Проблеми со спиење

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А тебе Burn84 мислам дека ти е на нервна база... Психички си убеден дека не можеш да заспиеш или дека одма ќе се разбудиш, дека имаш проблеми со спиењето иако ти се спие и затоа не може да се средиш. Ако сум во право смени начин на размислување во тој поглед, а ако не продужи даље... :helou:
 
С

Сатори

Гостин
Порано имав проблеми со спиење, легнување касно, станување рано и буквално не можев да функционирам во остатокот од денот.
Во последниов период спијам повеќе од 12 часа и сум одморена конечно.

Кај мене мислам дека тоа имаше врска со проблемите кои што ги имав периодично, без разлика на тоа дали ќе се изморам, тешко беше да спијам.Кога немам за што да се нервирам спијам како бебе.:pipi:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Порано немав проблеми со спиење,сега ке си легнам кај 03:00 и неможам да заспијам сигурно 1,2 саати и после пак се разбудувам кај 10:00.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Како бе јас немам гајле со спиењето? Евентуално, ептен ако не можам да спијам, што ретко ми се случува, земам книга и читам. Читањето помага. Не пред монитор туку книга во рака во полулегната положба.
ни книга ни никакви бакрачи не помагаат... ноќеска две прочитав
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Немам проблеми да заспијам.Седам до кај 5 саат секоја вечер.И после одма заспивам, единствениот проблем е станувањето.

Спиење до 1 или 2.И денот си поминал.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
јас имам гооооолем проблем со заспивањето, до 4 саат неможам око да склопам, освен кога сум излезена до кај 3 ипол па одма заспивам.................кажете некој лек за несоница...........а не ми е на нервна база дефинитивно......напротив,кога си легнувам си дремам и си мислам на убави работи,ама проблемот е што не сум уморна и не ми доаѓа сонот:wink:....инаку стандардно станувам околу 2 саат ептен ако сум била излезена најкасно до 3...........
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Па неможе. Пореметен е биоритамот преку лето. Јебига,се опуштаме и после рикаме :)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Јас немам проблем со спиењето.









Зошто речиси и не спијам.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
јас имам гооооолем проблем со заспивањето, до 4 саат неможам око да склопам, освен кога сум излезена до кај 3 ипол па одма заспивам.................кажете некој лек за несоница...........а не ми е на нервна база дефинитивно......напротив,кога си легнувам си дремам и си мислам на убави работи,ама проблемот е што не сум уморна и не ми доаѓа сонот:wink:....инаку стандардно станувам околу 2 саат ептен ако сум била излезена најкасно до 3...........
Па нема лек ..само до пореметен биоритам е..Единствено станувај рано сабајле па навечер не верувам дека нема да можеш да спиеш :)Ама ретко дека некој ке станува рано..
А друга причина што и кога легнам ми треба 1 - 2 часа за да заспијам, е од времето ..зашто стварно не се дише..
Уф камо среќа јас да можев да заспијам кон 4 ..Еве откако почна лето најрано легнување ми беше во 4..Инаку вака секој ден кон 6 заспивам..али се дешава и кон 8-9 ..што е и претерано :)

Како и да е ке се доведеме во ред
:smir:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Како бе јас немам гајле со спиењето? Евентуално, ептен ако не можам да спијам, што ретко ми се случува, земам книга и читам. Читањето помага. Не пред монитор туку книга во рака во полулегната положба.
Со ова потполно се сложувам.Земам некое списание или книга, перницата на крајот од кревето, се потпирам на неа и читам едно 15-20 минути.Потоа папсувам и спијам ко јагне.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ех мразам да спијам ама и неможам да спијам кога стварно треба. Се заморувам со филмови, компјутер, книги, списанија ама неможам да заспијам никако. Спијам по 5-6 саати максимум и попладне ако заспијам тоа е реткост невидена. Знам дека сум премногу уморна и имам многу низок притиско и треба да се одмарам ама јас тоа незнам да го правам, чудно за некого ама тоа е. По саат превртување во кревет и кога ќе е тишина, некако ќе заспијам.
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Јас сум приметила негде кај 23 ке ми дојде дремка ама нема да си легнам и послем ке ме раздени и не ми се спие, ке заспијам некако и за неколку сата се будам како претепана,како да не сум спиела туку како да сум копала. Мислам дека до времето е.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
И јас немам проблеми со спиењето.Само што ќе легнам и можам да заспијам..
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
jas ic ne spijam, mi se slucuva vo tri dena jas se na se okolu 8 saati da spijam... ne znam zosto, ednostavno nemam golema potreba od son. a i da si legnam, znam deka pred 4h nema da zaspijam, a se budam prilicno rano, okolu 9.30... taka mozam nekolku meseci da spijam malku, i posle vo eden den da se iznaspijam, cel vo spienje. sto da pravam, ne mi se spie...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ја морам да признаам дека тешко заспивам..... не само летово , туку стално....и преку школска година имав потешкотии да заспијам.....ќе легнев у 00.00 ,заспивав накај 3,а наредниот ден у 6.30 се будев кога бев прва смена......ама после надополнував после ручек.....

Сеа пошо сум на распуст легнувам накај 4,заспивам накај 5, и спијам до 13.00.......и пак ми е малце.....а кога после ќе пробам да заспијам не ми иде од рука....

Али,мене ми е појше на нервна база пошо се замарам со глупости и никако тоа да го искоренам.....Со апчиња за спиење не сум пробал а веројатно нема ни да пробам пошо тоа само му штети на организмот......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom