СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еве го моето мислење. Не сум задоволен како прво се отиде на светско без тактика и без цел, со муабет што биде нека биде, победите беа инциденти преовлада моментната мотивираност и кондициона спремност. Во вториот круг се виде дека се нема тактика ама никаква. Не ми се допадна ни циркусот на аеродром за освоено 11-то место???????????????? Значи пак велам, 11-ти во светот, со оваа поставеност на играта со 7-8 ракометари во игра тоа е.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.338
Најчесто добитникот на МВП е играч од еден од финалистите. Затоа Кире нема шанси зашто иако беше најдобар играч кај нас и најзаслужен сепак 11 место не е исто како прво или второ.
Точно,али сепак заслужува да биде во најдобриот тим на првенството.Дефинитивно.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Точно,али сепак заслужува да биде во најдобриот тим на првенството.Дефинитивно.

Лазаров е најдобар стрелец во историјата на СП но со најлош процент на шут во историјата нa светските првенства нешто како Sakil O'Nil
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Точно,али сепак заслужува да биде во најдобриот тим на првенството.Дефинитивно.
Тоа ке биде повеќе од сигурно. Прв стрелец ова првенство а и на сите времиња. Заслужува место во тимот повеќе од кој било.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Еве го моето мислење. Не сум задоволен како прво се отиде на светско без тактика и без цел, со муабет што биде нека биде, победите беа инциденти преовлада моментната мотивираност и кондициона спремност. Во вториот круг се виде дека се нема тактика ама никаква. Не ми се допадна ни циркусот на аеродром за освоено 11-то место???????????????? Значи пак велам, 11-ти во светот, со оваа поставеност на играта со 7-8 ракометари во игра тоа е.
Пак го пуштивте од кафез комплексираниов???:tapp:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Јас сум за Франција утре.Мислам дека можат да им го нанесат првиот пораз на Хрватите и да ја земат светската титула :toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.567
Поени од реакции
59.236
Лазаров е најдобар стрелец во историјата на СП но со најлош процент на шут во историјата нa светските првенства нешто како Sakil O'Nil
Господ здравје да му даде на тој што те банираше, кој ќе ги слушаше овие глупости за време на првенството кога бевме и троа нервозни.

Сега пошто сме сите ОК можеш да везеш, ама да ти кажам дека додека те немаше ние овде со нашето скромни познавања увидовме дека:

1. Лазаров имаше одличен процент на реализација на почетокот.
2. Тоа го увидоа противниците и ја сменија играта против него.
3. Тоа и понатаму не му пречеше за да им ги полни мрежите.

Во втората фаза, процентот на реализација опадна од 2 причини:

1. Останатите играчи беа нерешителни во ударите на гол, не го користеа просторот кој им го отвараше со тоа што навлекуваше по двајца на себе, па Кире мораше да упатува удари од тешки и неизградени позиции. Некој мора да ја преземе одговорноста кога не оди а затоа тука е капитенот.

2. Во втората фаза играше по 60 минути, и одбрана и напад, со што доаѓа до замор, паѓа концентрацијата итн...итн...

Кој се занимава со спорт знае како одат овие работи.

Уште еднаш, голема благодарност до админите и добредојде назад! :smir:
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
Никогаш не игравме фластер, а требаше, посебно кога беше најпотребно. Кога противникот имаше исклучени играчи, тогаш беше вистинскиот момент за фластер, но нашето дрво, селекторот си го чешаше носот или проќелавата глава:tapp:.
Јебига и јас го пцуев човекот, али коа се смирија страстите тогаш се помирив со фактот дека цело првенство го помина на инфузии. Тоа е шо да се праи. Таман да почиња првенството, трењерот у кома. Немаме среќа. :tapp:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Еве го моето мислење. Не сум задоволен како прво се отиде на светско без тактика и без цел, со муабет што биде нека биде, победите беа инциденти преовлада моментната мотивираност и кондициона спремност. Во вториот круг се виде дека се нема тактика ама никаква. Не ми се допадна ни циркусот на аеродром за освоено 11-то место???????????????? Значи пак велам, 11-ти во светот, со оваа поставеност на играта со 7-8 ракометари во игра тоа е.[/quоте/]

леле Аристотел
се вратил од мртвите,мислиш каков речник користи.па некој поет е..!!

И ти и франција може да го пушите,се знае кој е шампион и најака репрезентација на планетава ХРВАТСКА

напред коцкасти...
абе ти дане си Хрват шо толку ги сакаш..јас ги мразам.!!
 
В

Вори

Гостин
Пуштете МТВ Кире е гостин на емисијата Гласот на народот.Сега моментално зборува Канго најголемиот рокеН во Македонија.Иначе Канго досега зборува 20 минути и никој не може да го допре.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.382
Поени од реакции
16.593
Еве го моето мислење. Не сум задоволен како прво се отиде на светско без тактика и без цел, со муабет што биде нека биде, победите беа инциденти преовлада моментната мотивираност и кондициона спремност. Во вториот круг се виде дека се нема тактика ама никаква. Не ми се допадна ни циркусот на аеродром за освоено 11-то место???????????????? Значи пак велам, 11-ти во светот, со оваа поставеност на играта со 7-8 ракометари во игра тоа е.
ZOTE is baaaaaaaaaacck:vozbud::vozbud::vozbud:
Aдмини ако добро се сеќавам рековте до крај на светсково дека ке има бан дотичниов.:helou::smir:
 
В

Вори

Гостин
Лазаров е најдобар стрелец во историјата на СП но со најлош процент на шут во историјата нa светските првенства нешто како Sakil O'Nil
Смени го аватарот ооо патриоту голем...Знаеш што збориш бе оооо?
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
абе ти дане си Хрват шо толку ги сакаш..јас ги мразам.!!
Шо ти згрешиле бе чоече, разбирам на некој начин да ги мразиш Грците, Бугарите , ама Хрватите не знам зошто? Оти самите си ствараме непријателства не знам :toe:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Господ здравје да му даде на тој што те банираше, кој ќе ги слушаше овие глупости за време на првенството кога бевме и троа нервозни.

Сега пошто сме сите ОК можеш да везеш, ама да ти кажам дека додека те немаше ние овде со нашето скромни познавања увидовме дека:

1. Лазаров имаше одличен процент на реализација на почетокот.
2. Тоа го увидоа противниците и ја сменија играта против него.
3. Тоа и понатаму не му пречеше за да им ги полни мрежите.

Во втората фаза, процентот на реализација опадна од 2 причини:

1. Останатите играчи беа нерешителни во ударите на гол, не го користеа просторот кој им го отвараше со тоа што навлекуваше по двајца на себе, па Кире мораше да упатува удари од тешки и неизградени позиции. Некој мора да ја преземе одговорноста кога не оди а затоа тука е капитенот.

2. Во втората фаза играше по 60 минути, и одбрана и напад, со што доаѓа до замор, паѓа концентрацијата итн...итн...

Кој се занимава со спорт знае како одат овие работи.

Уште еднаш, голема благодарност до админите и добредојде назад! :smir:

Епа да ви кажам дека во кфалификациите за европско што следуваат за некој месец ние нема да се пласираме бидејќи тоа ќе биде доказ дека победата во баражот над исланд беше подаране од господ бог. И бидејќи тамо на светскто во хрватска се форсираше брат му на лазаров во март господ бог ќе ви покаже дека немате квалитет и дека бевте помогнати од божја сила.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.567
Поени од реакции
59.236
Епа да ви кажам дека во кфалификациите за европско што следуваат за некој месец ние нема да се пласираме бидејќи тоа ќе биде доказ дека победата во баражот над исланд беше подаране од господ бог. И бидејќи тамо на светскто во хрватска се форсираше брат му на лазаров во март господ бог ќе ви покаже дека немате квалитет и дека бевте помогнати од божја сила.
Брат ја би те банирал само заради дегенеризам ако не за друго.

Ова ти го кажува некој што се занимава со натпреварување на високо ниво и има одлични резултати: ништо нема да ти подари Господ Бог ако немаш квалитет да го добиеш противникот. Успешен спортист се станува со тренинзи и многу, многу работа, а не со молење на сабајле и навечер.

Тоа што употребуваш немате наместо немавме, и бевте наместо бевме, ме тера да заклучам дека или не си Македонец (тогаш ти е простено), или си изрод (што плаче за бан).

И за форсирани играчи сите знаеме штета што не можеше да пишуваш кога се зборуваше за тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom