да стигнат до местото па види ги сега.(фала на Суперхик за инфово)



Исто така можам да кажам дека во Македонија е многу полесно денес да имаш свирка надвор од државава отколку пред 10-20 години кога имало многу помалце свирки во текот на една година. Ама да се брукам јас со Јован Јованов да ми е продуцент или што и да е тој незнам, не фала-подобро во гаража ќе си останам со надеж дека некогаш ќе имам свирка и ќе звучам многу подобро во живо отколку плејбек.
Колку за информација и Мартин и Стефан пред да ја оформат групата Next Time свиреа "по гаражи" со бендот Carwash.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Кремчиња, педери, лажни рокери, искомерцијализирани в крај. Со еден збор, канти. :kesa:
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Можеби, ама никогаш нема да станат кремчиња!
а може и не! Имам милион гаражери што успеале без продукција, еден од нив е и Миленко Матијевич, кој буквално бил изваден од гаража за да стане кремец а тој се вратил назад и останал цел живот рокер, за еден ден да биде прогласен за почесен граѓанин на Америка(иначе има чистокрвно хрватско потекло)
гледајте и учите, девојчиња од од 14 - 20
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
А кој е тој? ете за тоа и ти напоменаа погоре, и да ти кажам уште нешто да ти нагласам и самите во едно интервју (али ти пошто премногу брзо проценуваш) кажаа `Ние правиме музика за сечиј вкус`...пријатно
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Не бе што ти е види Џастин, 50 центи и да не набројувам. Само порано ептен беше сељачки цели во широко, само сега малце се научија сако нешто моден детаљ да покажат гламур, а не со 30 милиони во банка пак да изгледаат ко клошари :icon_bigg

Покажаа дека се бледа копија на некои педери, па тоа ги прави дупло поголеми педери :icon_cool

П.С Како што реков 14-20 годишни девојчиња :toe:
Види сеа незнам у која смисла го кажуваш тоа педери, али како и да е , вакви луѓе ги имало ги има и ќе ги има, докажано, критики боже мој:helou:
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Повеќето бендови што свират по гаражи свират од мерак и секако да бидат што повеќе познати, ама сепак тука стапува прва љубовта кон свирењето. Прашај било кој постар рокер и ќе ти каже дека глобално во цел свет најдобрите бендови излегле од гаража, еве и пример ќе ти кажам за Антракс што на првите свирки возеле со скејтови за да стигнат до местото па види ги сега.(фала на Суперхик за инфово)



Исто така можам да кажам дека во Македонија е многу полесно денес да имаш свирка надвор од државава отколку пред 10-20 години кога имало многу помалце свирки во текот на една година. Ама да се брукам јас со Јован Јованов да ми е продуцент или што и да е тој незнам, не фала-подобро во гаража ќе си останам со надеж дека некогаш ќе имам свирка и ќе звучам многу подобро во живо отколку плејбек.
Ама ме интересира што толку сите сте запнале по гаражи по гаражи, секој музичар гледа да си има ифек од тоа, да си свирка а?Да си седи по цел ден да си праи филмови за некој ден кога ќе се оствари тоа , а зошто кога веќе може да го има, сите викавте ејјј андерграунд за рап рап, и после и они коа станаа комерцијала, пак ги слушате..Стефче и Мартин пееа и во таков гаража бенд, Carwash, и стварно сте неам збор да објаснам, што викате дека незнае да пее, ондак ако јас незнам за музика извини братче ти знаеш:tapp:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Ме бендисаа бе шо знам, убаво ми звучат како пеат... сега незнам шо следи ама песничево е арничко спредено со хитно е битно е незнам таму што е јј или такви циркузарии розови кошуљи и повраќаница песни...
Ајде дај те малку кураж да се опрајме...

Еве поддршка за дечките од мене...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom