Next Time

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Вчера на Охрид Фест освоија прво место на дебитантската вечер.



Плејбек...а место бас и тапани 2 танчарки...одлична комбинација.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
И овој шо се кочопери свири на Епифон копија... :)))

Позери. :)))
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Видела жабата дека го потковуваат коњот и кренала нога...
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Епа ги читав коментарите..јас ги знам најубаво;) Сите гледам имате став(што е убаво) не се копија, пеат плеј бек зошто така сите пеат а за во живо се боље него у студио, ептен сум блиска со нив, се радувам што освоија прво место, малку ме чуди тоа што сите викате дека се копија на џови на слеш, а што е тоа идол?:wink:Бас и тапани..прашајте ги за тоа организаторите на фестивалот, па тие нека одговорат, ваши мислења, јас едноставно ги обожавам, како браќа ми се, а за танчерките ни јас не сум задоволна..не беа баш прилагодени:wink:
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
eeeee, epa gledas, znaci Next Time ja praat muzikata zaradi komercijala(da praat pari) a ustvari nemat 3 cisti od muzika.... a tie bendovi ti sto kaza deka kisnat po garazi stvarno ja sakaat muzikata.... ne vikam deka i next time ne ja sakat muzikata, ama oni gu pravat samo za pari, ebati debilite, peat za nekoja "izgubena" ili nevozmozna ljubov, a posle svirka legnat najmalku 10 zenski.... i oni za toa li ja pravat muzikata???
Да ти кажам ако моеш толку лесно да легнед 10 девојки у една вечер што не пробаш? кажими `дебилите` си ги слушнал? Незнаат да пеат? да не ги потценуваме квалитетите, разбирам да не ви се допаѓа стилот,песните, али ако немаат глас они..
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Next Time (mos nekoj ke kaze peder sum) ama spored mene dobri se,i jas isto kako vas gi kritikuvav a v Dojran gi slusnav vo zivo kako peat, i mislam deka imaat dobra idnina. Tolku od mene.
Normalno da se soocuvat so lugje so ne gi sakat, ama takvi se makedoncinata, takvi bea i za Tose, pa posle negovata smrt site se pravea demek celo vreme go sakale i sl. Neznam so tolku vi precat si mislas vie da zemate mikrofon podobro ke peete :smir:
P.S koj ne se soglasuva so mene neka si kupa zvkaka, i nema da mu e maka:smir:
Да така беше и за тоше, секое машко па почнаа и девојките да ругаат а после ги гледаш, најдобар беше таков беше онаков беше, дај молим ти се...
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
може ли некој линк да ги слушнам дечките... ?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Епа ги читав коментарите..јас ги знам најубаво;) Сите гледам имате став(што е убаво) не се копија, пеат плеј бек зошто така сите пеат а за во живо се боље него у студио, ептен сум блиска со нив, се радувам што освоија прво место, малку ме чуди тоа што сите викате дека се копија на џови на слеш, а што е тоа идол?:wink:Бас и тапани..прашајте ги за тоа организаторите на фестивалот, па тие нека одговорат, ваши мислења, јас едноставно ги обожавам, како браќа ми се, а за танчерките ни јас не сум задоволна..не беа баш прилагодени:wink:
А што е тоа оригиналност? Каде е? Ја нема...
А за танчерките - задоволен сум:)
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Педерчиња со педерски фризури на кој се палат 14-20 годишни девојчиња. Абе ерата на "лепотани" со виткани коси заврши во 80-тите :vozbud:
Сега е рапери, црнци,ланци шишани кратко набилдани типови, пројде времето на слаби нежни ко детето од Карате Кид.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Колку би бил само насреќен да се затвори темаваа...........
Овие дечки се вештачки форсирани, ништо не постигнале сами, никогаш неможат да се споредат со Бон Џови, и неможеш да бидеш рокер кога сељак(јован јованов) ти пишува песна!
Ја слушнав вчера песната и морам да признаам дека беше катастрофа, барем ако ништо друго, многу полоша од предходните 2!
Несакам да навредам никого, само тоа е мојот став!
Со ова што Некст Тајм го имаат сега никогаш неможат да направат надворешна кариера!
Тие се само едни кученциња кои несмеат ни да мочаат ако ј.ј. не им го дозволи тоа......
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Да ти кажам ако моеш толку лесно да легнед 10 девојки у една вечер што не пробаш? кажими `дебилите` си ги слушнал? Незнаат да пеат? да не ги потценуваме квалитетите, разбирам да не ви се допаѓа стилот,песните, али ако немаат глас они..
Ајде кажи ми ти колку имаат они глас?
Брат кажи ми какво разбирање за глас имаш ти?
Ја кажав, тие се само некои вештачки форсирани дечиња!
Прошетај малце по концертите каде што има вистински рокери и ќе видиш што е глас, а за гитара да не зборам! Немој само да кажеш дека е талентиран, само тоа немој......
Само од Тетово можам да ти најдам 10тина гитаристи што би му го свртеле паметот на манекенов за 1 минута!
А ако станува збор за легнувањето на женски, тогаш ја згрешил струката, може добри пари да извади, па нели е манекен:pos2::vozbud::pos2::vozbud:
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Ајде кажи ми ти колку имаат они глас?
Брат кажи ми какво разбирање за глас имаш ти?
Ја кажав, тие се само некои вештачки форсирани дечиња!
Прошетај малце по концертите каде што има вистински рокери и ќе видиш што е глас, а за гитара да не зборам! Немој само да кажеш дека е талентиран, само тоа немој......
Само од Тетово можам да ти најдам 10тина гитаристи што би му го свртеле паметот на манекенов за 1 минута!
А ако станува збор за легнувањето на женски, тогаш ја згрешил струката, може добри пари да извади, па нели е манекен:pos2::vozbud::pos2::vozbud:
Прво не сум ти брат, туку девојка сум.. тоа а јас за глас колку иам разбирање не се секирај за тоа..значи сега ја сваќам твојата определеност, еј знаеш од тетово.. зашто одма делите.. одма со предрасуди уште не сте ги ни запознале, ма дај ти се молам самите си кажувате дека не ги знаете доволно а одма кажувате буквално глупости, не ви се допаѓаат и крај, завршена ствар, не ругај наоколу, ако ти моеш да најдеш добри гитаристи оди нека ти свират по цел ден ако не не ти се свиѓа кажи си само и завршена ствар, а за тоа што викате ако сте рок рок незнам дали присуствувал некој на промоцијата на првата песна и спотот добро кажаа новата поп рок група, знаеш немоеш нагло да влезеш у светот на музиката со хард рок и да мислиш сите ќе те прифатат бидете фер ислушајте малку па коментарите ќе си дојдат на место, групи по каражи, и ај кажи ми што постигнуваат они ? беа дел од таква група кар ваш бенд пееа по кастро и ништо не бидна, можат пеаат, гласовни способности, знам дека секакви критики примаат и ќе примаат ама наеднаш од небо да почнете и да зборите како они ништо немаат способност ни квалитет, е тоа е тоа во македонија што сите го имате, само да критикувате а викате абе наше е наше, е ништо не е наше кога вие им одмагате на пеачите поточно на сите уметници да го покажат најдоброто од нив.:helou:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Абе ај.....ова помина коа бев 7 мо
Не бе што ти е види Џастин, 50 центи и да не набројувам. Само порано ептен беше сељачки цели во широко, само сега малце се научија сако нешто моден детаљ да покажат гламур, а не со 30 милиони во банка пак да изгледаат ко клошари :icon_bigg

ништо не е наше кога вие им одмагате на пеачите поточно на сите уметници да го покажат најдоброто од нив
Покажаа дека се бледа копија на некои педери, па тоа ги прави дупло поголеми педери :icon_cool

П.С Како што реков 14-20 годишни девојчиња :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom