Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Pa neli kriminalcite odat vo zatvor..
A tie sto se nevini nemaat zasto da begat...;)
да? па тогаш зашто невините селанчиља од бродец, лека и остали бегаа по планини? доста аман ми се повраќа ко те читам.
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
да? па тогаш зашто невините селанчиља од бродец, лека и остали бегаа по планини? доста аман ми се повраќа ко те читам.
Pa ne me citaj..
A kade jas nego go smatram za patirot ,ako nekoj e vinoven neka go uapsat....a ne kako sto vie kriminalcite gi smatrate za patrioti samo zato sto ubile albanci..
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Проневера. Околу 70 милиони. Ама не стигнале кај него, туку кај друг. Ама он е вмешан :)


Овозможил трансфер.
Дееемм..... богами навистина бил успешен градоначалник.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Pa ne me citaj..
A kade jas nego go smatram za patirot ,ako nekoj e vinoven neka go uapsat....
даааа... апсат некого за убиство го судат и после цела фамилија од околу 200 душу се собираат на протест пред суд... се имам нагледано такви работи така да не ми кажуј...
Никој апсолутно НИКОЈ од нашиве политичари не е цвеќе за мирисање
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Иако ја почитувам политиката на Груевски,вакви акции и излети не му се потребни.Има многу пред Заев за Шутка,не ни верувам дека спаѓа во групата на криминалци,човекот е одличен менаџер на општина.Капа им симнувам него,на Аце Коцевски и Андреј Петров,да можеа барем другите за малиот прст да им се фатеа,ќе цветаше државата.Аман од политики,од партиски газења.Не верував дека ќе оди на овој правец Грујо,но политиката е курва.Има луѓе во Македонија кој треба да се почитуваат,Заев ја има мојата почит.Ова не ми се допаѓа,имаме попаметни работи од бркање глувци.
 

Wake up

Music lover
Член од
19 јули 2006
Мислења
145
Поени од реакции
0
Steta. Bas planirav da mu pisam mail na gradonacalnikot da ni postavi strazari vo parkot, pocna da zalicuva za zal na deponija. A znaete zosto? Zatoa sto dragi, dodeka nie kako narod ne si go smenime mentalitetot, i se zanimavame samo so carsiski muabeti, samo znaeme da kritikuvame, a nikoj od nas ne e spremen da pocituva ni najednostaven zakon, dotogas ke bide, "kakov narod, takva vlast". Apsea, apsat, i ke apsat, i toa ke bide samo edno show vrz drugo, vo koe edni ke uzivaat, drugi ke "taguvaat" zosto vo golema mera zavisat od nekoj. Zalno e sto postoi nekakva si svest deka Evropa place za nas, edvaj ceka da bideme vo nivnoto drustvo. Kolku EU e dobra ili ne, dolga tema, no veruvajte, imav prilika da se prosetam niz nivnite instutucii, i zaklucokot e deka ne gledaat kako narod bez svoe jas, nesto vo stilot na nekoj ostatok, vtoroklasen narod. Mozebi treba da se zaprasame sto nie kako individualci pravime, a sto ocekuvame da ni se dade?!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Pa ne me citaj..
A kade jas nego go smatram za patirot ,ako nekoj e vinoven neka go uapsat....a ne kako sto vie kriminalcite gi smatrate za patrioti samo zato sto ubile albanci..
Не убил албанци.

Немора да ги браниш криминалците бидејќи се албанци :toe:

Патриот е затоа што ја бранел државата, без разлика дали другата страна биле албанци,срби,бугари,грци.

Кој кого нападнал во случајов....
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
А зарем некој го заборави ловот организиран во Карпош по Поштарот?
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
се една мочана политика ..
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
А зошто ќе го судат во Скопје, а не во Струмица?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
А зарем некој го заборави ловот организиран во Карпош по Поштарот?
Изгледа го забораваат, како и се останато... ај па ти тие кампања заборавија дека треба да направат а се работеше за најсветото за нив - столчето ќе бараш друго да памтат.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Еејјјјј што се дешава у таа Македонија ејјјјјј ГЛУПОСТИ ....
Златен Чоек ... ццццц:tapp::tapp:
Е вака не се влегува во Европската Унија ....:tapp::tapp:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.025
Поени од реакции
1.140
Иако ја почитувам политиката на Груевски,вакви акции и излети не му се потребни.Има многу пред Заев за Шутка,не ни верувам дека спаѓа во групата на криминалци,човекот е одличен менаџер на општина.Капа им симнувам него,на Аце Коцевски и Андреј Петров,да можеа барем другите за малиот прст да им се фатеа,ќе цветаше државата.Аман од политики,од партиски газења.Не верував дека ќе оди на овој правец Грујо,но политиката е курва.Има луѓе во Македонија кој треба да се почитуваат,Заев ја има мојата почит.Ова не ми се допаѓа,имаме попаметни работи од бркање глувци.
Ова е обид на прикривање на коалицијата помеѓу ДПМНЕ и ДУИ. Се сеќавате на изјавите на Грујо дека ако коалицира со ДУИ дека би бил преавник? Се ближат локани избири и тоа можеби превремени што не би си го дозволила ниту една демократија!
Заев се сметаше за наследник на Шекеринска, па очигледно е дека Грујо полесно му е да ја убие, одошто да се бори со конкуренцијата.
ДПА го напушти парламентот. САСМ го напушти исто така. Е па сега нека види Грујо каква политика води. Вивееме во 21 век, треба да владее демократијата а не диктарура!
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ова е обид на прикривање на коалицијата помеѓу ДПМНЕ и ДУИ. Се сеќавате на изјавите на Грујо дека ако коалицира со ДУИ дека би бил преавник? Се ближат локани избири и тоа можеби превремени што не би си го дозволила ниту една демократија!
Заев се сметаше за наследник на Шекеринска, па очигледно е дека Грујо полесно му е да ја убие, одошто да се бори со конкуренцијата.
ДПА го напушти парламентот. САСМ го напушти исто така. Е па сега нека види Грујо каква политика води. Вивееме во 21 век, треба да владее демократијата а не диктарура!
Не е само тоа.
Има уште многу работи за прикривање.

Вчера Смиленски доби ослободителна пресуда, без никој да дознае.
Денес веќе е заборавена....пази...Смиленски.

Денес е избран Претседател на Врховен Суд...кој друг ако не Јово Вангеловски, кој е кум на Трајко Славевски, и на кој титулава му е награда за бранењето на вмровските криминалци, од времето на Љубчо, од кои ниеден не е во затвор...па партијата нели треба да се оддолжи....како што е ред.

Аха, ќе заборавев.
Истиот тој Јово Вангеловски, има сам ЕДЕН МЕСЕЦ работно искуство како судија...а денес е Претседател на Врховен.
Ја спомна некој Цаца Николовска ?

Коалицијата со терористи....тешко му падна на народот
Треба револтот на граѓаните да се пренасочи на другата страна.
А знаеме кои се најдобри спин мајстори...нели.

Да потсетам дека Чинговски пред некој месец увезе мазут за 500 000 000 евра, и тоа без тендер.
Па никој ништо не кажа...освен два три бедни преса на опозицијата.

Не не не...
Нема тука никаква селективност.
Тоа е само борба против криминалот...нема тука никаква политика.
Така би рекле Грујо, Горде и Иво ироничарот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom