Нервоза - колку се нервирате и зошто?

Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Лесно можам да се изнервирам, најмногу ме нервираат лицемерните луѓе кои се прават светци а во суштина се никој и ништо. Голема желба имам едноставно нив да ги снема, иако знам дека тоа е невозможно... секогаш ќе гледаме лица такви.
 
Член од
21 мај 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Se nerviram najmnogu zasto ne podnesuvam nepravdi a tie gi ima sekojdnevno.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
76
Поени од реакции
23
nervata mi e sredno ime.. hahaha:D ne znam zosto ali za sekoja mozna dali golema ili mala rabota sto e razlicno od ona sto jas sakam, se nerviram nenormalno mnogu :confused: i sekogas sekoe nerviranje zavrsva so rakata udrena, kapilari puknati, techenje krv, neshto skrsheno i slicno... treba da odam na doktor d ame preispitat...:D haha
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
11
Се нервирам за се и сешто дури и за глупи работи за кои знам дека не треба да се нервирам ама ај како да не се нервира човек бе. Страшна сум кога се нервирам се и секој ми смета :eek: ама тоа ти е нема лек, а и самата немам контрола во таква ситуација. Понекогаш и си се мразам за тоа :(.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Јас па сум многу чуден.
Повеќе се нервирам за кладилница него за работа и девојка. :)

На факултет кога бев прва, се нервирав кога немаше да дојде професорот (џабе доаѓање), кога доцнеше автобусот, кога ќе се паднеа баш прашањата што не сум ги учел... После се научив да не се нервирам некако, се ми беше “рамно“ и да ви кажам право поубаво е така. Ама за кладилница не можам да го применам тоа. :eek:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Се нервирам, најчесто со некои глупаци околу мене, понекогаш на самиот себе, се нервирам со кладилницата и слично. Се трудам што е можно помалку, ама не бива.
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Во последно време професориве секојдневно ми ги спојват жичките. Не бев олку нетрпелива порано :D
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Го мразам периодов се нешто ме нервира, порано бев појака, може сето тоа е како резултат на ситуацијата во која сега се наоѓам, само сакам побрзо се да заврши, и да не мислам на ништо.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.363
Поени од реакции
1.831
Se nerviram zaradi razni raboti no dobroto e sto nervozata mi trae nekolku sekundi i mi pominuva....
 
M

Mamba.

Гостин
За било шо и ситница да е че се изнервирам у пичку матер..ногу сум нервозен
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Многу сум нервозен и за било каква ситница се нервирам и правам од ништо НЕШТО
 

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
Премногу се нервирам, за секакви банални работи.. И некогаш сум свесна дека не вреди да се нервирам ама едноставно не можам да се контолирам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom