Лига на шампиони 2008-2009

Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Зенит ке го елиминира на Јувентус у таа група, сака некој да се обложиме??:smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.703
Поени од реакции
9.381
Од годинашнава игра,констатирав дека со Зенит и се е можно:)
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Зенит ке го елиминира на Јувентус у таа група, сака некој да се обложиме??:smir:


Не ме насмеви Зенит да го елиминира Јуве ма дај не треси зелени можеби Зенит изненади ама не и против Јуве
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Не ме насмеви Зенит да го елиминира Јуве ма дај не треси зелени можеби Зенит изненади ама не и против Јуве
Да бе Јувентус е појак од Манчестер Јунајтед:kesa:
Абе Зенит има супер екипа може да изненади:helou:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Zidane: Navijat ću za Real u utakmici s Juventusom
Zinedine Zidane, jedan od najboljih nogometaša posljednja dva desetljeća, pet sezona je u karijeri proveo u torinskom Juventusu, a pet u madridskom Realu...

Ždrijeb Lige prvaka je smjestio baš te dvije momčadi u istu skupinu, te će njihove dvije utakmice biti poslastice prvog kruga najcijenjenijeg nogometnog natjecanja.

Juventus se nakon dvije godine izbivanja s europske scene vratio u Ligi prvaka, dok Real već duže vrijeme nije ostavio upečatljivi trag u tom elitnom natjecanju.

- Doći ću pogledati obje utakmice, kako u Torino tako i u Madrid. Za koga ću navijati? Za Real, to je sigurno - rekao je Zidane koji je u Juventusu odigrao 151 utakmicu i postigao 24 pogotka, dok je u dresu kraljevskog kluba odigrao četiri utakmice više i postigao 37 pogodaka.

- Juventus je veliki klub i jako mi je drago što se vratio na scenu. To je dobro za europski nogomet. No, u tim utakmicama dajem prednost Realu, ne uopće zato što ću navijati za njih. Mislim da su bolji, ne samo od Juventusa, već da su prvi favoriti za naslov prvaka Europe.

 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.370
Дај бе стварно престани, не ги труј темите веќе.
Ако имаш нешто твое да кажеш, кажи, ако не, немора.

Разбирам, еднаш во неделата на една тема да пастираш од други страни, ама ти на секоја тема секој ден.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Думан е гугл на темиве :)

Иначе Јуве нема да оди понатаму ке изгуби од Зенит и Реал
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom