30 дена притвор за Заев

Статус
Затворена за нови мислења.

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Прашање : Доколку се докаже обвинението против Заев , тогаш кој ќе биде виновен :
- Луѓето со Бугарски пасоши ли ?
- Власта ли ?
- Заев ли ?
- Гордите СДСМ ли ?
odgovor :
- pa za da ne izvadat pasosi on "drpna" 7 800 000 evra od eden tender , posto e patriot i vamu lugeto vadele pa toj ke gi stavi na platen spisok so samo eden edinstven tender .
- vlasta : amateri zosto go tovarat covekot napravil trgovski , pa palmi okolu nego , vo strumica na ulici ... - kolku mu se sredeni ulickite ? ama trgovski .. aaaaaaaaaaaaaa aa jak , ubav
- pa sto ima vrska on sakase da stane lider , ama se zaeba .. bese pratenik pa gradonacalnik pa preatenik , pa gradonacalnik , pa vo zatvor :) zaeban rabota e alcnosta ... montirano e - taka da znaete !
- oni se gordi imaat gradonacalnik , pa liderka koja znae samo da place da kuka da saka nasilstvo , dali vo sobranie ili pred sud ne znaev deka bila rada sadist !

pozZ
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ајде БОТовска револуција!!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:


Само немојте да ми се расплачете сега по Заев... нејќум лигави сцени...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
...Некои луѓе ја погребуваат демократијата во Република Македонија...

Јас малку би го преформулирал ова и би рекол, конечно да дојде демократија во Македонија.
Мала разлика е, нема да се лутите.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.400
Поени од реакции
586
odgovor :
- pa za da ne izvadat pasosi on "drpna" 7 800 000 evra od eden tender , posto e patriot i vamu lugeto vadele pa toj ke gi stavi na platen spisok so samo eden edinstven tender .
- vlasta : amateri zosto go tovarat covekot napravil trgovski , pa palmi okolu nego , vo strumica na ulici ... - kolku mu se sredeni ulickite ? ama trgovski .. aaaaaaaaaaaaaa aa jak , ubav
- pa sto ima vrska on sakase da stane lider , ama se zaeba .. bese pratenik pa gradonacalnik pa preatenik , pa gradonacalnik , pa vo zatvor :) zaeban rabota e alcnosta ... montirano e - taka da znaete !
- oni se gordi imaat gradonacalnik , pa liderka koja znae samo da place da kuka da saka nasilstvo , dali vo sobranie ili pred sud ne znaev deka bila rada sadist !
БЛАГОДАРАМ МНОГУ ЗА ОПШИРНИОТ ОДГОВОР !
АХ , ЗЛАТНО ДЕТЕ , АПСААНА ГО СТАВИЈА :nesum:
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
...Некои луѓе ја погребуваат демократијата во Република Македонија...

Јас малку би го преформулирал ова и би рекол, конечно да дојде демократија во Македонија.
Мала разлика е, нема да се лутите.
se nadevam deka site tvoi postovi ke bidat zacuvani vo arhivata na forumot i posle nekoja godina malku da te citiram
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Ако, ако, знаеш омразата е исто силна емоција. Сигурно ти е наталожена. Што да се прави, суров живот.
Никогаш не сум те навредил директно, било на форум, било во личен живот.
Немој ни ти.
Го критикувам заев и сдс во целина. Олабави со нападите кон мене лично.
Omrazata????, jas nikogas po forumive ne sum napisal 200.000 banderi za dpmnovci, nikogo ne sum besel, strelal i kolel, a bogami od tebe se iznacitav takvi bljuvotini.
Nemas pravo poradi tvojata omraza kon se sto ne e dpmnovsko da me narekuvas ne-makedonec, go svakjas toa ili teska tema e za tebe.
Si me navredil 100 pati ne ednas.
ps. ne mora da odgovoris, nema mesto za diskusija povekje.
Pozdrav.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
БЛАГОДАРАМ МНОГУ ЗА ОПШИРНИОТ ОДГОВОР !
АХ , ЗЛАТНО ДЕТЕ , АПСААНА ГО СТАВИЈА :nesum:
1,не дрпнал 8 милиони ЗАЕВ парите се сите легнати на сметка на општина Струмица,
2,да сакаше ке си го задржеше пратеничкиот имунитет.
3.а КОЈ КЕ Е КРИВ АКО НЕ Е ВИНОВЕН ,,,,
4,НЕ Е САМО ТРГОВСКИ ,ИМА ПАЗАР И КАТНА ГРАЖА ПРВА ВО МАКЕДОНИЈА
ШТО ГРУЈО МОЖЕ САМО ДА ЈА СОНУВА, ЕЕЕЕ ЗАЕВ Е ГРАДОНАЧАЛНИК ШТО СЕ ШТО ВЕТИ(Запишано во програмата ) не за 4 год. туку за 2,5 е па сега вие просудете ако не сте опиени од портокаловата магла ,дали ЗАЕВ НЕ РАБОТЕЛ...
ДА Е ДЕТЕ НЕЕЕ АМА ДА ВРЕДИ ЗЛАТО ВРЕДИ
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
НИКОЛА НЕШТО ЧУДНО ТИ СЕ СЛУЧУВА :drk:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
se nadevam deka site tvoi postovi ke bidat zacuvani vo arhivata na forumot i posle nekoja godina malku da te citiram
se nadevam deka ne si seriozen so vakvite komentari :
-miliot zoky zaev : kolku ulicki sredil vo strumica naukica?
-kolku vrabotil ?
-kolku furmi otvoril ? zatvoril ?
-kolku rabotnici se pod negovata "nadleznost" ?
-helena ? zovi (bese) ? ili se od kikiritki i piperki ?
-kekov se revansizam nemase ili imase vo vremeto od 02 - 06 ? znaes ?

vo toj period mil moj prijatele - sekoj sto bese clen na DPMNE ( ko sto ljubis da go izgovoruvas ) bese teroriziran vo javnata administracija direktno od direkrtiva na zoky poky , sega ne mu se sudi na sds mu se odredi pritvor na partiski voin ( najistaknat) za negovite dejstva prevzemeni zaradi kauzata sdsM

Нема гајле батка, големите мисли на големите луѓе се за тоа.
Да бидат цитирани.
...
pozZ
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Баш ме интересира кој ќе ја прими утре наградата за трговскиот центар Глобал...Можеби Миловановиќ и Фуере ќе му ја доделата наградата на Заев во затворот Шуто Оризари..
Ова ни Монјти Пајтон неможе да го изрежира...
ПА затоа брзаа одсудскиот совет,,блокирани патишта (влез излез) во Струмица,како да се апси БИЛ ЛАДЕН,само што не не влегоа во Струмица да ги видам( малце љути чушки да осетеа) СРАМОТАААААААА
ЕВРОПА НЕ НАГРАДУВА АМА ШТО ФАЈДЕ КОГА ЗА ГРУЈО ЕВРОПА НЕ ВАЖИ
ЕЕЕЕ ДА БЕШЕ БЕЛОРУСИЈА ТОА МОЖЕ ,,,,
НАГРАДАТА КЕ ЈА ПРИМИ ЦЕЛА СТРУМИЦА ЗАТОА ШТО ЗАЕВ РАБОТЕШЕ И НАПРАВИ ЗА СТРУМИЦА МНОГУ
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Знаете што најмногу ме иритира?
Кај едните што викаат е што дека украл 200 квадрати, барем ни направи ибав трговски, и тоа треба според нив да биде оправдување.
Кај другтие што со сеуште непочнат судски процес и донесена одлука го сметате за виновен.
А токму поради ова односно овие ставови на едните и на другите сите страдаме.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Попаметно му е да не пишува популистички соопштенија!
Си има органи и институции кај што треба да го докаже тоа врз основа на документи а не на ракла-казала!
Само изгледа му смрди газот и сега врши вон институционален притисок.
Што?... сега кој што ќе стигне ќе лиферува некакво си соопштение во јавноста, па контра соопштение и така во бескрај.
Знаеме дека сите се мајстори во индоктринација и составувања на вистинити памфлети.
Покажи бе документи кај што треба...и завршена приказна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom