Дали сте плачеле за вашата љубов?

Сте плачеле за вашата љубов?

  • Да

    Гласови: 384 73,6%
  • Не

    Гласови: 138 26,4%

  • Вкупно гласачи
    522
Член од
23 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
Na nikogo ne sum go kazala ova...site od prijateli do poznanici me znaeja kako takva deka mn mn ne se zamaram...dobro da sekoj place emocii se vo prasanje no za decko nikogas .No dojde den koga navistina se razbudi drugo cuvstvo vo mene sprema edna licnost...a so cuvstvata tuka doagaat i emociite koi kolku i da sum sakala da gi sokrijam ne sum mozela.Ne bi mi poveruvale drugarite/kite deka jas ete sum pustila solzi za nekoj decko...do den denesen go nemam spodeleno ova so nikogo.Najveke mi padna tesko sto eden den koga se iskarav so deckoto pocnaa solzi pred nego da mi tecat..mi se izvini se pokaja za toa sto se karavme zatoa sto toj bese kriv no ni jas samata ne mislev deka tolku mene ke me povredi toa,a i vo momentot nemozev da svatam deka placam...no ete i toa se sluci.Ne e strasno da se place...toa samo pokazuva kolku emotivna licnost ste :wink:
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Placev pred nekolku meseci(4-5)...Se ispokaravme i detevo si kaza se so go maci, kaza i mn raboti so mene ne mi se bendisa, pa nesto i navredi padnaa... Koga si otidov doma podrazmisliv na muabetot so go praevme i svativ deka vo mn raboti e vo pravo i po4naa da mi solzat o4ite... I se javiv na drugarkami vo 3 sato i po4nav da ja zamaram taka so ne mozev da se smiram, 5minuti lipav od pla4enje, mi bese mn krivo:(..
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
Плачев ногу пти од среќа а еднаш од тага.. сепак тешко е да разочараш некој кој си го сакал појке од себе.
 

Th3 Reap3r

Soul On Fire
Член од
24 август 2007
Мислења
378
Поени од реакции
7
Да ама сега не се замарам О.о :smir:
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
За девојка во која долго време бев заљубен,и на крајот не испадна ништо стварно ме болеше срце,али неможам да плачам..можам да бидам многу натажен али до плачење не ми иде..едноставно сум емотивен тип али не плачам дефинитивно:smir:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Не постои човек што ниту еднаш не заплакал поради својата љубов...Имам плачено иако било само заблуда,ниту раскинување ниту ништо..само едно обично женско преувеличување за кое не се каам зошто љубовта мора да знае и за смеење и за солзи за да биде права:pipi:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Не постои човек што ниту еднаш не заплакал поради својата љубов...Имам плачено иако било само заблуда,ниту раскинување ниту ништо..само едно обично женско преувеличување за кое не се каам зошто љубовта мора да знае и за смеење и за солзи за да биде права:pipi:

Се согласувам,браво за постов.Ме погоди во срце.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Па видете вака, за бус и за женска не се тр4а, но да се настроимена темата би одговорил со ДА.:nesum::toe::toe::toe:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Порано не плачев за никој и не ми беше гајле за ништо,али од кога се заљубив почнав да плачам за се и сешто,и за добро и за лошо,воглавно ДА имам плачено за мојата љубов.
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Не постои човек што ниту еднаш не заплакал поради својата љубов...Имам плачено иако било само заблуда,ниту раскинување ниту ништо..само едно обично женско преувеличување за кое не се каам зошто љубовта мора да знае и за смеење и за солзи за да биде права:pipi:
Еве еден човек што ти враќа на твојот пост со НЕ. Не сум плачел, ни па сум блиску до тоа. Не ми било сеисто кога ми раскинувале, али живот иде даље.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Плачев.
А дури плачев таа ми подари парфем Moschino | Uomo од Италија.
Се скаравме тогаш.



Се разбира дека си го зедов парфемот. :cry:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.653
Поени од реакции
5.981
Не вреди да се плаче секогаш доагаат подобри и подобри.Ја никад не сум плачел нема ни да плачам!!!!
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.507
Поени од реакции
4.273
Не постои човек што ниту еднаш не заплакал поради својата љубов...Имам плачено иако било само заблуда,ниту раскинување ниту ништо..само едно обично женско преувеличување за кое не се каам зошто љубовта мора да знае и за смеење и за солзи за да биде права:pipi:
Јас сеуште немам, но сигурен сум дека во иднина ќе ме снајде такво нешто :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom