Од кого имате дрес ?

Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Имам дресови од Del Piero првиот и вториот дрес во Juventus од сезоната 2000-01.
Исто така имам и југословенски дрес на Драган Стојковиќ - ПИКСИ што ми е посебно драг.Типчето сега е трењер во Јапонија.Попаднав на видео каде во прекин на натпревар дава гол од местото на клупата...многу е јако...вреди да се види!

http://mesto.com.mk/video/77c19bf0e19acc9/
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Пикси е лууууд. :helou:
Ја имам Звездин дрес, онија кд спонзор беше ТОЈОТА и на Борусију Дортмунд од пре ддесет и више године.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.682
Поени од реакции
6.150
Рекоба(интер),К.Роналдо(Реал.м)Монтела(Рома) Сакам да зеам сеа од Снајдер:wink:
 

Igor red devil

гроф
Член од
26 јуни 2009
Мислења
23
Поени од реакции
0
Јас имам од Џерард од англиска репрезентација (не дека навивам за Ливерпул) од Балак (исто така) и од БОГОТ GIGGS.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Имав на времето многу, ама завршија по пријатели роднини ко ми се смалија. Глуп бев и не чував ништо. :(

Моментално имам од Lampard (Chelsea) новиот, 2009/10 kit.
Имам еден Челзи од 2003та, со стариот знак, без име.


Порано имав од Хрватска од Шукер, од Бразил од Роналдо, и уште неколку од ѕвездите од по репрезентации.

Не знам кај ми загина од Flo од Челзи, посветол дрес од сегашните, Autoglass спонзор беше, ми беше посебно драг пошо Tore Andre беше ѕвер, а носеше 19 број, моја омилена бројка. Сега и да порачам од Фереира заради 19ката, џабе, дрво е. :)

Ако некој имат начин да ми набавит дрес од Flo, деветнаесетката, му го плаќам дресот и го частам плус. :)
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
3
Имав на времето многу, ама завршија по пријатели роднини ко ми се смалија. Глуп бев и не чував ништо. :(

Моментално имам од Lampard (Chelsea) новиот, 2009/10 kit.
Имам еден Челзи од 2003та, со стариот знак, без име.


Порано имав од Хрватска од Шукер, од Бразил од Роналдо, и уште неколку од ѕвездите од по репрезентации.

Не знам кај ми загина од Flo од Челзи, посветол дрес од сегашните, Autoglass спонзор беше, ми беше посебно драг пошо Tore Andre беше ѕвер, а носеше 19 број, моја омилена бројка. Сега и да порачам од Фереира заради 19ката, џабе, дрво е. :)


Ако некој имат начин да ми набавит дрес од Flo, деветнаесетката, му го плаќам дресот и го частам плус. :)
Торе андре Фло ??
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Манчестер Јунајтед - Бел со sharp спонзор и умбро знакче од пред 100 години, црвен (vodafone) од сезона 2002/03, црн (vodafone) од сезона 2004-05, црвен, бел (AIG) и плав (со 40 години од несреќата околу знакот) од ланската сезона итн...Бразил, Лацио од сезона 2001/2002 (cirio спонзор) итн...
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Бразил(Роналдо),Аргентина(Батистута),Италија(Роберто Баџо),Милан(Кака),Хрватска(Олич),Реал Сосиедат(Ковачевич),Англија(Руни)...Пола сум ги раздал на децата мислам на моите поблиски роднини... да ги имав ќе си напраев лого :):):)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
На Руни од Манчестер Јунајтед, сезона 2008/2009, на Роналдо од Манчестер Јунајтед, сезона 2007/2008... имам и црн дрес на Јувентус без име, сезона 2008/2009, на Партизан на Ивица Илиев, сезона 2002/2003 и еден на Црвена Звезда (ми го купи еден пријател на татко ми од инат оти сум за Партизан :)), но никогаш го немам облечено, сезона 2003/2004 :smir:
 

MIKIMUA

RoSonJer
Член од
15 ноември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
На Кака ( од Милан ) Ке го чувам додека сум жив.. Имав на Симоне Инзаги ( Лацио ) ама сега незнам каде е.. Имам на Б . Кркич , имам на Ван Нистелрој .. имам на Пирло ( репрезентативен дрес ) , имам на Милан ( без име ) , на Барса ( без име )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom