Братот Љубе Патриотски пречекан

Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
кој бега бе педери,туку спремете куферите со ABC и марш у ГЕЈЛАДА на одмор кај братучедите ваши
Благодарам за комплиментите... најверојатно си некој безкомпромисен борец за Македонија... колку си само храбар!!!
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
АБЦ, не ги пуштај... само за веселби скокаат, а кога се пука бегаат...
кога сме веќе кај бегањето незнам кој бегаше 2001 а кој застана на браникот на државава shit of комуњаришта:drk::drk::bip::bip:
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
Абе Ризте, АВС се токми да биде претседник, па во Љубе гледа конкуренција..Затоа баботит..За него постои само мрчење..За него никој друг не си ја сака Татковината, освен тој...
ABC ne moze da bide precednik,..... ABC IMA LEKARSKO UVERENIE!!!
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
ааа. значи вие го оценувате ЧОВЕК според еден даден коментар дека е комуњар... а зашто ли само тоа ме потсетува колку сте ИСТИ со нив... тие пак ме карактеризираа како вмро-вски бугараш само со еден даден коментар... значи кој не е со вас, мора да е против вас... Македонески синдром... инаку темата е за Љубе... само да не го заборавиме Јохан, кој е даден како жртвено јагне... а вас вмро-вци, ништо не ве пере од срамот, вие не дозволивте да Љубе се кандидира за претседател и му одземавте пратенички имунуитет, и со тоа индиректно им дозволивте на сдсм изродите го предадат онака подмолно и Љубе и Јохан...
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
ааа. значи вие го оценувате ЧОВЕК според еден даден коментар дека е комуњар... а зашто ли само тоа ме потсетува колку сте ИСТИ со нив... тие пак ме карактеризираа како вмро-вски бугараш само со еден даден коментар... значи кој не е со вас, мора да е против вас... Македонески синдром... инаку темата е за Љубе... само да не го заборавиме Јохан, кој е даден како жртвено јагне... а вас вмро-вци, ништо не ве пере од срамот, вие не дозволивте да Љубе се кандидира за претседател и му одземавте пратенички имунуитет, и со тоа индиректно им дозволивте на сдсм изродите го предадат онака подмолно и Љубе и Јохан...
de vidi samiot ljube na aerodrom so izjavi za koja e negovata partija, vo kogo veruva itn itn itnnnnnnn
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
огледало, видов... но верувам дека знаеш и самиот дека Љубе мора да внимава на тоа што јавно ќе го искаже... предавници, кодоши ќе го демнат позади секое ќоше... пријател, та дел од “лавовите“ сакаа да го прегазат на наплатната рампа... а ЛИЦЕМЕРИ има колку сакаш... Јас лично немам доверба во партијаши и полтрони, ЈАС ВЕРУВАМ САМО ВО МАКЕДОНИЈА...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
ааа. значи вие го оценувате ЧОВЕК според еден даден коментар дека е комуњар... а зашто ли само тоа ме потсетува колку сте ИСТИ со нив... тие пак ме карактеризираа како вмро-вски бугараш само со еден даден коментар... значи кој не е со вас, мора да е против вас... Македонески синдром... инаку темата е за Љубе... само да не го заборавиме Јохан, кој е даден како жртвено јагне... а вас вмро-вци, ништо не ве пере од срамот, вие не дозволивте да Љубе се кандидира за претседател и му одземавте пратенички имунуитет, и со тоа индиректно им дозволивте на сдсм изродите го предадат онака подмолно и Љубе и Јохан...
а бе дудук кој му го зема мандатот на брат љубе па сдсм,кој го прати у хрватска па хари костов кој го предаде јохан у хаг па истите хиени за кои гледам се наколонуваш и кои бессрамно ги подржуваш а истите тие вчера нигде ги немаше пошто се плашат дека ќе го јадат а за јохан не се секирај ќе биде ослободен после жалбената постапка но за вас нема ослободителна пресуда од народот и не се праите лажно патриотнационалисти :drk:,а да и немој да ми кажеш само дека брат љубе пребегнал у хрватска кога полицијата го пренесе преку граница за да се осигура дека излегол односно го протерале од македонија :tapp:
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
јкд, прво научи се покултурно да се изразуваш и без лични навреди... потоа научи се да читаш реченици до крај... потоа препрочитај се самиот за што ме обвинуваш... и за крај, многу е лошо да карактеризираш некого без да го познаваш лично, само на основа на твоите неписмени проценки...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Значи според многумина од вас овде на форумот и според праведниот суд во Хаг како што вели Љубе,единствениот виновник за конфликтот во 2001 год. е Јохан Тарчуловски,кој е единствен што послуша команда од предпоставените и застана со пушка да си ја брани земјата па го осудија на 12 години.Гледам многумина од вас и се радуваат за тоа дека ниту еден наредбодавец од земјава не е осуден,туку само директните бранители на прва борбена линија.
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
438
Поени од реакции
1
Најголемиот криминал се случи во негово време , он како министер е нај одговорен за Ламбе, Даравелски, Војо ......... , го дочекува криминалец ( Амди ) со плех музика ........и избега од Македонија .

Не , јас сум тука да му се суди , за вилата на водно , продажбата на Нова Македонија ....... Смиленски .................... и уште еден мал милион криминални работи .Не , не е он патриота, он е криминалец
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
Најголемиот криминал се случи во негово време , он како министер е нај одговорен за Ламбе, Даравелски, Војо ......... , го дочекува криминалец ( Амди ) со плех музика ........и избега од Македонија .

Не , јас сум тука да му се суди , за вилата на водно , продажбата на Нова Македонија ....... Смиленски .................... и уште еден мал милион криминални работи .Не , не е он патриота, он е криминалец
Dobro de, taka bese...., ama toj toa go praese radi patriotizam
P.S. Dali Vi imam kazano (sto mi e kazano od eden star vojvoda) deka so "Brat" se
oslovuvaat Masonite i Pederite, a nikogas clenovite na organizacijata (VMRO)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Dobro de, taka bese...., ama toj toa go praese radi patriotizam
P.S. Dali Vi imam kazano (sto mi e kazano od eden star vojvoda) deka so "Brat" se
oslovuvaat Masonite i Pederite, a nikogas clenovite na organizacijata (VMRO)
Што “аир“ виде Македонецот од тој патриотизам,освен по некоја маичка и постер.:toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Треба да се разграничат некои работи...

Голем дел од тие “криминалци“ сепак земаа пушка и застанаа во одбрана на земјата, за разлика од мамините синови кои се криеја по тетки и вујковци.

Срамота што во ваква насока ја терате дискусијата, затоа што без разлика за кого станувало збор, во ХАГ и се судеше на земјава,на сите бранители и овие двајца Љубе и Јохан (сеуште) лежеа заради нашата слобода, за правото да си ја браниш татковината.

И тука треба да заврши омаловажувањето на нивната жртва.

Се’ друго за кое постојат некакви сомнежи, се сосема друг предмет кој воопшто не смее да се користи во оспорување на Љубе и Јохан.

Некој би требало да се засрами, за коментарите на темава.
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
Што “аир“ виде Македонецот од тој патриотизам,освен по некоја маичка и постер.:toe:
Ja samo malce ironija za ovie pateticnive sto se raduvaat na 'Bratot' Ljube,
ili ne go znaat ili se "nastinati"....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom